Објавени: окт. 27 2022 10:19

Chandler e ekonomski najisplatlivata sorta na orevi

Објавени: окт. 27 10:19
Прегледи: 630
Chandler e ekonomski najisplatlivata sorta na orevi.
Sve sto vi e portebno za podignuvanje i odgleduvanje na ovostarnik na orevi. NIE VI NUDIME:
1. Sertifikuvani standard sadnici
2. Celokupna dokumentacija za subvencii
3. Konsalting
Kvalitetnata sadnica na orev e glavniot preduslov za podignuvanje na dobar ovostarnik so orevi

Kultivari i arrës Chandler është ndër kultivarët më profitabil.
Çdo gjë që ju duhet rreth ngritjes dhe kultivimit të arrës. NE JU OFROJMË:
1. Fidane të Çertifikuara
2. Dokumentacion komplet për subvencione
3. Konsulencë
Fidani cilësor i arrës është parakushti kryesor për të pasur një pemishte të suksesshme.

Chandler is the most economically profitable walnut variety.
Everything that is necessary for raising and rearing a walnut tree orchard. WE OFFER:
1. Certified standard seedlings
2. Complete documentation for subsidies
3. Consulting
A high-quality walnut seedling is the main precondition for raising a good walnuts orchard
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации