Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Се отстапуваат хотели, ресторани, кафетерии, сендвичари и друго

Токму тука ќе го најдете Вашиот идеален бизнис! Погледнете ги сите огласи каде се отстапуваат веќе разработени бизниси, и изберете го оној кој најмногу Ви одговара од аспект на профитабилност и желба за работење во соодветната индустрија.

30 апр. 06:30 Отстапување на Разработен Биз.  ·  Скопjе  ·  Чаир

shitet biznes i piceris

5 500 МКД

29 апр. 23:59 Отстапување на Разработен Биз.  ·  Скопjе  ·  Чаир

Shitet Biznes i piceris

5 500 ЕУР

17 апр. 10:38 Отстапување на Разработен Биз.  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Vending masini

4 500 ЕУР Намалена цена

03 фев. 16:51 Отстапување на Разработен Биз.  ·  Скопjе  ·  Центар

Se otstapuva razraboten biznis 50 godini - Malaga

640 000 ЕУР

На Пазар3 постојат голем број на огласи каде се изнајмуваат, продаваат и купуваат веќе разработени бизниси. На едната страна се наоѓаат сопствениците на фирми кои се одлучуваат на тој чекор - да го продадат или изнајмат својот веќе разработен бизнис, а на другата страна купувачите. И за двете страни ваквата одлука не се донесува лесно, меѓутоа сигурно е дека и за двете страни ваквата одлука создава многу можности.Купување на веќе разработен бизнисОдлична можност да станете претприемач, претставува можноста да купите веќе постоечки бизнис кој е на продажба. Купувањето на веќе разработен бизнис секако со себе носи одредени предизвици, меѓутоа има и голем број на придобивки.


Кога ќе се одлучите да купите постоечка фирма, може да ги искористите веќе постоечките канали на продажба но и веќе постоечките клиенти, па со сопствената идеја да го зголемите бројот на постоечките и да привлечете нови клиенти.


Најчесто се отстапуваат бизниси од угостителството, и тоа ресторани, кафичи, и хотели. Исто така, се продаваат или изнајмуваат и козметички и фризерски салони, авто сервис, фотокопирница, и други бизниси.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации