Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Купување на електроника од секаков тип по најдобри цени на пазарот!

Оваа категорија на Пазар3 е намената за купување на електроника од секаков тип почнувајќи од откуп на мобилни телефони, фиксни телефони, десктоп компјутери, лап топ, конзоли за игри, звучници, тастатури, слушалки, микрофони, кулери, процесори и графички карти, веб камери, професионални фотоапарати односно се она што Ви е потребно а спаѓа под електроника!


Погледнете ја нашата богата понуда, и објавете оглас за купување на електроника онаква каква што Ви е потребна и заслужувате, а ние ќе се погрижиме процесот на купување на електроника да Ви биде неверојатно лесен, и да Ве направи сопственик во рекордно време!

09 дек. 15:31 Мобилни телефони , Скопjе , Аеродром

Otkup na iPhone novi i polovni

16 септ. 18:14 Мобилни телефони , Скопjе , Аеродром

Otkup na iphone novi i polovni

Препораки за купување на електроника кои ќе Ви бидат од корист


Купувајте од докажани сајтови/продажни места - пример за докажан сајт е и Пазар3, бидејќи ние сме најголемото огласувачко и купопродажно место од овој тип во државата, а тоа не прави да бидеме повеќе од одличен избор за купување на електроника!


Воедно, шансите за да направите купување на електроника онаква каква што сакате се навистина големи, бидејќи нашата понуда е одлична и изобилува со се што посакувате - гејминг компјутери, лаптоп, периферни уреди - тастатури, глувчиња, слушалки, микрофони, но и телефони - фиксни телефони, мобилни телефони и сл!


Нова или половна состојба - една од главните дилеми со кои се соочува секој купувач е дали процесот на купување на електроника да го изврши во нова или пак во половна состојба?


За волја на вистината, двете опции Ви даваат свои позитивни и негативни страни, но она што можеме да Ве советуваме е да се ориентирате според вашиот буџет, односно колку можете да си приуштите во даден момент.


Тип и намена - пред да започнете со купување на електроника, наш совет е убаво да го истражите пазарот, и да размислите што точно Ви треба, бидејќи електрониката е навистина широк поим.


Имено, одлучете дали сакате да направите откуп на мобилни телефони, десктоп компјутери/лап топ за работа, гејминг компјутери/конзоли за игри со кои ќе ги играте вашите игри, или пак сакате да купите периферни уреди како тастатури, веб камери, професионални апарати, микрофони, кулери и останата техника.


На овој начин, Вие ќе ги намалите ризиците за да направите купување на електроника чија цена е далеку поголема од реалната, а воедно ќе заштедите и време во пребарување.


Како да регистрирате оглас кој што ќе Ви овозможи брзно и ефикасно купување на електроника?


Регистрирањето на огласи на нашиот специјализиран сајт е навистина лесно, но, постојат и некои работи кои што треба да ги имате на ум доколку сакате да ја зголемите ефикасноста на истите, а тоа ќе го дознаете во овој момент.


Уредувањето - првата работа на која што треба да обрнете значајно внимание е уредувањето на огласите, бидејќи тие се клучот за да ја постигнете вашата цел а тоа е купување на електроника.


Имено, огласите треба да имаат јасна структура, почнувајќи од насловот, главниот дел во кој што ќе наведете што точно сакате - мобилни телефони, фиксни телефони, гејминг компјутери, половни компјутери, десктоп компјутер, конзоли за игри и тн, и завршен дел кој што треба да го содржи вашиот телефонски број за контакт.


Правила за огласување - вашите огласи секогаш треба да бидат објавени според пропишаните правила за огласување на Пазар3, бидејќи во спротивно, администраторите нема да Ви ги одобрат огласите кои што ги објавувате, а тоа не е тоа што го сакате.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации