Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

BILNI KAPKI SARSKA GORCICA

700 МКД

Оглас од претпријатие Се продава од: Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI 16 септ. 16:48 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
BRONHOVITAL ZA DISNITE PATISTA 400 MKD
MATICI SELEKCIONIRANI PCELI ROEVI MLEC DABESKI 1 000 MKD
BILNI KAPKI PROTIV NERVOZA I NESONICA 0 MKD
ELIKSIR ZA MASKA I ZENSKA PLODNOST 2 700 MKD
БИЛНИ КАПКИ *ШАРСКА ГОРЧИЦА*
100% ПРИРОДЕН ЕЛИКСИР
ПРИРОДЕН ТОНИК,АНТИБИОТИК,БИОСТИМУЛАТОР и АНТИОКСИДАНТ
Стар традиционален апихербален лек од кобинација на прополис и преку 90 лековити билки.
Го јакне и нормализира имунолошкиот и ендокриниот систем на целиот организам.Го регулира метаболизмот и елиминира штетните материи/детоксикација/на организмот.Против заболувања на желудникот,слезинката,панкреасот, црниот дроб,жолчката,жолтица,гастритис,диспепсија,катар на желудникот и дванаесетпалачното црево,паразити,бактерии (E.Coli, H. Pylori,Proteus,Pseudomonas aeroginosa,staphylococcus aureus,Brucella,Streptococcus,Klebsiella,Pseudomonas) кандида/Candida ,инфекции на урогениталниот тракт,заболена простата,бубрези,водена болест,реома,гихт,цревни грчеви и колики, гасови,хемороиди, белодробни ,и срцеви заболувања,грозница,диабетес,нарушена циркулација,артериосклероза,заболувања на венскиот ,капиларниот ,лимфниот, крвен и одбрамбен систем,анемија,холестерол и триглицериди, крварења,главоболки,вртоглавици,зуење во ушите,херпеси,инфлуенца,тумори,полипи,цисти ,машка и женска неплодност, женски болести/регулирање на циклус ,менструални болки и грчеви,ПМС и сл.,болести на нервите,нервоза, хипохондрија ,меланхолија,премореност,стрес,несоница,кожни заболувања и др.
Начин на употреба:Шарската горчица може да се зема со храна и пијалоци.Се зема 2-3 пати на ден по 1 кафена лажичка (5 ml) нерастворена или растворена со малку мед ,чај или вода .
АПИХЕРБАЛ-ПЧЕЛАРСТВО ДАБЕСКИ ГОСТИВАР ,Ул.Трајко Јованоски бр.11 -1230 Гостивар
E-mail:[email protected] Mob.070-561-835
АЈДУЧКА ТРЕВА(БЕЛА РАДА) (Achillea millefolium ) ,БОЗЕЛ (Sambikus nigra ),
ГЛОГ ( Crataegus ohyscantha),КАНТАРИОН (Hypericum perforatum ),МАЈЧИНА ДУШИЦА ( Thymus serpyllum ),КОПРИВА ( Urtica dioica L. ),Мацина трева – очајница (lat. Marubii herba),Вркута – бисерок, моминска наметка (lat. Alchemillae herba),Инула – корен од бел оман (Inulae radix).Витекс (lat. Vitex agnus – cactus),Жалфија – лист (lat. Salviae folium),Црн ким (lat. Nigella sativa),Овчарска торбичка (lat.Bursae pastoris herba),Нане (Mentha piperita) ,Невен (Calendula officinalis),Брусница,Анасон,валеријана (Valeriana officinalis),Цикорија,Бреза (Betula alba),жалфија (Salvia officinalis).Босилек или босилок (лат. Ocimum basilicum),Рузмарин,Ѓумбир,Лаванда (Lavandulae),Гинко билоба,Алое вера,ЦРН СЛЕЗ - Malva silvestris,тегавец-Plantago,Echinacea angustifolia - Ехинацеа,Темјанушка - Viola odorata,Стежа - Potentilla erecta,Срце трева - Leonurus ......
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
Одгледувањето на пчелни семејства преставува наша семејна традиција повеќе од 90 години.Во 1993 година во координација со Перо Дабески ,научен соработник од Р.Австрија е формиран најсовремениот Репро - центар за производство и селекција на македонската медоносна пчела произведени по најсовремена европска технологија.Нашето професионално пчеларство располага со преку 700 пчелни семејства во Гостиварско -влајничкиот регион и подножјето на Шар планина. Нашето професионално пчеларство во својот асортиман има голем број на природни препарати на база од пчелини производи за кој се знае дека благотворно делуваат на здравјето на луѓето.Покрај пчелните производи кој се користат со векови (пчелиниот мед,матичниот млеч,прополисот,поленот,и прополисот.)Нашата компанија Апихербал Пчеларство ДАБЕСКИ Гостивар во своите производи ги користи и другите состојки од пчелите кој се помалку познати на овие простори(пчелиниот леб -ферментиран полен ПЕРГА,пчелиниот отров.)Производите на компанијата кој се користат за подобрување на здравјето или како козметичка палета на производи,освен пчелините производи содржат производи кој содржат и низ лековити билки кој се традиционално познати и потврдени кај народот.
Посетете ја нашата продавница
T.jovanoski 11 Прикажи на мапата
070561835

https://www.youtube.com/watch?v=8j7a7JDDw0k

Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
070561835
Apiherbal/Repro-centar/Pcelarstvo DABESKI
Lekoviti kremi masti i melemi 300 MKD
BELA IMELA VISCUM ALBUM 300 MKD
PERGA pcelin leb AMBROZIA Bee bread 0 MKD
EHINACEA PRIRODEN ANTIBIOTIK 300 MKD
Кон почеток