Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Gumi за сите сезони и сите модели на автомобили ќе најдете на Пазар3.мк

Огласи за продажба на letni gumi, zimski gumi, гуми за сите сезони, за сите марки и модели на автомобили! Погледнете ги сите огласи за продажба на нови гуми или polovni gumi од страна на физички лица или претпријатија. Тука со сигурност ќе најдете гуми согласни Вашите потреби. Голем асортиман на нови и половни квалитетни гуми и бандажи од различни брендови. Се продаваат зимски и летни гуми, и многу модели на gumi i bandazi mk како и алуминиумски felni за сите типови на возила.

14 апр. 11:19
Линк
Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Центар

225 45 19 MICHELIN PILOT SPORT 4 ODLICNI GUMI

110 ЕУР

11 апр. 12:32
Линк
Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Карпош

Gumi Bridgestone 255/45/R19


Денес 03:49 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Novi zimski gumi Yokohama

135 ЕУР

16 апр. 21:09 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Aluminiumski felni so gumi 18"

34 000 МКД

16 апр. 20:05 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Letni gumi 205 55 R16

16 апр. 14:46 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Скопје

Aluminium bandazi 17ka za peugeot citroen imami celicni

300 ЕУР

16 апр. 11:54 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Чаир

Зимски гуми за Опел Астра 16

250 ЕУР

15 апр. 21:42 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Центар

4 Бандажи 235/60/R16

110 ЕУР Намалена цена

15 апр. 21:30 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Se prodavaat bandazi 19ki 5x120

500 ЕУР

14 апр. 22:59 Гуми и Бандажи  ·  Гостивар

BANDASI ZA AUDI Q5 DIM 235/65R17 ZIMSKI

500 ЕУР

14 апр. 22:51 Гуми и Бандажи  ·  Гостивар

ORGINALNI BANDASI ZA BMW DIM 225/50R17

550 ЕУР

14 апр. 16:54 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Карпош

Летни Michelin 215/60R16 х4, 5мм шара

3 900 МКД Намалена цена

14 апр. 16:33 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Аеродром

AL.BANDAZI 18" KOMPLET SO GUMI

34 000 МКД

14 апр. 11:19 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Центар

225 45 19 MICHELIN PILOT SPORT 4 ODLICNI GUMI

110 ЕУР

14 апр. 11:07 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

4x Gumi - Kumho 205, 55, 16

2 500 МКД

14 апр. 09:50 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Se prodavaat gumi

13 апр. 17:37 Гуми и Бандажи  ·  Битола

Aluminiumski bandashi 5x112

12 апр. 12:46 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Карпош

Se prodavaat 4 gumi 205/55 r17

4 800 МКД

12 апр. 11:33 Гуми и Бандажи  ·  Велес

Летни гуми 205/55/R16 Continental --Michelin

5 500 МКД

11 апр. 20:40 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Карпош

Летни гуми Continental ContiEcoContact 5

200 ЕУР

11 апр. 12:32 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Карпош

Gumi Bridgestone 255/45/R19

11 апр. 11:21 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Карпош

Se prodavaat polovni gumi 2023

4 300 МКД Намалена цена

11 апр. 11:05 Гуми и Бандажи  ·  Битола

Matador 195 50 15 letni gumi 4 parcinja

4 000 МКД

10 апр. 15:48 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

prodavam 4 gumi 215 55 p16

4 000 МКД

10 апр. 13:15 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Гуми

8 000 МКД

10 апр. 12:24 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Bridgestone 185/55/R16

7 500 МКД

09 апр. 23:56 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

OZ RACING SUPERTURISMO GT Bandasi 17 “

14 500 МКД

09 апр. 22:31 Гуми и Бандажи  ·  Куманово

Se prodavaat aluminiumski bandazi za Peugeot 508

500 ЕУР

09 апр. 14:46 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Аеродром

gumi 225 45 r17

100 ЕУР

09 апр. 14:45 Гуми и Бандажи  ·  Кочани  ·  Македонска Каменица

AUDI BANDAZI R17 + LETNI GUMI MICHELIN PRIMACY 4+

550 ЕУР

08 апр. 18:06 Гуми и Бандажи  ·  Гостивар

Gumi I bandazi za Honda

350 ЕУР

08 апр. 17:17 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Аеродром

1 x povolna guma Continental 235/45 R17

1 000 МКД

08 апр. 17:10 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Аеродром

2 x povolni gumi PIRELLI M+S 235/65 R17

2 500 МКД

08 апр. 17:00 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Аеродром

2 x gumi MICHELIN 255/55 R18

3 000 МКД

08 апр. 16:52 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Аеродром

4 x povolni gumi Bridgestone M+S 235/60 R17

100 ЕУР

08 апр. 15:31 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Gumi letni solidni x 2

1 500 МКД Намалена цена

07 апр. 18:24 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Бутел

Continental i BFGoodrich gumi

07 апр. 18:08 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Бутел

Continental i BFGoodrich gumi

06 апр. 23:14 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Карпош

Zimski gumi 205/50 R17 2022

12 000 МКД

06 апр. 19:19 Гуми и Бандажи  ·  Радовиш

VW Alu Bandazi 17

7 000 МКД

06 апр. 14:48 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALUMINIUMSKI FELNI ZA BMW F10 M

850 ЕУР

05 апр. 22:15 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Карпош

4 летни гуми Michelin Primacy 3 215/65/R17

15 000 МКД Намалена цена

05 апр. 20:34
Линк
Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Good Year Gumi

Што треба да знаете пред купувањето на гуми за Вашиот автомобил?


Кога станува збор за безбедноста на возилото, гумите играат клучна улога. Затоа, кога доаѓа време за купување на нови гуми, потребно е детално да се информирате со цел да го направите правилниот избор. Во продолжение ќе ви ги претставиме најважните работи што треба да ги знаете пред да купите novi gumi mk за вашиот автомобил.


Големина / димензија на гумите


Првата работа за која треба да се информирате се однесува на димензијата на гумите gumi makedonija која е соодветна за Вашиот автомобил. Постои одреден ранг на димензии кои одговараат на моделот на автомобил во согласност со брзината за која се наменети gumigumi mk и зависно од масата на возилото. Гумата мора да биде соодветна најмалку за онаа брзина за која е способно вашето возило. Ако е тоа на пример 180 км/час,тогаш возилото мора да го опремите со гуми кои дозволуваат брзина од најмалку 190 км/час. Оваа информација може да се најде во упатството за користење на вашиот автомобил или на официјалната страница на производителот на возилото.


Намена на гумите во однос на сезоната


Постојат различни видови на гуми за различни услови, како што се летни, зимски и гуми за сите сезони. Летните гуми се така изработени да одговараат на топлите временски услови, додека зимските gumi mk се креирани да пружат максимална безбедност и ефикасност во студените и снежни услови. Сезонските gumi mk ceni се комбинација на летни и зимски гуми и се соодветни за климатските услови каде што температурите не се премногу високи ниту премногу ниски.


Квалитет на гумите


Квалитетот на гумите е важен аспект при купувањето на гуми. На пазарот се врши prodazba na gumi од различен квалитет. Продажба на гуми од страна на добро познати и професионални произведувачи на гуми, alu felni и kapacinja za bandazi, како и продажба на kineski gumi makedonija. Добрите гуми ќе ви обезбедат подобар контакт со патот и помала веројатност за излизгување или други проблеми. Иако поскапите гуми можеби значат поголема инвестиција на почетокот, тие обично се покажуваат како поисплатливи на долг рок.


Зошто е важен брендот при купување на гуми за автомобилот


При купување на гуми за вашиот автомобил, еден од најважните аспекти што треба да ги земете предвид е и брендот на гумите. Брендот е важен затоа што влијае на квалитетот и безбедноста на гумите, како и на перформансите на возилото.


Квалитетот на гумите е важен аспект при купувањето, бидејќи гумите треба да бидат изработени од квалитетен материјал и според правилна технологија за да бидат безбедни за употреба. Брендовите со долгогодишно искуство на пазарот и добра репутација како што се michelin gumi mk, sava gumi mk, continental gumi mk, nexen gumi mk, hankook gumi произведуваат квалитетни гуми. Тие исто така обично ги тестираат своите гуми во различни услови за да бидат сигурни дека гумите се безбедни и ефикасни.


Безбедноста е уште еден аспект кој е поврзан со брендот на гумите. Квалитетните гуми со добро дефинирани шари како што се riken gumi mk, tigar gumi mk, petlas gumi, windforce gumi обезбедуваат подобар контакт со патот и подобра контрола во различни услови. Некои брендови на гуми се посветени на безбедноста и го имаат како своја примарна цел, додека други се фокусираат на перформансите или на буџетот на потрошувачите, односно намалување на потрошувачката на горивото.


Перформансите на гумите се исто така важен аспект кој што треба да се земи предвид при купувањето на гуми. Различните брендови на гуми како што се gumi matador, tigar gumi и сл. имаат различни карактеристики, како што се долготрајност, удобност, спортски перформанси, стабилност при возење итн. Некои брендови се фокусираат на специфични карактеристики, додека други обезбедуваат компромис помеѓу повеќе карактеристики.


Продажба на гуми


Во оваа категорија на Пазар3 се продаваат автомобилски гуми (zimski gumi mk и летни пневматици) од сите брендови и димензии, и тоа: Continental, Sava, Michelin, Hankook, Windforce, Pirelli и многу други. Тука може да купите поволни, но зачувани evtini gumi. Исто така може да купите и нови гуми бидејќи голем број на фирми специјализирани за продажба на авто гуми, бандажи popravka felni и делови, ги огласуваат своите производи на Пазар3.


Користени и нови bandazi / Алуминиумски фелни


Голем избор на бандажи и раткапни за сите типови возила и сите марки на автомобили и тоа: Audi, BMW, Mercedes, Volkswagen, Citroen, Alfa Romeo, Ford, Opel, и многу други.


Возачите избираат помеѓу popravka alu felni монтирање на алуминиумски или челични фелни, а некои избираат и соодветни раткапни за своето возило.


Најдобра понуда и најниски цени на kupi gumi и бандажи на едно место! На Пазар3.мк голем број на физички лица и компании продаваат нови или користени гуми по најдобри цени!
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации