Огласи за вработување на козметичарки и фризери

Активни огласи за работа во категоријата "Козметичка нега". Се вработуваат фризери / фризерки, козметичари / козметичарки, и други лица заинтересирани за работа во фризерски или козметички салон, со или без работно искуство.


Тука се прикажани огласи за слободни работни места, и огласи од лица заинтересирани за работа


Голем број на салони за убавина, фризерски салони, козметички салони, или фризерско козметички студиа објавуваат огласи за вработување на фризер / фризерка, козметичар / козметичарка, масер / масерка, се бараат фризери / ученици, се вработуваат кандидати со или без работно искуство. Се вработуваат козметичарки за маникир, педикир и надградба на нокти.Отворени работни места има во центрите за убавина во Скопје, Охрид, Куманово и други градови низ земјата.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации