Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!

Најдобрите модели на половни автомобили кои вредат да се купат
Најдобрите модели на половни автомобили кои вредат да се купатКупувањето половен автомобил е тешка одлука со оглед на големиот избор на марки на автомобили, модели, нивоа на опрема, потрошувачка на гориво и сите оние карактеристики помеѓу кои треба да се направи избор. Има многу работи што треба да се земат предвид при одлуката кој половен автомобил да се избере, но најчеста дилема е околу годината на производство и бројот на километри што ги има поминато автомобилот.

Ако барате автомобил кој ќе ви служи долго време, оваа одлука бара многу време, труд и истражување на најдобрите модели на користени автомобили на пазарот. Ако сте голем љубител на различни брендови и модели на автомобили, сакате само да „експериментирате“ со различни модели и често го менувате својот автомобил, тогаш оваа одлука сигурно ви е многу полесна.

Во оваа статија ќе се обидеме да ги наведеме најдобрите модели на користени автомобили што треба да размислите да ги купите.

Volkswagen

Моделите на Фолксваген несомнено се едни од најдобрите марки на користени автомобили, па сосема е очекувано овие модели да бидат едни од најрекламираните возила на Пазар3. Ако се прашувате кои точно модели се најпопуларни, тогаш одговорот би бил Golf 5, Passat, Polo, Touran, Tiguan и Touareg. Причината за популарноста на овој производител е тоа што моделите на овој германски производител се препознаваат по издржливоста, ниската потрошувачка на гориво, огромната достапност на евтини резервни делови и што е најважно – овие возила се познати и по „добрата“ цена. Така, во случај да купите користен автомобил Фолксваген, цената што моментално ја плаќате нема да биде многу различна од онаа што би ја добиле во случај на продажба.


Ford Fokus

Ford Focus е очигледен избор за многу луѓе во последните неколку години, бидејќи Focus е скромен, но стилски автомобил. Достапен е со пет врати и има огромен багажник. Дополнително, има и ултра-ефикасни дизел мотори. Погледнете ја официјалната веб-страница на Форд за детални информации за најефикасните мотори на овој модел на автомобил.


Audi A3

Дури и постарите модели на Audi A3 се сериозни конкуренти на многу понови модели на автомобили во истата категорија. Овој модел на Audi mk е префинет, елегантен и безбеден хечбек кој е многу привлечен за многу семејства. Најновиот модел на Audi A3 има неверојатна потрошувачка на гориво, од 4,3 – 7,1 l/100km комбинирано и емисии на CO2, комбинирани од 108 – 161 g/km што го прави многу добар избор при купување половни автомобили.


Honda Civic

Honda Civic 1,6-литарскиот дизел мотор е еден од најекономичните мотори на Honda. Овој модел на Honda Civic е попрактичен во споредба со хечбек моделот на Kia, Kia Seed, бидејќи има поголем багажник и дополнителен простор помеѓу задните седишта. Honda Civic е вообичаен избор за семејства.Важна работа што треба да ја забележите кога купувате половни автомобили е да ја имате предвид состојбата на автомобилот (погледнете во каква состојба е karoserija mk) и што и од кого ќе се користи најчесто. Ако барате семејни автомобили треба да обрнете внимание на просторот што го има, ако барате автомобили што ќе се користат за долги патувања треба да обрнете внимание на удобноста што ја нуди и ако барате да купите автомобили што ќе бидат воглавно користени во градските улици, ве советуваме да купите мало економично возило. Без разлика каков е изборот, најдобрата понуда можете да ја најдете на Pazar3.mk.

Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации