Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за работа во земјоделството

Голем број на работни позиции, голем број на кандидати! Разгледајте ги постоечките огласи за работа или регистрирајте нов оглас за работа во областа на земјоделието!

Земјоделство во Македонија


Голем број од населението во државава се занимава со одредена земјоделска култура. Без разлика дали станува збор за професионално производство, или производство само за домашна потреба, голем дел од луѓето се занимаваат со овоштарство, градинарство, лозарство, тутунопроизводство и др. во зависност од регионот.Сезонското вработување е навистина доста присутно во земјоделието. Работата во земјоделието најчесто не бара долга и напорна обука, со што голем е интересот за наоѓање на ваква земјоделска работа. Често се бараат берачи на јаболка, берачи за малини, работници за извршување на разни работни на фармите, се бараат работници за берба на цреши, и слично.


Освен сезонската работа, често на Пазар3 се огласуваат и слободни работни места за професионални агрономи, шумарски и земјоделски инженери.traktori cela makedonija kravi Ovcar honorarna rabota cempres Vrata grozje Baram rabota kozi Rabota vo stranstvo elektricen resen stranstvo vrabotuvanje svajcarija Berba na jabolko Farmer krava Srbija rastenija jabolko Visni trafiki AudiA4 Bmw 335i 2008 Vag Katlanovo Motokultivatori Berba Vaga 1000kg Rabota vo svajcarija vo farma za kravi ziva ograda Zelka seme i seidba Kontenjeri za sadenje zelka kiosk pakuvanje rabota vo svajcarija Zelka Zemjodelie Agronom Работа на фарма Medicina Farma za kravi groz SEZONSKI агроном Планина oranzerii folii beraci italija Prilip Vo srbija SEZONSKI rabotnici Работа на фарма цреши Rabota vo stocarska farma svajcarija rabota na farma gradinar Ctrasvo jabolka Bmw E 92 335i 2008 1 germanija Visni Branje Kontenjeri za seenje zelka i piper Kontenjeri za seenje Zemjodelstvo stranstvo rastenija evodija berenje Sezonska rabota sanduci za pceli kazan za rakija Berba na Земјоделски инженер Земјоделски инжинер Сточарство vrabotuvanje Gran cccilbravar hranilki za svinj Slobodni rabotni mesta Odgleduvaci na pecurki Za pasenje O Bajram rabota za berejne grozje Germamija Baram rabota za bo italija Srransvo berejne grozje Italija grozje berekne Berenje tutun patiki za boks tražimo građevinske radnike : Rabota vo kravarska farma Skopje centar Rabotnik za farma Rabotnik za ofci bereba

Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации