Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за продажба на крави, кози, овци, зајаци и други домашни животни

Вршите продажба на домашни животни? Крави, прасиња, кокошки? Регистрирајте оглас на Пазар3 и очекувајте повици од заинтересирани купувачи. Тука секојдневно се продаваат и купуваат овци, кози, пчели, крави, кокошки и други домашни животни.

26 септ. 09:33
Линк
Земјоделски животни , Свети Николе

Свињи

170 МКД


30 септ. 14:29 Земјоделски животни , Охрид

Konji

100 МКД

26 септ. 09:33 Земјоделски животни , Свети Николе

Свињи

170 МКД

23 септ. 10:14 Земјоделски животни , Куманово

Kozi

22 септ. 12:34 Земјоделски животни , Скопjе , Гази Баба

Tele

22 септ. 01:21 Земјоделски животни , Скопjе , Гази Баба

Tele

14 септ. 22:39 Земјоделски животни , Скопjе , Петровец

Koza so zensko jare

13 септ. 00:27 Земјоделски животни , Струга

Продавам зајаци

500 МКД

10 септ. 17:42 Земјоделски животни , Скопjе , Илинден

PRODAVAM PCELI

1 МКД

07 септ. 09:19 Земјоделски животни , Прилеп

Kravi i juncinja

31 авг. 18:03 Земјоделски животни , Кичево

Crvitsi

70 000 ЕУР

30 авг. 23:52 Земјоделски животни , Скопjе , Гази Баба

Se prodavaat pekinski patki

600 МКД

30 авг. 23:37 Земјоделски животни , Скопjе , Гази Баба

Se prodavaat pekinski patki,satki

600 МКД

30 авг. 07:54 Земјоделски животни , Куманово

British Korat

1 ЕУР

21 авг. 16:22 Земјоделски животни , Велес

Se prodava zagar moze i zamena

18 авг. 22:25 Земјоделски животни , Битола

Прч

02 авг. 13:48 Земјоделски животни , Свети Николе

Мисирки

31 јул. 10:05 Земјоделски животни , Скопjе , Гази Баба

Roevi so pceli

50 ЕУР

19 јул. 20:10 Земјоделски животни , Велес

Млади Кокошки Висок Квалитет

500 МКД

10 јул. 21:28 Земјоделски животни , Скопjе , Бутел

Kafez za zajci

100 ЕУР

26 јун. 15:44 Земјоделски животни , Прилеп

Ovci 30 glavi

24 јун. 13:58 Земјоделски животни , Дебар

Prodavam kravi

22 јун. 00:18 Земјоделски животни , Охрид , Дебарца

Jarina

200 МКД

13 јун. 07:14 Земјоделски животни , Скопjе , Гази Баба

Se prodavaat selski kokoski i petli austrolorp

400 МКД

Климата, почвата, достапноста на вода и целокупните услови за одгледување на домашни животни се навистина поволни во нашата земја. Поради тоа застапено е одгледувањето на крави, овци, прасиња, а во поново време се повеќе луѓе се одлучуваат и на одгледување на пчелни семејства и производство на мед.


Сите оние кои се занимаваат со сточарство, пчеларство, живинарство, говедарство, свињарство и козарство ја користат платформата Пазар3.мк со цел продажба и купување на животни.Продажба на крави


На Пазар3 често се продаваат различни сорти на крави, бикови, јунички и телиња, како на пример крава од сименталска раса, и Холштајн (Holstein) расата која е позната како најмлечната раса на крава во светот.Продажба на пчели


Медот се смета за чудо на природата. Сите ние сме добро запозаени со многуте придобивки од конзумирањето на мед, што ги убеди голем број на луѓе да започнат да се занимаваат со производство на мед, односно одгледување на пчелни семејства. Оние кои веќе се занимааваат со одгледување на пчели на Пазар3 можат да продаваат и купуваат опрема за пчелари, роеви и матици.


На Пазар3 може да најдете ливадски мед, планински мед, како и органски мед за кој заинтересираноста е се поголема.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации