Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Pomeranec - Огласи за продажба на померанци

Пазар3 Ви нуди одлична можност за продажба на pomeranec кучиња но и на домашни миленици од сите раси и големини, бидејќи се што треба да направите е да објавите оглас кој што ќе Ви донесе загарантирани купувачи во рекордно време!Доколку пак, сакате да следите огласи за pomeranec односно на ткн померанец шпиц кучиња, тогаш Пазар3 Ви го овозможува ова задоволство благодарејќи им на практичните алатки кои ќе Ви помогнат да ја исполните вашата цел со само еден клик!

10 апр. 13:09 Кучиња , Куманово

Pomeranian masko kuce

1 500 ЕУР

03 септ. 14:14 Кучиња , Скопjе , Центар

Pomeranec itno

500 ЕУР

13 ноем. 09:49 Кучиња , Скопjе , Скопје

Milenice

350 ЕУР

Интересен факт: "pomeranec", "pomeranci", "pomeranec kuce" се најчестите огласи во оваа поткатегорија на Пазар3, а тоа говори многу за одличната понуда на померанци која што ќе можете да ја најдете токму на нашиот сајт!На што се должи популарноста на огласите со префикс "pomeranec"?Популарна раса на кучиња - померанци се едни од најбараните мали раси на кучиња за кои постои огромен интерес од страна на огромен број на потенцијални купувачи кои би сакале да станат сопственици на мали кучиња како што е расата pomeranec.Кога се работи за продажба на кучиња, продавачите избираат pomeranec токму поради големиот профит, особено доколку понудените кучиња имаат историја на успеси или пак добра генетика од родителите.Најголем огласувачки сајт - огласите со назнака "pomeranec" не би ни постоеле доколку луѓето истите не ги објавуваат во најголемиот онлајн, огласувачки и купопродажен сајт во Македонија, кој што има дневна посетеност од над 70 000 посетители!Тука, понудата и побарувачката за мали раси на кучиња - померанци е огромна, па така, оние кои што имаат потреба од pomeranec, и продавачите би можеле да стапат во меѓусебен контакт и да си ги реализираат целите.Одличен изглед - кучето pomeranec е најмногу познато поради преубавото влакно но и целокупниот физички изглед, кој што ги сместува во групата на декоративни кучиња.Воедно, поради фактот што померанци се мали кучиња, тоа ги прави да бидат одлични за чување во станови и куќи, без разлика на големината на просторот.Што треба да знаете за кучињата померанци?Темперамент - иако кучето pomeranec припаѓа во групата на мали раси на кучиња, сепак, тие се познати по нивната храброст, и по тоа што би се впуштиле во конфронтација со значајно поголеми кучиња без никаков проблем, доколку почувствуваат опасност.Исто така, соодветниот тренинг ќе Ви биде од корист поради фактот што ова се мали кучиња, сепак, померанците можат да бидат и навистина доминантни кога е во прашање нивното однесување.Интелигентни се - освен изгледот, луѓето одбираат померанци за чување поради виското ниво на интелигенција, што ги прави одлични за да научат нови трикови, а со тоа да Ве засмејуваат вас и вашите деца.Oд друга страна, пак, вашиот pomeranec ќе може да биде истрениран за навистина кратко време, па така, Вие не би имале никакви потешкотии при справување со нивниот темперамент.Влакно - крзното на померанците е многу слична како и кај пикинезерите, па затоа, треба најмалку 2 пати во денот да ги чешлате, или бањате барем три пати во месецот.Она што е исто така интересно, е тоа што крзното се состои од два слоја - првиот слој е густ и вунест, а вториот е сочинет од меки, но значајно подолги влакна.За крај, обрнувајте особено внимание на надворешниот слој, бидејќи во спротивно, влакната нема да пораснат по втор пат или пак да бидат цврсти како предходно.Доколку горенаведените информации Ви беа од совет, а притоа имате pomeranec куче кое е спремно за продажба, тогаш објавете оглас и имајте брза и лесна продажба во рекордно време!Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации