Огласи за вработување на туристички работници и хотелски персонал

Категоријата "Работа > Туризам и Хотелиерство" е наменета за сите оние кои бараат работа или нудат вработување во туристичкиот сектор. Тука може да огласувате слободни работни места, или да ги огласувате своите квалификации пред потенцијалните работодавачи.

Огласи за работа во туризам во Македонија и странство


Туризмот е еден од најбрзорастечките економски сектори во светот. Со тоа, и потребата од квалитетен и квалификуван кадар постојано се зголемува. Многу хотели, ресторани и други туристички центри огласуваат слободни работни места за келнери, шанкери, рецепционери, собарки, кувари, хигиеничари и друг персонал за работа во угостителските и туристичките објекти.Објавете го Вашиот оглас за работа за да најдете квалификуван работник, или разгледајте ги постоечките огласи и аплицирајте доколку ги поседувате бараните квалификации.Во моментов дел од туристичките објекти кои нудат работа на Пазар3.мк се: хотел View Inn, хотел Alpina Маврово, хотел Old Alisia, ресторан Equestrian, хотел Ambient Струга, Laki Hotel & SPA, и многу други.


Се бараат и угостители и друг хотелски персонал за работа во Црна Гора, се вработуваат кувари и келнери во Хрватска, и на други познати туристички дестинации.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации