Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за работа во земјоделството

Голем број на работни позиции, голем број на кандидати! Разгледајте ги постоечките огласи за работа или регистрирајте нов оглас за работа во областа на земјоделието!

14 фев. 22:04 Земјоделство  ·  Скопjе  ·  Илинден

ПС ФЛОРА

17 ноем. 13:38 Претпријатие Земјоделство  ·  Скопjе  ·  Карпош

Se baraat rabotnici vo garden centar

02 септ. 11:03 Земјоделство  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Vrsam CELOSNO sreduvanje cistenje na dvor i dvorna povrsina

16 јул. 12:34 Земјоделство  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Stanovi dvorovi kuki vikendici

24 апр. 18:19 Земјоделство  ·  Неготино

Cevki za navodnuvanje

06 авг. 19:29 Земјоделство  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Vrsam sreduvanje cistenje na dvor i dvorna povrsina

10 јул. 20:24 Земјоделство  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Vrsam sreduvanje cistenje na dvor i dvorna povrsina

01 јул. 17:34 Земјоделство  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Vrsam sreduvanje cistenje na dvor i dvorna povrsina

20 јун. 20:15 Земјоделство  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Vrsam sreduvanje cistenje na dvor i dvorna povrsina

15 јун. 09:37 Земјоделство  ·  Скопjе  ·  Петровец

Farma za kravi

13 јун. 10:44 Земјоделство  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Se vrsi sreduvanje cistenje na dvor i dvorna povrsina

28 мај 20:29 Земјоделство  ·  Скопjе  ·  Скопје

Sreduvanje cistenje kosenje na dvor i dvorna povrsina

26 мај 22:49 Земјоделство  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Vrsam sreduvanje na dvor i dvorna povrsina CELOSNO.

16 мај 09:14 Земјоделство  ·  Скопjе  ·  Илинден

Se bara tehnicar vo zemjodelie

04 мај 17:00 Земјоделство  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Se vrsi sreduvanje na dvor i dvorna povrsina celosno

30 мар. 19:06 Земјоделство  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Se vrsi sreduvanje cistenje na dvor i dvorna povrsina

14 фев. 10:46 Земјоделство  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Vrsam Sreduvanje cistenje kosenje na dvor i dvorna povrsina

15 јан. 03:16 Земјоделство  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Potreben Agronom

17 јул. 07:33 Земјоделство  ·  Куманово

aluminiumski cevki za navodnuvanje

16 авг. 23:46 Земјоделство  ·  Скопjе  ·  Скопје

HRVATSKA-OVCHAR

04 авг. 14:07 Земјоделство  ·  Скопjе  ·  Центар

Se bara zemjodelski tehnicar

14 јун. 12:32 Земјоделство  ·  Битола

Berba na cresi

08 јун. 21:29 Земјоделство  ·  Делчево

Земјоделски работи

27 мај 15:54 Земјоделство  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Odrzuvanje na sekakov vid povrsini

Земјоделство во Македонија


Голем број од населението во државава се занимава со одредена земјоделска култура. Без разлика дали станува збор за професионално производство, или производство само за домашна потреба, голем дел од луѓето се занимаваат со овоштарство, градинарство, лозарство, тутунопроизводство и др. во зависност од регионот.Сезонското вработување е навистина доста присутно во земјоделието. Работата во земјоделието најчесто не бара долга и напорна обука, со што голем е интересот за наоѓање на ваква земјоделска работа. Често се бараат берачи на јаболка, берачи за малини, работници за извршување на разни работни на фармите, се бараат работници за берба на цреши, и слично.


Освен сезонската работа, често на Пазар3 се огласуваат и слободни работни места за професионални агрономи, шумарски и земјоделски инженери.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации