Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!

Vilerovi gobleni

2 800 ЕУР

Се продава од: xxx 30 окт. 18:14 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Локација
Кичево
Оригинални вилерови гоблени рачно изработени од страна на мојата пра баба по шема стари 55 години.Може да се купат и како комплет и поединечно или како поединечни комбинации.Со исклучок на трите корпи кои одат само како комплет и се изработени со германски Демце конец.Едниот вилеров гоблен има поткршена рамка .
Двата најмали гоблени се со димензии :
20/13цм по цена од 170 евра за еден а за двата цената е 300 евра.
Двата гоблени со средна големина од:
34/25цм по цена од 500 евра за едниот,а двата 900 евра.
Најголемиот гоблен е со димензии:
44/59цм со цена од 1300 евра.
Сите 5 како комплет 2400 евра.
Трите корпи се без рамка и се продаваат само како комплет 400 евра.
Leaflet
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации