Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за продажба на скутери и мопеди до 50 кубика

Aprilia , 189
Gilera , 38
Hamachi , 248
Honda , 25
Keeway , 64
Kymco , 81
Peugeot , 35
Piaggio , 56
Tomos , 149
Vespa , 51
Yamaha , 49
e-max , 1
Peugeot , 1

Мопеди со зафатнина до 50 кубика се практично превозно средство за движење низ градските средини. На Пазар3 има многу огласи за продажба на мопеди и скутери од брендовите Aprilia, Hamachi, Kymco, Tomos и други. Мопедите и скутери до или под 50cc имаат пристапна цена и се лесни за одржување. Доколку вршите продажба на мопеди или скутери, регистрирајте оглас веднаш - потенцијалните купувачи се присутни на Пазар3.мк!

Вчера 05:36 Мопеди (под 50cc) , Скопjе , Бутел

Moped Glanz 50cc odlicen

850 ЕУР

30 мај 12:09 Мопеди (под 50cc) , Скопjе , Гази Баба

Tomos Kolibri

480 ЕУР

24 мај 10:24 Мопеди (под 50cc) , Скопjе , Аеродром

Top

999 ЕУР

18 мај 11:03 Мопеди (под 50cc) , Битола

Vespa Italjet Dragon 2T 50cc

850 ЕУР

16 мај 12:28 Мопеди (под 50cc) , Скопjе , Центар

Elektricen trotinet MS Energy

20 000 МКД

12 мај 22:01 Мопеди (под 50cc) , Скопjе , Кисела Вода

Yiying 50cc

20 000 МКД

14 апр. 11:50 Мопеди (под 50cc) , Битола

Baotian 50cc

Која е разликата помеѓу мопед и скутер?


Многу често постои недоразбирање дали станува збор за мопед или скутер бидејќи на изглед мопедите и скутерите делуваат многу слично. Зборот "мопед" потенува од англиската верзија на зборовите (motor) мотор и pedal (педала) бидејќи во минатото кај мопедите се користела педала за стартување на моторот.


Меѓутоа, во денешно време разликата помеѓу мопедите и скутерите е едниствено во големината на моторот, моќноста и максималната брзина.


Најчесто, големината на моторот на мопедите е 50 кубици или помала, додека максималната брзина е 45 километри на час. Уште една разлика помеѓу мопедите и скутерите е тоа што мопедите се најчесто многу поевтини од скутерите.


Скутерите, немаат некоја строга дефинирана големина на моторот, и кубикажата на скутерот може да биде од 50cc до 750cc.


Продажба на мопеди и скутери на Пазар3.мк


Во оваа категорија на Пазар3 се продаваат мопеди и скутери од повеќе брендови. Тука, во овој дел од сајтот за огласување се врши продажба на мопеди под 50 кубици.


Огласи за продажба на веспа, скутер и мопед се активни на Пазар3.мк. Peugeot скутер, Kymco скутер, и сите останати скутери под 50cc со цени и карактеристики може да ги погледнете на Pazar3.mk.


Марки и модели на мопеди и скутери достапни за огласување на Пазар3.мк


Во оваа категорија, се продаваат сите брендови на мопеди и скутери. При регистрирање на оглас за продажба на мотор, или при пребарување на мотор за купување, користете ги филтерите за полесно и побрзо да ја исполните Вашата цел на сајтот.


На Pazar3.mk можете да продавате и купувате: aprilia rs 125, aprilia rs 50, hamachi, yamaha r1, yamaha mt 07, tomos, keeyway, kymco 125, kymco agility, и многу други.


Огласите за продажба на мопеди на Пазар3 ги содржат сите потребни информации за моторите како што се: цена на скутерот, зафатнина, и година на производство. За дополнителни информации во секој оглас е прикажан телефонскиот број на огласувачот кој може да го контактирате доколку сте заинтересирани за некоја марка или модел на мотор.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации