Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за продажба на нови и половни скутери

Adly , 3
Aprilia , 3
Benelli , 1
BMW , 2
Italjet , 1
Jinling , 2
Kymco , 15
Mz , 1
Piaggio , 5
Suzuki , 1
Yamaha , 3

Пазар3 огласи за продажба на нови и половни скутери од познатите брендови Piaggio, Kymco, Aprilia, Yamaha, и многу други. Најдобри цени на моторцикли над 50cc.

21 фев. 13:44 Авто плац Скутер  ·  Yamaha  ·  Drug model  ·  Прилеп  ·  Долнени

Yamaha 250cc

Година: 2000
16 фев. 09:49 Авто плац Скутер  ·  Piaggio  ·  Beverly  ·  Скопjе  ·  Бутел

PIAGGIO BEVERLY TOURIER 350CC

5 199 ЕУР

19 дек. 09:45 Авто плац Скутер  ·  Kymco  ·  Super  ·  Куманово

Kymco Super 8 50 2T

2 390 ЕУР

19 септ. 14:45 Скутер  ·  Kymco  ·  Super  ·  Куманово

Se prodava Kymco super 8 2019

1 600 ЕУР

11 мај 10:25 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Куманово

Voge 300DS

4 690 ЕУР

09 фев. 10:19 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Куманово

Peda Tek 125 R

1 990 ЕУР

31 јан. 10:28 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Куманово

People S 200

3 590 ЕУР

31 јан. 10:24 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Куманово

Drago 200

1 990 ЕУР

20 јан. 11:38 Скутер  ·  Mz  ·  125  ·  Крушево

125

350 ЕУР

29 ноем. 22:56 Авто плац Скутер  ·  BMW  ·  S1000RR  ·  Скопjе  ·  Скопје

BMW S1000RR sajla za kumplug clutch cable

1 800 МКД

16 ноем. 05:16 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Куманово

Voge 300RR

4 390 ЕУР

01 ноем. 13:00 Авто плац Скутер  ·  Adly  ·  Drug model  ·  Гевгелиjа  ·  Богданци

dsadaad

26 окт. 12:27 Авто плац Скутер  ·  Piaggio  ·  X10  ·  Скопjе  ·  Аеродром

X10 500 PIAGGO

5 000 ЕУР

22 окт. 23:26 Авто плац Скутер  ·  Adly  ·  Drug model  ·  Гевгелиjа  ·  Богданци

dsaasd

20 окт. 13:08 Авто плац Скутер  ·  Adly  ·  Drug model  ·  Гевгелиjа  ·  Богданци

dasdsa

06 септ. 17:55 Авто плац Скутер  ·  Aprilia  ·  SR  ·  Неготино

APRILIA SR200GT 2022

Година: 2021
25 авг. 10:28 Авто плац Скутер  ·  Benelli  ·  Drug model  ·  Неготино

RKS Benelli MT-3 elektricni skuteri

1 390 ЕУР

Година: 2021
12 авг. 08:42 Авто плац Скутер  ·  Kymco  ·  Downtown  ·  Куманово

KYMCO downtown 350i abs euro 4

6 490 ЕУР

Година: 2016
04 авг. 13:27 Авто плац Скутер  ·  Kymco  ·  MXU  ·  Куманово

MXU 450i L7e

6 990 ЕУР

Година: 2021
23 јул. 10:44 Авто плац Скутер  ·  Kymco  ·  Downtown  ·  Куманово

Kymco Downtown 350i ABS

6 490 ЕУР

Година: 2021
20 јул. 14:05 Авто плац Скутер  ·  Kymco  ·  Drug model  ·  Куманово

X-town 300i

Година: 2021
19 јул. 23:01 Авто плац Скутер  ·  Kymco  ·  Agility  ·  Кавадарци

AGILITY 16+125i & CITY 50 2T

Година: 2021
19 јул. 15:39 Авто плац Скутер  ·  Kymco  ·  Downtown  ·  Куманово

Downtown 350i ABS euro 4

6 490 ЕУР

Година: 2021
16 јун. 09:24 Авто плац Скутер  ·  Kymco  ·  Xciting  ·  Куманово

Kymco - Xciting 400i ABS euro 4

7 590 ЕУР

10 јун. 23:39 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Неготино

Mondial X-treme Maxx 250

1 690 ЕУР

Година: 2021
10 јун. 23:39 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Неготино

NOVI SKUTERI PEDA MOTOR ITALY

Година: 2021
01 јун. 19:51 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Куманово

Voge 300 RR

4 390 ЕУР

Година: 2021
21 мај 10:03 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Куманово

Voge 500DS

5 000 ЕУР

Година: 2020
14 мај 12:17 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Hamachi  ·  Скопjе  ·  Скопје

Hamachi Skuteri

Година: 2021
13 мај 15:42 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Штип

ZN50QT-R8

75 645 МКД

Година: 2020
13 мај 13:54 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Штип

ZN 50QT 52A

73 800 МКД

Година: 2020
13 мај 13:45 Авто плац Скутер  ·  Aprilia  ·  SX  ·  Штип

Aprilia SXR 50

159 285 МКД

Година: 2020
28 окт. 13:07 Авто плац Скутер  ·  Yamaha  ·  X-MAX  ·  Кочани

Yamaha X Max 250ccm 2006

1 950 ЕУР

Година: 2006
09 авг. 10:25 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Битола

Italijet Dragon 2020 4t 3cc

83 025 МКД

Година: 2020
25 мај 14:35 Авто плац Скутер  ·  Piaggio  ·  Beverly  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Vespa Piaggio Beverly 250

1 800 ЕУР

Година: 2006
05 мај 08:47 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Hamachi  ·  Неготино

Novi skuteri 50cc 4t

Година: 2020
26 мар. 10:01 Авто плац Скутер  ·  Suzuki  ·  Drug model  ·  Неготино

Suzuki Generic 50cc 2t vo gsg

1 290 ЕУР

Година: 2020
07 дек. 23:41 Авто плац Скутер  ·  Kymco  ·  Super  ·  Куманово

KYMCO SUPER 8 50 MMC 2T

1 890 ЕУР

Година: 2016
28 јун. 17:41 Авто плац Скутер  ·  Aprilia  ·  Atlantic  ·  Скопjе  ·  Скопје

APRILIJA 250

1 500 ЕУР

Година: 2012
03 мај 09:41 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Hamachi  ·  Неготино

KROS HAMACHI LIFAN VO GSG NEGOTINO

Година: 2014
22 авг. 22:38 Авто плац Скутер  ·  BMW  ·  C 600 Sport  ·  Охрид

BMW C 650 GT

9 200 ЕУР

Година: 2015
02 јун. 19:22 Авто плац Скутер  ·  Kymco  ·  Super  ·  Куманово

KYMCO - SUPER 8 50 MMC 2T

1 840 ЕУР

Година: 2016
23 мар. 11:05 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Струмица  ·  Босилово

Longjia Formula 125cc 4T

1 500 ЕУР

Година: 2018
05 септ. 12:48 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Неготино

NOVI SKUTERI VO GSG

Година: 2018
23 мај 17:03 Авто плац Скутер  ·  Kymco  ·  Agility  ·  Куманово

KYMCO AGILITY 16+ 125

2 190 ЕУР

Година: 2016
23 фев. 10:50 Авто плац Скутер  ·  Kymco  ·  Agility  ·  Неготино

Zimski ceni za site KYMCO Skuteri

Година: 2016
13 фев. 15:46 Скутер  ·  Yamaha  ·  Drug model  ·  Прилеп  ·  Долнени

Yamaha 250cc

Година: 2000
13 фев. 00:40 Авто плац Скутер  ·  Kymco  ·  Xciting  ·  Куманово

XCITING 400i ABS EURO 4

5 790 ЕУР

Година: 2016
12 јан. 10:53 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Hamachi  ·  Скопjе  ·  Скопје

Hamachi skuter motor vespa skuteri moto

Година: 2016

Продажба на скутери Македонија


Купи скутер на Пазар3!


Во оваа категорија на Пазар3.мк се продаваат скутери над 50 кубика. Користете ги филтерите за да ги подредите сите огласи по цена, град каде се продаваат скутери, и марка на скутер. Секојдневно се огласуваат Honda скутери, Piaggio, Kymco скутери, Aprilia, Suzuki, Yamaha и мног други.Оваа категорија ја посетува голема публика во потрага по мотор над 50 кубика. Освен купувачите на скутери, доколку сте сопственик на скутер кој сакате да го продадете, или пак имате продавница за продажба на нови скутери, регистрирајте оглас веднаш и бидете дел од најголемиот огласник во Македонија, Пазар3.мк.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации