Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Extreme Gaming PC R5/16GB/RX580

34 999 МКД

Се продава од: Leon Trpchevski 25 авг. 17:45 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Физичко лице
Марка
Asus
Модел
Drug model
Specs:
CPU: Ryzen 5 2600 6c/12t 3.9GHz
RAM: HyperX Fury 16GB 3200MHz
GPU: NITRO+ RX 580 4G G5 RGB
MOB: Asus PRIME A320M-K
SSD: Kingston 120GB A400 (Win 10 Pro)
HDD: Toshiba 500GB 7200RPM
PSU: Chiftec 600w 80+ Gold


Info:
Kompjuterot e Nov Povekjeto od delovite imaat garancija, site igri moze da gi igra na ultra bez problem. Ova e eden od podobrite Gaming Kompjuteri. Isto taka so jakiot procesor moze i da se strima gameplay, editing i razno drugi raboti. Igrite gi igra na 100 fps na ultra settings.

Game FPS:
CSGO - 400FPS
Rainbow Six Siedge- 200FPS
Valorant - 250FPS
GTA 5 - 90FPS
Modern Warfare - 120FPS
Fortnite - 250FPS
ARK Survival - 90FPS

Za povekje informacii kontaktirajteme na:
075 282 006 (Viber, Poraka, Call)

Leon Trpchevski
075282006
Leaflet
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации