Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за продажба на скутери и мопеди до 50 кубика

Мопеди со зафатнина до 50 кубика се практично превозно средство за движење низ градските средини. На Пазар3 има многу огласи за продажба на мопеди и скутери од брендовите Aprilia, Hamachi, Kymco, Tomos и други. Мопедите и скутери до или под 50cc имаат пристапна цена и се лесни за одржување. Доколку вршите продажба на мопеди или скутери, регистрирајте оглас веднаш - потенцијалните купувачи се присутни на Пазар3.мк!

07 мар. 00:07 Мопеди (под 50cc)  ·  Peugeot  ·  Speedfight  ·  Кичево  ·  Осломеј

Cervice Peugeot

300 ЕУР

21 ноем. 10:51 Авто плац Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Куманово

Super 8 50 2T

2 390 ЕУР

15 окт. 12:51 Авто плац Мопеди (под 50cc)  ·  Piaggio  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Скопје

Skuter Derbi Sonar 50 2T

1 350 ЕУР Намалена цена

07 септ. 20:48 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Петровец

NR 071 504 606

700 ЕУР

19 јул. 11:53 Авто плац Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Центар

TROTINET DUCATI

700 ЕУР

17 јан. 02:48 Авто плац Мопеди (под 50cc)  ·  Kymco  ·  Drug model  ·  Куманово

KYMCO SUPER 8 50 MMC 2T

1 840 ЕУР

22 дек. 11:20 Авто плац Мопеди (под 50cc)  ·  Kymco  ·  Agility  ·  Куманово

Kymco Agility 16+ 50 2T

2 490 ЕУР

08 ноем. 15:40 Авто плац Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Куманово

Nov City Coco

1 000 ЕУР

17 септ. 09:09 Авто плац Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Куманово

Peda Rocket 50 4T

1 550 ЕУР

17 септ. 09:09 Авто плац Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Куманово

Rocket 50 4T

1 550 ЕУР

17 септ. 09:09 Авто плац Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Куманово

Peda Dabra 50 4T

1 150 ЕУР

05 авг. 11:56 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  SYM  ·  Скопjе  ·  Центар

Sym symphony 50cc 2021

1 800 ЕУР

28 јул. 15:52 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Карпош

elektricni skuteri

2 340 ЕУР

23 јул. 10:47 Авто плац Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Куманово

Peda Dabra 50 4T

1 190 ЕУР

20 јул. 11:42 Авто плац Мопеди (под 50cc)  ·  Kymco  ·  Agility  ·  Куманово

Kymco Agility 50 F 4T

1 750 ЕУР

08 јул. 19:27 Авто плац Мопеди (под 50cc)  ·  Kymco  ·  Agility  ·  Куманово

Kymco Agility 50 F 4T

1 750 ЕУР

08 јул. 12:14 Авто плац Мопеди (под 50cc)  ·  Kymco  ·  Drug model  ·  Куманово

Kymco Visar 50 4T

1 290 ЕУР

05 јул. 12:40 Авто плац Мопеди (под 50cc)  ·  Kymco  ·  Agility  ·  Куманово

Kymco Agility F 50 4T

1 750 ЕУР

16 мај 14:37 Авто плац Мопеди (под 50cc)  ·  Hamachi  ·  Drug model  ·  Неготино

Hamachi 1500 20A elektricen

1 240 ЕУР

13 мај 13:45 Авто плац Мопеди (под 50cc)  ·  Kymco  ·  Agility  ·  Скопjе  ·  Бутел

Skuter Kymco Agility 50cm3

790 ЕУР

Онлајн
22 окт. 13:31 Авто плац Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Битола

Italjet Dragon A9 2T

79 950 МКД

Која е разликата помеѓу мопед и скутер?


Многу често постои недоразбирање дали станува збор за мопед или скутер бидејќи на изглед мопедите и скутерите делуваат многу слично. Зборот "мопед" потенува од англиската верзија на зборовите (motor) мотор и pedal (педала) бидејќи во минатото кај мопедите се користела педала за стартување на моторот.


Меѓутоа, во денешно време разликата помеѓу мопедите и скутерите е едниствено во големината на моторот, моќноста и максималната брзина.


Најчесто, големината на моторот на мопедите е 50 кубици или помала, додека максималната брзина е 45 километри на час. Уште една разлика помеѓу мопедите и скутерите е тоа што мопедите се најчесто многу поевтини од скутерите.


Скутерите, немаат некоја строга дефинирана големина на моторот, и кубикажата на скутерот може да биде од 50cc до 750cc.


Продажба на мопеди и скутери на Пазар3.мк


Во оваа категорија на Пазар3 се продаваат мопеди и скутери од повеќе брендови. Тука, во овој дел од сајтот за огласување се врши продажба на мопеди под 50 кубици.


Огласи за продажба на веспа, скутер и мопед се активни на Пазар3.мк. Peugeot скутер, Kymco скутер, и сите останати скутери под 50cc со цени и карактеристики може да ги погледнете на Pazar3.mk.


Марки и модели на мопеди и скутери достапни за огласување на Пазар3.мк


Во оваа категорија, се продаваат сите брендови на мопеди и скутери. При регистрирање на оглас за продажба на мотор, или при пребарување на мотор за купување, користете ги филтерите за полесно и побрзо да ја исполните Вашата цел на сајтот.


На Pazar3.mk можете да продавате и купувате: aprilia rs 125, aprilia rs 50, hamachi, yamaha r1, yamaha mt 07, tomos, keeyway, kymco 125, kymco agility, и многу други.


Огласите за продажба на мопеди на Пазар3 ги содржат сите потребни информации за моторите како што се: цена на скутерот, зафатнина, и година на производство. За дополнителни информации во секој оглас е прикажан телефонскиот број на огласувачот кој може да го контактирате доколку сте заинтересирани за некоја марка или модел на мотор.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации