Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Labrador mk - Најдобра понуда на лабрадори во Македонија!

"labrador mk" - доколку вашето последно пребарување на интернет изгледаше вака, или пак, ако сте личност која што одгледува и е заинтересиран за продажба на лабрадори на брз и едноставен начин, тогаш Пазар3 е одлично место за Вас!


Тука, "labrador mk" може да биде фраза за пребарување но и за објавување на огласи кои ќе Ви помогнат да стапите во контакт со потенцијални продавачи/купувачи на вашите лабрадори по цени и услови кои тотално се во склад со вашиот буџет!

No results found

Here are some search options...
  • Use *, (example: *chair* or just chair) to see all ads in which the word chair is a part of the beginning, the end or the middle of a word.
  • To get more results, use more words and insert OR between them.

Search Options

Check out some of our most recent ads


Денес 14:45 Кучиња  ·  Ресен

Kuce Vucjak

Денес 10:32
Link:
Кучиња  ·  Штип

Angliski Bulldog malo 2 meseci

599 ЕУР Price Reduced

Денес 09:17
Link:
Кучиња  ·  Скопjе  ·  Аеродром

MOPS МОПС

1 ЕУР

Денес 02:47 Кучиња  ·  Охрид

Lagotto Romagnolo

1 ЕУР

Вчера 18:56 Кучиња  ·  Штип

Zlaten retriver

1 МКД Price Reduced

Вчера 15:16 Кучиња  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Rotweiler

Дали сте знаеле: "labradori mk", "продавам лабрадор", "продажба на лабрадори" се најпопуларните типови на огласи на кои што ќе можете да наидете во оваа категорија на Пазар3?Како до брза и ефикасна продажба labradori mk?


Огласете се - ова е можеби и најлесниот начин за да имате брза и лесна продажба на лабрадори, а ова особено Ви оди во прилог доколку го одберете Пазар3 како место во кое што би го објавиле вашиот оглас!


Освен лабрадори, тука ќе можете да продавате разни видови кучиња, почнувајќи од мали раси на кучиња, декоративни кучиња како померанците, големи кучиња, бигл кучиња и останати кучиња кои би биле идеални и за семејства со деца/бебиња.


Вметнете фотографија - фотографијата ќе Ви помогне да стекнете доверба кај купувачите, а воедно, оваа практика ќе Ви овозможи огласите за продажба на лабрадори да бидат читани од огромен број на заинтересирани купувачи.


Причината е едноставна, бидејќи во споредба со огласите кои немаат фотографија, оние кои имаат се далеку поинтересни за читање, бидејќи купувачите можат да видат за што станува збор.


Цена - имајте на ум дека цената за labradori mk може да варира поради многубројни причини - возраст, пол, генетика, историја на сертификати и тн, па затоа, направете добар план а дури потоа објавете го вашиот оглас.


Во спротивно, би биле подложни на ризици во кои продажбата би Ви се одвивала далеку под реалната цена.По што се карактеристични лабрадорите?


Изглед - лабрадор ретривер како раса на кучиња се повеќе од атрактивни поради нивниот убав, естетски изглед кој што е карактеристичен по одличните нијанси на крзното - жолта боја, кафена боја, и по своите густи влакна кои се покриени со природна маст.


Тоа им овозможува да бидат отпорни во најразлични временски услови, особено во зима, како и да бидат агилни додека пливаат во вода.


Верни пријатели - иако ова е карактерна особина за голем број на кучиња, сепак, labradori mk спаѓаат во групата на најсемејни кучиња во светот, а истите често се користат и како придружници за деца со аутизам.


Доколку сакате куче кое што ќе биде претпазливо но и неизмерно лојално со вас и со вашите деца/бебиња, тогаш лабрадор ретривер би бил полн погодок за Вас!


Интелигенција - кучето лабрадор се издвојува од многубројни видови кучиња најмногу поради својата интелигенција, која што ги прави да имаат одлично резонирање во најразлични ситуации, да учат трикови, но и да Ви се покоруваат без никакви проблеми.


Единственото нешто кое што треба да го имате на ум е тоа што labradori mk не сакаат да бидат казнети во никој случај, или пак третирани на лош начин, бидејќи така се затвораат во себе и стануваат депресивни.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации