Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за продажба на скутери и мопеди до 50 кубика

Aprilia , 203
Gilera , 37
Hamachi , 281
Honda , 24
Keeway , 70
Kymco , 79
Peugeot , 36
Piaggio , 68
Tomos , 157
Vespa , 66
Yamaha , 50
Peugeot , 1

Мопеди со зафатнина до 50 кубика се практично превозно средство за движење низ градските средини. На Пазар3 има многу огласи за продажба на мопеди и скутери од брендовите Aprilia, Hamachi, Kymco, Tomos и други. Мопедите и скутери до или под 50cc имаат пристапна цена и се лесни за одржување. Доколку вршите продажба на мопеди или скутери, регистрирајте оглас веднаш - потенцијалните купувачи се присутни на Пазар3.мк!

10 мар. 20:59
Линк
Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Карпош

Elektricen trotinet MS Energy

1 МКД Намалена цена

Вчера 15:34
Линк
Мопеди (под 50cc)  ·  Hamachi  ·  johnway  ·  Гостивар

Hamachi Darkness 4t 50cc

1 100 ЕУР

Денес 11:33
Линк
Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Карпош

Vespa Primavera 50cc

3 195 ЕУР Намалена цена


Денес 11:33
Линк
Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Карпош

Vespa Primavera 50cc

3 195 ЕУР Намалена цена

Вчера 15:34 Мопеди (под 50cc)  ·  Hamachi  ·  johnway  ·  Гостивар

Hamachi Darkness 4t 50cc

1 100 ЕУР

Вчера 15:33 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Делчево

DERBI GPR 50

Вчера 15:33 Мопеди (под 50cc)  ·  Aprilia  ·   ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Aprilia sr50 street 2017 godina

2 000 ЕУР

Вчера 15:28 Мопеди (под 50cc)  ·  Hamachi  ·  johnway  ·  Гостивар

Hamachi Darkness 4t 50cc

1 100 ЕУР

Вчера 09:00 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·   ·  Скопjе  ·  Гази Баба

СЕ ПРОДАВА ТРОТИНЕТ MS E10

17 000 МКД

Вчера 08:05 Мопеди (под 50cc)  ·  Tomos  ·   ·  Скопjе  ·  Чаир

PRODAVAM NOV APN6

2 000 ЕУР

Вчера 02:55 Мопеди (под 50cc)  ·  Keeway  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Hitno prodavam skuter 50cc

400 ЕУР

19 апр. 13:14 Мопеди (под 50cc)  ·  Keeway  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Keeway skuter

400 ЕУР

15 апр. 15:10 Мопеди (под 50cc)  ·  Piaggio  ·  Vespa  ·  Скопjе  ·  Карпош

Vespa Sprint

2 900 ЕУР

14 апр. 14:04 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Охрид

Italjet Charger 8m

1 100 ЕУР

12 апр. 16:44 Мопеди (под 50cc)  ·  Hamachi  ·  Drug model  ·  Тетово  ·  Јегуновце

hamachi 50cc

11 апр. 09:32 Мопеди (под 50cc)  ·  Hamachi  ·  Drug model  ·  Охрид

Hamachi Dragon

1 000 ЕУР

09 апр. 19:27 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  SYM  ·  Скопjе  ·  Центар

Nov SYM Symphony

2 090 ЕУР

09 апр. 12:20 Мопеди (под 50cc)  ·  Aprilia  ·  SR  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Aprilia SR 50 KAKO NOVA

1 950 ЕУР

08 апр. 16:48 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Битола

Se prodava moped -Chuanl

350 ЕУР

08 апр. 10:12 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Центар

Se prodava trotinet MI Essential

17 000 МКД

07 апр. 22:57 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Elektricen trotinet Xiaomi 4

30 000 МКД

07 апр. 11:51 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Garelli  ·  Прилеп

Garelli XO 50 - 2T

800 ЕУР

06 апр. 15:42 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Охрид

Trotinet

30 000 МКД

06 апр. 03:04 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Охрид

Se prodava moped

600 ЕУР

05 апр. 14:11 Мопеди (под 50cc)  ·  Hamachi  ·  Drug model  ·  Велес

Prodavam električen skuter

05 апр. 13:50 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Кавадарци

Електричен тротинет

3 200 МКД

04 апр. 21:34 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Велес

Se prodava Amigo Avenza

1 100 ЕУР

02 апр. 21:44 Мопеди (под 50cc)  ·  Hamachi  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Карпош

Skuter Hamachi

800 ЕУР

02 апр. 05:39 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Garelli  ·  Охрид

Polu nov koristen pojke od 1 godina

5 000 МКД

02 апр. 05:37 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Валандово

Se prodava motorce 50 cc kupeno od salon prv sopstvenik 2021

650 ЕУР Намалена цена

02 апр. 05:37 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Lifan  ·  Охрид

Longija 70cc

700 ЕУР

31 мар. 15:49 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Битола

Se prodava elektricen skuter

65 000 МКД Намалена цена

28 мар. 18:39 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Центар

Piaggio Vespa 50cc Sprint Sport Limited Edition

3 000 ЕУР

28 мар. 17:31 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Baotian  ·  Валандово

Baotian 50cc

900 ЕУР

28 мар. 16:34 Мопеди (под 50cc)  ·  Hamachi  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Se prodava/zamenuva Italjet 8M Charger 50CC 2T

1 300 ЕУР

27 мар. 21:29 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Центар

Sim Fidel 4

26 мар. 16:09 Мопеди (под 50cc)  ·  Piaggio  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Скопје

Libery

28 000 ЕУР

26 мар. 16:07 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Prodavam elektricen skuter VESPA

2 300 ЕУР

25 мар. 17:49 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Карпош

Xiaomi Mi M365

8 000 МКД

25 мар. 12:38 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Центар

Тrotinet MI Essential

17 500 МКД

24 мар. 20:12 Мопеди (под 50cc)  ·  Gilera  ·  Dna  ·  Велес

Gilera DNA 50 2006 Facelift Unikat ZAMENA ZA SMART for TWO

1 700 ЕУР

24 мар. 10:37 Мопеди (под 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Центар

Sim Fidel 4

2 200 ЕУР

18 мар. 16:35 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

50cc vespa 2010

500 ЕУР

15 мар. 10:42 Мопеди (под 50cc)  ·  Hamachi  ·  Drug model  ·  Струга

Hamachi Rocket

1 300 ЕУР

10 мар. 20:59 Мопеди (под 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Карпош

Elektricen trotinet MS Energy

1 МКД Намалена цена

08 мар. 23:02 Мопеди (под 50cc)  ·  Piaggio  ·  Vespa  ·  Скопjе  ·  Чаир

Piaggio Vespa 2018 50cc

2 500 ЕУР

Која е разликата помеѓу мопед и скутер?


Многу често постои недоразбирање дали станува збор за мопед или скутер бидејќи на изглед мопедите и скутерите делуваат многу слично. Зборот "мопед" потенува од англиската верзија на зборовите (motor) мотор и pedal (педала) бидејќи во минатото кај мопедите се користела педала за стартување на моторот.


Меѓутоа, во денешно време разликата помеѓу мопедите и скутерите е едниствено во големината на моторот, моќноста и максималната брзина.


Најчесто, големината на моторот на мопедите е 50 кубици или помала, додека максималната брзина е 45 километри на час. Уште една разлика помеѓу мопедите и скутерите е тоа што мопедите се најчесто многу поевтини од скутерите.


Скутерите, немаат некоја строга дефинирана големина на моторот, и кубикажата на скутерот може да биде од 50cc до 750cc.


Продажба на мопеди и скутери на Пазар3.мк


Во оваа категорија на Пазар3 се продаваат мопеди и скутери од повеќе брендови. Тука, во овој дел од сајтот за огласување се врши продажба на мопеди под 50 кубици.


Огласи за продажба на веспа, скутер и мопед се активни на Пазар3.мк. Peugeot скутер, Kymco скутер, и сите останати скутери под 50cc со цени и карактеристики може да ги погледнете на Pazar3.mk.


Марки и модели на мопеди и скутери достапни за огласување на Пазар3.мк


Во оваа категорија, се продаваат сите брендови на мопеди и скутери. При регистрирање на оглас за продажба на мотор, или при пребарување на мотор за купување, користете ги филтерите за полесно и побрзо да ја исполните Вашата цел на сајтот.


На Pazar3.mk можете да продавате и купувате: aprilia rs 125, aprilia rs 50, hamachi, yamaha r1, yamaha mt 07, tomos, keeyway, kymco 125, kymco agility, и многу други.


Огласите за продажба на мопеди на Пазар3 ги содржат сите потребни информации за моторите како што се: цена на скутерот, зафатнина, и година на производство. За дополнителни информации во секој оглас е прикажан телефонскиот број на огласувачот кој може да го контактирате доколку сте заинтересирани за некоја марка или модел на мотор.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации