Shpallja e kompanisë Publikuar: Nën 29 2023 12:05

Kapital kuka so dvorno mesto na ul Karpos Vojvoda

EUR

Publikuar: Nën 29 12:05
Shikime: 34
Ексклузивна понуда:

Куќа со дворно место во Охрид, урбана заедница Билјанини извори, на ул. Карпош Војвода.
Вкупната површина на парцела изнесува 177 мкв и тоа:
- земјиште под зграда: 76 мкв и
- дворно место: 101 мкв.
Куќата е на три нивоа и тоа: приземје и два ката.
Вкупната површина на куќата изнесува 188 мкв и тоа:
- приземје: 57 мкв,
- прв кат: 60 мкв и балкон: 5 мкв,
- втор кат: 61 мкв и балкон: 5 мкв.
- ходници и скалила: 31 мкв и
Распоред на куќата:
- приземје: деловен простор, една соба и бања,
- прв кат: дневна соба со трпезарија и кујна со излез на балкон, спална соба и бања.
- втор кат: дневна соба со трпезарија и кујна со излез на балкон, спална соба и бања.
Куќата е градена во 80тите по ЈУС градежно - архитектонски стандарди, реновирана и во одлична состојба.
Куќата се наоѓа на најатрактивен дел од градот за домување, на мирна и спокојна локација. Во непосредна близина на куќата се: Општа болница Охрид, други здравствени установи, училиште, градинка, музичко училиште, аптеки, маркети и друг вид продавници итн.
Совршен избор за фамилијарно домување.
Përshkrimi i linkut

Агенција за недвижности Капитал Охрид

Посредување при купување, продажба и изнајмување на недвижен имот;
Спроведување на целокупна купопродажана административно правна постапка и тоа: 
-Пред договор
Главен договор
Адвокат
Нотар
Управна постапка за проценка и плаќање на данок на промет
Промена на корисник во ЕВН и комунални претпријатија и заедничко одржавање со сравнување  на сметки со 0 состојба
Катастарска документација
Проценка на  недвижен имот
Геодетски услуги
Останата потребна документација и постапка во врска  со недвижен имот.
Стручни совети и консалтинг за пазарот на недвижности
Маркетинг услуги
Vizitoni faqen e dyqanit tonë

ТЦ Амам локал 244 - Охрид Tregoje në hartë

078232-047 071321-001

https://www.kapitalohrid.mk

nëse ky njoftim prish Rregullat e Publikimit ose Shkëmbim i sigurtë

Shitësi

Посредување при купување, продажба и изнајмување на недвижен имот;
Спроведување на целокупна купопродажана административно правна постапка и тоа: 
-Пред договор
Главен договор
Адвокат
Нотар
Управна постапка за проценка и плаќање на данок на промет
Промена на корисник во ЕВН и комунални претпријатија и заедничко одржавање со сравнување  на сметки со 0 состојба
Катастарска документација
Проценка на  недвижен имот
Геодетски услуги
Останата потребна документација и постапка во врска  со недвижен имот.
Стручни совети и консалтинг за пазарот на недвижности
Маркетинг услуги

Uebfaqja jonë përdor Cookies për të përmirësuar eksperiencën tuaj në shfletimin e faqes. Duke klikuar "Unë pajtohem" ose duke vazhduar me përdorimin e uebfaqes, ju pajtoheni me përdorimin e Cookies. Nëse ju nuk pajtoheni, ju mund t'i ndryshoni parametrat e kërkimit në shfletuesin tuaj.

Më shumë informacione