Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Barame tesari i dzidari za rabota vo Hrvatska

0 МКД

Оглас од претпријатие Се нуди работа од: MGK 06 септ. 09:44 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Germansko-hrvatska firma bara tesari i dzidari za rabota vo Hrvatska!

Nasa obvrska:
-Vadenje na licna karta vo Hrvatska (boravak);
-Osiguruvanje na polna plata vo Hrvatska;
Casovno plakanje (5 evra na cas-netto);
-Se raboti 240 casa mesecno,toa e vkupno 1200 evra na smetka;
-2 topli obroka dnevno;
-Spienje;
-Platen prevoz do Hrvatska i nazad;

Vasa obvrska:
-Potpisuvanje na dogovor za rabota;


Procedurata za poaganje trae okolu 1 mesec od potpisuvanjeto na dogovorot poradi vremenskiot period vo koj se dobiva boravak vo Hrvatska.
Se raboti preku cela godina, terenski ima moznost i za rabota vo Germanija, kade sto netto cena za cas e poinakva.
Prednost imaat grupi od 5-10 clena.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации