Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

DIGITALEN VLAGOMER ZA MERENJE VLAZNOST NA DRVO I K

2 000 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER 14 ноем. 20:21 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
ANALOGEN TERMOMETAR SO VLAGOMER I KALIBRACIJA 700 МКД
POTENCIOMETAR 4000W SO DIGITALNA REGULACIJA NA PODESUVANJE 1 000 МКД
DIGITALEN HIDROSTAT ZA REGULIRANJE NA VLAZNOST 2 000 МКД
DIGITALNA VODOOTPORNA KILOMETRAZA ZA VELOSIPED SO 500 МКД
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Локација
Кочани
Производи
Друго
- PRODAVAM DIGITALEN VLAGOMER ZA MERENJE POVEKE VRSTI NA DRVO - DRVENESTI MATERIJALI I KARTON SO OPSEG NA MERENJE OD 0%-100% SO OPCIJA ZA KALIBRACIJA NA RAZNIO VIDOVI NA DRVO. SPECIFIKACIJA ZA UREDOT: - Мерен опсег: 0 ~ 99,9%

Точност: до 0,5%

Резолуција: ± 0.1%

Должина на електродата: 10мм

Принцип на мерење: електричен отпор

Електронски пинови: интегрирани

Автоматско исклучување: по околу 10 минути

Куќиште за отпорност на удар и заштитно капаче

Вградени четири вида на модели со прецизно тестирање.

Вграден детектор на батерија и автоматско исклучување.

Функција за чување податоци.

Голем LCD дисплеј лесен за читање.

Меморијата содржи 4 дрвени групи со калибрирање за околу 50 видови дрво.

Висока резолуција и брзо реагира.

Практично за носење и употреба.

Издржлив во употреба.

Се користи за тестирање на сите видови дрво картон, хартија и сл. - ПРАКАМ ПРЕКУ КАРГО ЕКСПРЕС,КУРИР,ИЛИ БРЗА ПРАТКА СЕКОЈ ДЕН ВО СЕКОЕ ВРЕМЕ НИЗ ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА. 077-735-790 070-607-455
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
- PRODAZBA NA RAZNI VIDOVI INKUBATORI ZA PILINJA I POSEBNO OPREMA ZA IZRABOTKA NA INKUBATORI - RAZNI MERNI DIGITALNI INSTRUMENTI - RAZNI EKOLOSKI UREDI ZA ZASTITA OD INSEKTI I PODZEMNI GRIZACI ( KRT ,SLEPO KUCE, GLUVCI ,ZMII, PTICI, DIVI ZIVOTNI ) , AVTO KOZMETIKA I STAJLING NA VASETO VOZILO, I RAZNI DRUGI ARTIKLI KOJ MOZETE DA GI POGLEDNETE. VRSIME NARACKI SEKOJ DEN VO SEKOE VREME NIZ CELA MAKEDONIJA PREKU KARGO EKSPRES ILI BRZA PRATKA. 070607455 077735790-VIBER
Посетете ја нашата продавница
KOCANI Прикажи на мапата
070607455, 077735790

https://www.youtube.com/watch?v=5J9tqMh7yXY

INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
070607455, 077735790
Leaflet
INKUBATOR-INKUBATORI-TERMOMETAR-VLAGOMER
LEKOVITI JAJCA OD PREPELICI OPLODENI I PILINJA 5 МКД
ZIFY SPORTIVE SOUND BLUETOOTH VODOOTPOREN ZVUCNIK 1 000 МКД
BEZICEN DTETEKTOR ALARM ZA VODA POPLAVA VLAGA 600 МКД
NOVI LISICI ZA VRZUVANJE SO DVA KLUCA TURSKI KVALI 900 МКД
Кон почеток