Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Izrabotka na kristalni lusteri luster

0 МКД

Се продава од: Lavot 14 јан. 09:31 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Изработуваме кристални лустери кои перфектно ќе го оплеменат вашиот простор.

Лустерите се изработени од месингани и железни профили, додека кристалите се со врвен европски квалитет, изработени во една од најдобрите работилници во Италија. Нашите вредни раце полни со љубов кон светлината, дизајнот и квалитетот ви гарантираат дека вашиот објект со векови ќе биде осветлен од величествен кристален лустер.

Референтна листа:
Монтирани лустери во преку 200 објекти од кои позначајни се:
Резиденцијата на поглаварот на МПЦ, Неговото Блаженство Архиепископ Охридски и Македонски г.г. Стефан, Лешочкиот манастир, манастирот „Света пречиста Богородица“ во селото Калишта, Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ во с. Согле, црквата Рождество на Пресвета Богородица во Скопје, црквата Успение на Пресвета Богородица во Велес, црквата Св. Богородица во Мелбурн, Св. Никола во Џилонг, Австралија, Св. Никола во Торонто, Св. Наум во Охрид, Св Никола и Св. Георги во Куманово, Св. Димитрија во Кавадарци, Св. Богородица – Новаци – Битола, Св. Димитрија во Варош, Прилеп, повеќе верски храмови во Гостивар, Тетово и други краишта во западна Македонија, во повеќе ресторански и хотелски објекти, како и во повеќе домови на видни македонски граѓани од политичкиот и јавниот живот.
Leaflet
Кон почеток