Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Продажба на vespa - различни марки и модели

Vespa , 48
Piaggio , 15
Hamachi , 14
Kymco , 4
Keeway , 3
Tomos , 3
Yamaha , 2

Голем е изборот на мотори кои се продаваат на најголемиот огласник во државата Пазар3.мк! Тука, во оваа категорија на сајтот се врши продажба на веспа. Половна веспа во одлична состојба, или нова веспа - тука можете да продавате или купувате секаков вид на скутери.15 апр. 15:10 Мопеди (под 50cc)  ·  Piaggio  ·  Vespa  ·  Скопjе  ·  Карпош

Vespa Sprint

2 900 ЕУР

08 апр. 16:48 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Битола

Se prodava moped -Chuanl

350 ЕУР

28 мар. 18:39 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Центар

Piaggio Vespa 50cc Sprint Sport Limited Edition

3 000 ЕУР

26 мар. 16:07 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Prodavam elektricen skuter VESPA

2 300 ЕУР

24 мар. 10:37 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Центар

Sim Fidel 4

2 200 ЕУР

18 мар. 16:35 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

50cc vespa 2010

500 ЕУР

08 мар. 23:02 Мопеди (под 50cc)  ·  Piaggio  ·  Vespa  ·  Скопjе  ·  Чаир

Piaggio Vespa 2018 50cc

2 500 ЕУР

27 фев. 19:41 Мопеди (под 50cc)  ·  Hamachi  ·  Speddy  ·  Прилеп

Hamachi

450 ЕУР

14 фев. 09:31 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Карпош

vespa sym

300 ЕУР

20 дек. 16:26 Мопеди (под 50cc)  ·  Piaggio  ·  Vespa  ·  Скопjе  ·  Карпош

Vespa Piaggio Black 2021

2 575 ЕУР

13 дек. 13:22 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Se prodava vespa limited edition

3 000 ЕУР

12 дек. 09:34 Мопеди (под 50cc)  ·  Piaggio  ·  Vespa  ·  Охрид

Se prodava Piaggio vespa gts 300cc

08 окт. 10:35 Мопеди (под 50cc)  ·  Hamachi  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Центар

Se prodava scooter vespa

850 ЕУР

27 септ. 18:08 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Vespa Primavera 50

3 000 ЕУР

15 септ. 03:08 Мопеди (под 50cc)  ·  Hamachi  ·  Drug model  ·  Прилеп

Se prodava baotian vespa

550 ЕУР

01 септ. 11:45 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Se prodava

3 300 ЕУР

31 авг. 18:08 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Центар

Vespa 50cc PicNic 2023 so 80km NOVA!

3 450 МКД

31 авг. 13:30 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Центар

Vespa Primavera PicNic 2023 so 80km nov

3 450 МКД

28 авг. 23:28 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Струмица

Se prodava vespa 80c 4t

230 ЕУР

19 авг. 02:23 Мопеди (под 50cc)  ·  Hamachi  ·  johnway  ·  Прилеп

se prodava

22 000 МКД

07 авг. 15:05 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Карпош

NOVA ELEKTRICNA VESPA 2000W

2 499 ЕУР

31 јул. 07:56 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Карпош

Vespa Primavera 50cc

3 195 ЕУР Намалена цена

17 јул. 14:05 Мопеди (под 50cc)  ·  Hamachi  ·  Drug model  ·  Прилеп

Vespa Hamachi

550 ЕУР

28 јун. 10:27 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Карпош

Vespa Primavera 50cc

2 600 ЕУР

23 јун. 15:07 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Центар

Piaggio Vespa

2 500 ЕУР

10 јун. 01:53 Мопеди (под 50cc)  ·  Hamachi  ·  Drug model  ·  Прилеп

se prodava

500 ЕУР

18 мај 11:03 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Битола

Vespa Italjet Dragon 2T 50cc

850 ЕУР

13 мај 12:04 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Струмица

Vespa 50c 4t

250 ЕУР

29 апр. 18:41 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Vespa Sprint Notte 50cc 4T

2 700 ЕУР

01 мар. 14:08 Мопеди (под 50cc)  ·  Piaggio  ·  Vespa  ·  Охрид

Piaggio vespa 50cc sprint s 2015

2 200 ЕУР

01 фев. 12:45 Мопеди (под 50cc)  ·  Piaggio  ·  Vespa  ·  Охрид

Piaggio Vespa 50cc sprint

2 200 ЕУР

12 јан. 04:03 Мопеди (под 50cc)  ·  Hamachi  ·  Drug model  ·  Прилеп  ·  Долнени

Vespa Hamachi

200 ЕУР

17 окт. 18:52 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Центар

Vespa LX 50cc

1 500 ЕУР

07 окт. 07:05 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Скопје

Vespa sprint 50cc Matte

2 700 ЕУР

02 окт. 18:19 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Битола

SE PRODAVA VESPA FIREFOX 2021 50cc 4 TAKTEN

3 ЕУР

12 септ. 14:47 Мопеди (под 50cc)  ·  Piaggio  ·  Vespa  ·  Охрид

Piaggio vespa sprint 50cc

2 400 ЕУР

09 септ. 22:11 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Центар

Vespa Primavera

3 000 ЕУР

25 авг. 16:30 Мопеди (под 50cc)  ·  Piaggio  ·  Primavera  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Prodavam Vespa

16 авг. 12:24 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Прилеп

Yiying 50 cc

200 ЕУР

10 авг. 14:44 Мопеди (под 50cc)  ·  Piaggio  ·  Primavera  ·  Скопjе  ·  Карпош

Vespa Piaggio Primavera

2 350 ЕУР

05 јул. 09:40 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Прилеп

Se prodava vespa replika na aprilija

600 ЕУР

12 јун. 13:13 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Карпош

Vespa primavera

3 200 ЕУР

22 мај 21:54 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Македонски Брод

Vespa 50cc 2015god

500 ЕУР

22 мај 21:54 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Македонски Брод

Vespa 50cc 2015god 500e

500 ЕУР

06 мај 12:25 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Бутел

Elektricen trotinet

200 ЕУР

12 апр. 16:13 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Прилеп

Se prodava

11 000 МКД

18 септ. 21:13 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Прилеп

Se prodava

9 000 МКД

10 септ. 05:03 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Битола

SE PRODAVA NOVA VESPA!

850 ЕУР


Од каде потекнува името "Vespa"?


Дали знаевте дека името "Веспа" всушност потекнува од италијанскиот јазик? Тоа е поради фактот што веспа претставува италијански бренд на скутер создаден од големиот производител на мотори Piaggio. На италијански, "Vespa" значи "оса".Vespa претставува еден од најпопуларните модели на скутери во светот. Многумина се обиделе да ја ископираат уникатноста на овој модел на скутер, меѓутоа безуспешно - vespa на италијанскиот бренд Piaggio сеуште се лидери на пазарот.Карактеристики на една Vespa


Веспата претставува економично превозно средство. Тие претставуваат практичен начин за движење низ тесните градски улици, и паркингот не претставува никаков проблем. За оние што живеат во руралните средини, превозот со веспа исто така претставува економичен начин за превоз на кратки релации. Возењето веспа е полесно од возењето моторцикл, а дополнително самата градба на веспата не дозволува вашите алишта да се извалкаат со кал.Покрај економичноста на поседувањето веспа, големите љубители на скутери возат веспа и поради нејзиниот уникатен изглед и стил. Обликот и изгледот на веспата претставува еден ретро стил кој многумина го обожаваат. Piaggio, создавачите на vespa, истата ја направиле да може да биде користена и од страна на женската популација. Во минатото било многу популарно кога жените возеле vespa низ градските средини.Каков тип на vespa се продава на Пазар3.мк?


Најпопуларниот и најчесто застапениот модел на vespa, претставува веспата создадена од Италијанскиот бренд Piaggio.


На Пазар3.мк можете да продавате и купувате нова или половна веспа. Моментално активни се огласите за продажба на vespa од следниве марки и модели:- Piaggio Vespa Sprint 50


- Vespa Primavera 50


- Vespa Yiying 50cc


- Vespa Hamachi


- Vespa keeway flash


- Benelli Vespa 2011


- Vespa Yiying


- Vespa Boatian


- Vespa Yamaha


- Retro Vespa VictoriaДоколку и Вие продавате одреден модел на веспа - не се двоумете! Регистрирајте оглас на Пазар3 и очекувајте ги потенцијалните купувачи да Ве контактираат!

Слични пребарувања

Vespa vespa Vespa Vespa Vespa vespa vespa Vespa Vespa Vespa

Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации