Оглас од претпријатие Објавени: јун. 09 2021 01:35

Parcela za benziska pumpa pred Sveti Nikole

ЕУР

Објавени: јун. 09 01:35
Прегледи: 14
Se prodava parcela za benziska pumpa pred Sveti Nikole.
Parcelata se naoǵa na noviot avtopat Miladinovci - Štip, 4km pred Sveti Nikole.
Parcelata e so površina od 17.255m2, se naoǵa vo gradežen reon predviden so urbanističkiot plan so namena E2 ( komunalna suprastruktura / benziska pumpna stanica ) – za izgradba na benziska pumpna stanica i uslužni centri so pridružni sodržini ( hoteli, moteli, servisi, parkinzi, prodažen punkt ) po želba na investitorot.
Planirana površina za gradenje iznesuva 17,066 m2.
Procentot na izgradenost iznesuva 72%.
Koeficientot na iskoristenost iznesuva 0.99
Katnost: P + 2.
Maksimalnata dozvolena visočina od nivoto na zaštitniot trotoar do sleme iznesuva 12.0m.

Cena: 100 evra/m2 .
Za poveḱe informacii, obratete se na:
Filip 077641410
Stefani 071345955
Šifra: 05-85/21
Опис на линк

Милошевски

Агенција за недвижности
Посети ја страната на нашата продавница

улица 120 ББ локал.8 Тетово Прикажи на мапата

077641410

https://miloshevski.mk/

Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации