Објавени: фев. 11 2022 11:56

Klima Beko BXRC 181

МКД

Објавени: фев. 11 11:56
Прегледи: 24
Карактеристики Клима уред Beko BXRC 181
Сплит тип на систем
Вид на инсталација на внатрешната единица монтирана на ѕид
Главни карактеристики
Препорачана површина на просторијата 50 m2
Тип на компресор е нормален
Фреон тип R410A
Капацитет за ладење 18000 Btu/h
Капацитет за греење 18750 Btu/h
Капацитет за ладење 5200 kW
Капацитет на греење 5500 kW
Ниво на бучава, внатрешна единица 37-44 dB
Ниво на бучава, надворешна единица 54 dB
Режими на работа автоматски, ноќе, греење, одвлажнување, ладење
дополнителни карактеристики
Функции Тајмер
Функција за одмрзнување
топол почеток
Автоматска насока на протокот на воздух (горе-долу)
Нема приказ на внатрешната единица
Фини филтри филтер за дезодорирање, антибактериски филтер
Работен температурен опсег на отворено -7 - +48 °C
Карактеристики Брзина на вентилаторот: 3
Ниво на енергија (во режим на ладење): А
Ниво на енергија (во режим на греење): V
Комплетен сет далечински управувач
Димензии, тежина, боја
Димензии на внатрешната единица 29,29021,5 cm
Димензии на надворешната единица 54x81.225.6 cm
Тежина на внатрешната единица 13 кг
Тежина на надворешната единица 38 кг
Бела боја
Безбедна достава со ЕЛС
Плаќање после проверка на нарачката
Достава до врата
Купи сега
Достава со “Ecologistic”: од МКД
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно
24
Купи сега

Достава со “Ecologistic”: од 732 МКД

Безбедна достава со ЕЛС

Плаќање после проверка на нарачката

Достава до врата

070577265

Адреса:

Купи

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации