Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за вработување на лица за чување и грижа на деца

Во категоријата "Чување и грижа за деца" секојдневно се објавуваат огласи за вработување на дадилка, односно лице за чување на деца. Исто така, присутни се и огласите каде самите дадилки, или бебиситерки ги нудат своите услуги.


Огласи за работа - чување деца


Во ова брзо време во кое сме пренатрупани со обврски, воспоставувањето на рамнотежа помеѓу животот и работата е навистина голем предизвик особено кај младите брачни парови кои имаат едно или повеќе деца за кои треба да посветат најголемо внимание.


Поради тоа, голем број на семејства се одлучуваат да ангажираат, односно вработат жена за чување деца. Вработувањето на дадилка или бебиситерка е долг процес кој бара особена претпазливост, додека се најде личност која ги поседува соодветните способности и квалификации за чување дете.На Пазар3.мк достапни се многу огласи за работа. Агенција вработува дадилка, негувателка на деца. Исто така голем број на физички лица објавуваат огласи за вработување на бебиситерки и жени за чување на бебиња или деца во пред училишна возраст.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации