Објавени: ноем. 08 2023 01:43

Honda Forza

Објавени: ноем. 08 01:43
Прегледи: 47
Se prodava Honda Forza 300cc vo top sostojba naprevena servis vo juli mesec.

Ima pominato samo 17000km.


Модел: NSS300 / NSS300A со комбиниран ABS
Тип на мотор: 279,2cc со течно ладење едноцилиндричен четиритактен
Отвор и мозочен удар: 72,0 mm x 68,6 mm
Сооднос на компресија: 10,5:1
Воз со вентили: SOHC; четири вентили
Индукција:
PGM-FI со автоматско збогатување

Палење: Целосно транзисторизирано
Преносливост:
Honda V-Matic ремен-конвертор со континуирано променлив автоматски менувач

Суспензија
Предна страна: 35мм телескопска вилушка; Патување од 3,7 инчи
Заден дел: двоен шок; Патување од 3,9 инчи

Кочници
Предна страна: Единечен диск од 256 мм со дебеломер со три клипови со CBS
Заден дел: диск од 240 mm со дебеломер со еден клип со CBS
Изборно комбиниран ABS

Гуми
Преден дел: 120/70-14
Заден дел: 140/70-13

Меѓуоскино растојание: 60,9 инчи
гребло (агол на тркала): 27° 0'
Патека: 89мм (3,5 инчи)
Висина на седиштето: 28,2 инчи
Капацитет на гориво: 3,0 галони
Проценка за економија на гориво**: 68 MPG
Бои: бисерно црвено
Максимална тежина*: 422 фунти (NSS300) / 428 фунти (NSS300A)

Kontakt telefon: 071318082 ( ako sum nedostapen pisuvajte mi na whatsapp ili viber).
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно
47
071318082

Адреса:

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации