Оглас од претпријатие Објавени: фев. 10 2023 09:02

Nova profesionalna kujna Electrolux

ЕУР

Објавени: фев. 10 09:02
Прегледи: 14
На продажба е индустриска кујна - саемски експонат, некористена.

Бренд - ELECTROLUX PROFESSIONAL
Серија - 700XP

Кујната се состои :

*Паста кукер
- 24.5 Литри
-9 kW
-Покрај готвење паста, апаратот може да се користи за тестенини од секаков вид, ориз, кнедли и зеленчук.
-Димензии: Ширина 400мм, Висина 1120мм, Длабочина 820мм.
-Тежина: 69кг

*Фритеза
- 15 Литри
-9/10 kW
-Електронската контролна табла која овозможува сетирање на 5 стандардни програми (компатибилни со HACCP) со 5
нивоа на температура.
-Систем за автоматско подигање на корпите, 2 одделни системи за поединечно подигање.
-Димензии: Ширина 480мм, Висина 1140мм, Длабочина 820мм
-Тежина: 59кг

*Електрична скара-плотна
- Електричен Фрај Топ со мазно полирана хромирана плотна за готвење со термостатска контрола.
-4.2 kW
-Голема дупка на површината за готвење за
цедење на маснотиите во голем колектор од 1 литар.
-Температурен опсег од 120° до 280°C.
-Безбедносен термостат и термостатска контрола.
-Димензии: Ширина 460мм, Висина 530мм, Длабочина 820мм.
-Тежина: 41кг

*Електричен индукциски - вок
- Стаклено-керамичка површина за готвење со дебелина од 6 мм со вкупна моќност од 5 kW.
-Индикаторска ламба за работна зона која се наоѓа на контролната конзола.
-Моќта до зоната може да се постави со прогресивен излез, односно фина регулација на пониските нивоа и поголем напредок на повисоките нивоа.
-Димензии: Ширина 460мм, Висина 540мм, Длабочина 820мм.
-Тежина: 20кг


*Неутрален елементНЕТО ЦЕНА - 6,900 евра + ДДВ со вклучена достава

Гаранција - 12 месеци, обезбеден сервис и резервни делови во гаранција и по гарантен период!

- Имаме различна угостителска опрема на лагер. Слободно побарајте не за сите информации

Инфо

АЛМА БП ДООЕЛ
Индустриска бб, Кавадарци
071 377 877
[email protected]
www.alma-bp.mk
Опис на линк

АЛМА-БП Дооел Кавадарци

Алма БП е водечки дистрибутер на нови и обновени професионални машини за угостителство. Работат со цел Балкански регион, а нивното седиште се наоѓа во Кавадарци. 
Дистрибутери се на машини за:  
- Перење,
- Сушење, 
- Пеглање и кетеринг опрема. 

Повеќе од 20 години се трудат  да ги задоволат потребите на клиентите со тоа што им нудат најдобри и најекономски решенија во денешно време. Неуморно работат постојано се трудат да направат нешто ново на пазарот со цел да ја олеснат работата во домаќинствата.  Работејќи во базата која ја имаат во Кавадарци и соработувајќи со државите низ Балканскиот регион обезбедуваат и сервисираат во најразлични сектори, и тоа  во:

- Здравството,
- Образованието,
- Јавниот сектор,
- Компании што се занимаваат со хемиско чистење,
- Самоуслужни перални,
- Угостителството,

Во областа на угостителството, имаат широка понуда на машини и опрема како што се: фрижидери за одржување и замрзнување, машини за садови, конвектомати, дувалки,фритези, шпорети на плин и струја, скари на плин и струја, ледомати, проекти за кујна.

Компанијата Алма БП на своите клиенти им нуди широк спектар на нова и употребувана опрема од реноминирани светски производители и тоа:
- Машини за перење со капацитет од 7 до 80 килограми,
- Машини за сушење со капацитет од 7 до 100 килограми,
- Ваљаци за пеглање со големина од 1 до 3,2 метри работна површина,
- Кетеринг опрема,

Поседуваат повеќе од 360 модели на машини садови, машини за перење и сушење имаат повеќе брендови,
- Electrolux T4250,
- ADC EWS 40,
- Schulthess WEI 100,
- LAVAMAC AF 180,
- PRIMUS,
- MIELE,
- GIRBAU,
- IPSO,

Покрај нивното долгогодишно искуство, вработените нудат брз одговор и професионална услуга. Секогаш се достапни телефонски, кога некој би побарал совет.
Овозможуваат повеќе опции, и тоа, купување или изнајмување на производите. Овозможуваат плаќање на рати, и имаат целосна гаранција за производите кои ги нудат.
За сета опрема што ја нудат обезбедуваат сервис и резервни делови. 
Посети ја страната на нашата продавница

Шишка 16 Кавадарци

071377877

https://www.alma-bp.mk

Безбедна достава со ЕЛС
Плаќање после проверка на нарачката
Достава до врата
Купи сега
Достава со “Ecologistic”: од МКД
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Продавач

Алма БП е водечки дистрибутер на нови и обновени професионални машини за угостителство. Работат со цел Балкански регион, а нивното седиште се наоѓа во Кавадарци. 
Дистрибутери се на машини за:  
- Перење,
- Сушење, 
- Пеглање и кетеринг опрема. 

Повеќе од 20 години се трудат  да ги задоволат потребите на клиентите со тоа што им нудат најдобри и најекономски решенија во денешно време. Неуморно работат постојано се трудат да направат нешто ново на пазарот со цел да ја олеснат работата во домаќинствата.  Работејќи во базата која ја имаат во Кавадарци и соработувајќи со државите низ Балканскиот регион обезбедуваат и сервисираат во најразлични сектори, и тоа  во:

- Здравството,
- Образованието,
- Јавниот сектор,
- Компании што се занимаваат со хемиско чистење,
- Самоуслужни перални,
- Угостителството,

Во областа на угостителството, имаат широка понуда на машини и опрема како што се: фрижидери за одржување и замрзнување, машини за садови, конвектомати, дувалки,фритези, шпорети на плин и струја, скари на плин и струја, ледомати, проекти за кујна.

Компанијата Алма БП на своите клиенти им нуди широк спектар на нова и употребувана опрема од реноминирани светски производители и тоа:
- Машини за перење со капацитет од 7 до 80 килограми,
- Машини за сушење со капацитет од 7 до 100 килограми,
- Ваљаци за пеглање со големина од 1 до 3,2 метри работна површина,
- Кетеринг опрема,

Поседуваат повеќе од 360 модели на машини садови, машини за перење и сушење имаат повеќе брендови,
- Electrolux T4250,
- ADC EWS 40,
- Schulthess WEI 100,
- LAVAMAC AF 180,
- PRIMUS,
- MIELE,
- GIRBAU,
- IPSO,

Покрај нивното долгогодишно искуство, вработените нудат брз одговор и професионална услуга. Секогаш се достапни телефонски, кога некој би побарал совет.
Овозможуваат повеќе опции, и тоа, купување или изнајмување на производите. Овозможуваат плаќање на рати, и имаат целосна гаранција за производите кои ги нудат.
За сета опрема што ја нудат обезбедуваат сервис и резервни делови. 
Шишка 16 Кавадарци 071377877 https://www.alma-bp.mk
14
Купи сега

Достава со “Ecologistic”: од 210 МКД

Безбедна достава со ЕЛС

Плаќање после проверка на нарачката

Достава до врата

071377877
Купи

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации