Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Продажба на машини и алати за работа во вашите домови и градини!

Тука ќе можете да направите продажба на машини и алати за кои сметате дека не Ви се веќе потребни, а тоа вклучува разни видови на електрични алати, генератори за струја, машини за перење теписи, циркулари, цнц машини, машини за производство на пелети, машини за обработка на дрво и се останато!



Ако пак вашата намера е да бидете во тек со сите огласи во кои се нуди продажба на машини и алати, тогаш бидете сигурни дека понудата е одлична поради тоа што секојдневно ќе наидувате на машини и алати кои се произведени од познатите светски брендови како Makita, Bosch, Hitachi, Dewalt, Werner, Stihl, Husqvarna и уште многу други


29 јан. 18:47 Машини и Алати , Куманово

Se prodavaat masini

3 500 ЕУР

28 јан. 18:07 Машини и Алати , Скопjе , Карпош

Masina za secenje iverica

800 ЕУР

Причини поради кои треба да го одберете Пазар3 за продажба на машини и алати


Популарен бренд - за ваша информација, Пазар3 е најголемото онлајн купопродажно и огласувачко место во државата, а тоа е повеќе од доволен доказ кој што јасно говори дека нема да имате никакви потешкотии при продажба на машини и алати, но и при продавање на што и да посакате!


На нашиот сајт, ќе можете да продадете живеалишта, разен инвентар за дом и семејство, и се останато без никаков проблем, бидејќи шансите за да продадете се повеќе од големи!


Одлична понуда - кога станува збор за продажба на машини и алати, на Пазар3 ќе можете да ги следите огласите или пак да објавите огласи во кои продавате циркулари, машини за перење теписи, генератори за струја, моторни пили, електрични алати, цнц машини, машини за производство на пелети, машини за обработка на дрво и се останато!


Популарност и практични алатки - дневната посетеност на Пазар3 надминува над 70 000 посетители што значи дека огромен спектар на луѓе вклучително и на купувачи би имале можност истите да ги прочитаат, а тоа би приидонело кон зголемување на шансите за да имате брза и ефикасна продажба на машини и алати.


Од друга страна, полето за пребарување на огласи, филтрите и алатката за регистрирање на огласи ќе Ви бидат секогаш на располагање, а преку нивното користење, Вие ќе можете да направите се со само еден клик!



Совети за продажба на машини и алати


Огласете се - најдобриот начин за да си обезбедите брза продажба на машини и алати е преку објавување на оглас, особено ако тоа го сторите на нашиот сајт, но, Ве охрабруваме да внимавате на правилата за огласување и на начинот на кој што ги уредувате огласите.


Секогаш пишувајте јасни и едноставни огласи, внесете слика и оставете го вашиот телефонски број за контакт, а практикувајќи ги овие совети, Вие на најбрз можен начин ќе можете да извршите продажба на машини и алати.


Оформете цена - истражете ги цените на пазарот по кои се продаваат вашите генератори за струја, циркулари, апарати за заварување, електрични алати, цнц машини, бормашини, моторни пили, и тн, а потоа креирајте ја цената по која што би сакале да направите продажба на машини и алати.


Зошто? Бидејќи Вие не би се довеле во ситуација да ги продадете вашите машини и алати под реалната цена, а доколку истите се добро сочувани, тогаш цената би можела да Ви оди во корист.


Нова или половна состојба - кога се работи за продажба на машини и алати, имајте на ум дека продажбата би била далеку побрза доколку се работи за добро сочувани машини и алати или пак нови машини и алати отколку на алати кои покажуваат знаци на физички оштетувања.


Во секој случај, ова можете да го наведете во огласот, па на тој начин, да им помогнете на заинтересираните во добивање на подобра претстава околу она што го нудите.


За крај, се надеваме дека горенаведените совети Ви беа од корист и дека истите ќе ги практикувате, па доколку е тоа така, тогаш објавете оглас за продажба на машини и алати и уверете се зошто сме најголемото место за огласување и купопродажба во Македонија!




Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации