Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за продажба и купување на ниви, плацови и фарми

Доколку сте заинтересирани за купување ниви, градежни земјишта или плац, погледнете ги сите активни огласи на Пазар3 или пак регистрирајте оглас со наслов "купувам нива". Доколку пак вршите продажба на плац за куќа или друга градба, продажба на ниви и фарми, преку Пазар3 може да постигнете брза продажба на наједноставен начин. Едноставно креирајте оглас, поставете неколку слики, краток опис за плацот, нивата или фармата, наведете ја цената и чекајте да бидете контактирани од потенцијалните купувачи.

11 апр. 18:15
Линк
Плацови/Ниви и фарми  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Plac vo Dracevo pat za Kitka Markov Rid

30 ЕУР Намалена цена


Вчера 19:02 Плацови/Ниви и фарми  ·  Струмица

Plac od 3300m2

1 МКД

Вчера 18:51 Плацови/Ниви и фарми  ·  Струмица

plac

37 МКД

Вчера 18:11 Плацови/Ниви и фарми  ·  Прилеп

Niva vo naselba Varos vo Prilep

2 ЕУР

Вчера 17:51 Плацови/Ниви и фарми  ·  Скопjе  ·  Сопиште

Placevi so markici vo Sopiste

1 ЕУР

Вчера 09:49
Линк
Плацови/Ниви и фарми  ·  Тетово  ·  Желино

Trebosh lagja Gemush

45 ЕУР Намалена цена

14 апр. 22:58 Плацови/Ниви и фарми  ·  Куманово

Plac vo Kumanovo

17 000 ЕУР

14 апр. 20:09 Плацови/Ниви и фарми  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Плац Волково

14 апр. 20:07 Плацови/Ниви и фарми  ·  Скопjе  ·  Илинден

Niva vo Buchinci

10 ЕУР

14 апр. 20:06 Плацови/Ниви и фарми  ·  Скопjе  ·  Илинден

Niva vo Bucinci

15 ЕУР

14 апр. 16:22 Плацови/Ниви и фарми  ·  Скопjе  ·  Аеродром

PLAC GORNO LISICE 3500 M2

17 ЕУР Намалена цена

14 апр. 14:52 Плацови/Ниви и фарми  ·  Охрид

Se prodava plac cekostina

110 ЕУР

14 апр. 14:27 Плацови/Ниви и фарми  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Plac vo Cresevo

Ниви за продажба на Пазар3.мк


Одгледувањето на земјоделски култури и работата во земјоделието претставува гранка која во Македонија е навистина често застапена. Во последно време, се повеќе се цени сопственото домашно одгледување на овошје и зеленчук, а се повеќе луѓе се заинтересирани и за т.н. органско производство на овошје и зеленчук.


Македонија, како земјоделска држава изобилува со ниви насадени со многу различни видови на овошје, зеленчук и житни култури. Благодарение на плодната почва и поволните климатски услови, во нашата земја се произведува пченица, ориз, пченка, аронија, јаболка, јапонски јаболка, калинки, праски, вишни, малини, грозје, пиперка, патлиџан, краставица, спанаќ, марула, и многу многу други земјоделски култури.


Без разлика дали би сакале да отпочнете нов бизнис со производство на некаква земјоделска култура, или пак едноставно сакате самостојно да си го одледувате овошјето и зеленчукот за Вашата трпеза, на Пазар3.мк можете да најдете огласи за продажба на ниви идеални за земјоделско производство.


Исто така достапни се и огласите за продажба на ниви со веќе насадени земјоделски култури, што претставува одлична шанса за лесен почеток на нов бизнис.


На Пазар3.мк секојдневно се продаваат ниви посадени со лешници, лозје, ниви со вишни, аронија, ниви со јаболкови насади и други овоштарници. Исто така се продаваат и ниви на одлична локација погодни за градба или започнување на бизнис со одгледување на овошни насади.Продажба на плац / земјиште


На Пазар3.мк, освен ниви, се огласуваат плацеви и земјиште за градба на куќа, или некоја друга намена, со површина од 500м2 до 19000м2.


Парцели со различна површина, на различни локации се продаваат насекаде низ државата.


Најголема понуда на плацеви, земјишта, ниви и фарми се продаваат во околината на Скопје, Куманово и Охрид.Огласување на ниви, парцели и градежно земјиште


Без разлика дали купувате, продавате или изнајмувате ниви, парцели или пак градежно земјиште на Пазар3 можете лесно, брзо и едноставно да вршите купопродажба на земјиште.


Искористете ја големата публика на Пазар3.мк и регистрирајте оглас веднаш!
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации