Продажба на polovni traktori vo Makedonija


Поседувањето на трактор е неопходност доколку се занимавате со било каква земјоделска дејност. Доколку сакате Вашиот стар трактор да го замените со нов, оваа категорија е наменета токму за тоа - за продажба на polovni traktori vo Makedonija. Тука можете лесно, брзо и едноставно да продавате трактори од сите марки и модели.Нема резултати

Еве некои опции за пребарување...
  • Употребувајте *, на пример *столица* или само стол за да ги видете сите огласи во кои зборот стол е дел од почетокот, крајот или средината на некој збор.
  • За да добиете повеќе резултати употребете повеќе зборови и помеѓу нив ставете ILI .

Опции за пребарување

Погледнете ги нашите најнови огласиУпотреба на земјоделска механизација и polovni traktori vo Makedonija?


Доволно моќни трактори кои што би можеле да влечат различни видови на приклучна земјоделска механизација, се од суштинско значење за извршување на ефективна и ефикасна земјоделска работа. Во зависност од приклучната земјоделска машина, тракторот може да влечи машини за орање на почвата, дистрибуција на ѓубриво, подготовката на земјата за сеење или наводнување итн. Тракторите исто така се користат за олеснување на работата на земјоделците при собирање на плодовите како лешници, сливи, јаболка, праски, грозје итн.


Тракторите се така дизајнирани да влечат со мала брзина, но сепак се карактеризираат со голема моќност.Кои се најстарите polovni traktori vo Makedonija?


Македонија, како земјоделска земја, се карактеризира со големо земјоделско призводство. Уште од дамнешни времиња, низ поголемата територија од земјата се произведуваат најразлични земјоделски култури, а за тоа е потребна и соодветна земјоделска механизација.Едни од најстарите polovni traktori vo makedonija кои се продаваат на Пазар3.мк во категоријата "polovni traktori vo makedonija" се:


- трактор Belarus произведен во 1991 година


- Ferguson 165


- IMT 560


- Imt 542


- Fiat 450


- Tomo vinkovic Tv23


и многу други!Продажба на polovni traktori vo Makedonija?


Доколку сакате да го замените Вашиот стар трактор со нов по модерен трактор, кој ќе ги задоволи потребите на Вашето производство, истиот можете да го огласите на Пазар3.мк. Голем избор на polovni traktori vo Makedonija ќе најдете на Пазар3.мк.


За да го продадете Вашиот трактор онлајн, преку Пазар3.мк потребно е да го пополните формуларот за регистрација на оглас. Внесете ги сите потребни информации како што се марка и модел на трактор, година на производство, моментална состојба, цена и секако потребно е да направите и неколку добри фотографии. Фотографиите најчесто се одлучувачки фактор од кој зависи дали заинтересираниот купувач ќе Ве контактира Вас, или некој друг огласувач кој продава ист или сличен трактор.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации