Оглас од претпријатие Објавени: ноем. 25 2022 09:15

Ukrasni kameni plocki,kamen

Објавени: ноем. 25 09:15
Прегледи: 1447
Вршиме експлоатација и продажба на украсен архитектонско-градежен камен ШКРИЛЕЦ за поплочување на патеки,цоклиња,фасади,тротоари,паркиралишта,потпорни зидови,собни камини,скари,фонтани,надворешни огради и разни други декоративни апликации камен за зиданје.Каменот се експлоатира во Рудник РАДИБУШ,о.Ранковци 20км пред Крива Паланка и е еден од најквалитетните шкрилци што може да се најдат на Европски пазар,а тоа го потврдуваат и податоците од извршените лабораториски испитувања на физичко-механички,хемиски и минеролошко-петрографски карактеристики испитани на Градежен Институт со меѓународен сертификат. За подетални информации или јавете се на моб.: 070-229-100 или повеќе фотографии посетете ја нашата веб-страна www.slate.mk Опис на линк
Безбедна достава со ЕЛС
Плаќање после проверка на нарачката
Достава до врата
Купи сега
Достава со “Ecologistic”: од МКД
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно
1447
Купи сега

Достава со “Ecologistic”: од 210 МКД

Безбедна достава со ЕЛС

Плаќање после проверка на нарачката

Достава до врата

070229100

Адреса:

Огласи од овој огласувач:

Купи

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации