Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за половни и нови моторцикли, мотори и скутери во Македонија

Adly , 14
Aeon , 5
Aixam , 6
Hamachi , 1
Alpina , 1
Aprilia , 267
Baotian , 60
Barossa , 1
Benelli , 27
Beta , 6
BMW , 114
BRP , 2
Cagiva , 5
Can Am , 16
CFMOTO , 41
CPI , 5
Daelim , 11
Derbi , 22
DKW , 1
Ducati , 82
Gasgas , 1
Generic , 16
Gilera , 66
GOES , 1
Honda , 473
Husaberg , 3
Husqvarna , 8
Hyosung , 18
Italjet , 9
Jawa , 10
Jinling , 11
Kawasaki , 302
Keeway , 74
Knievel , 1
KTM , 73
Kymco , 137
Lifan , 97
Linhai , 9
LML , 6
Malaguti , 16
Megelli , 1
Motobi , 1
Moto Guzzi , 11
Motowell , 1
MV Agusta , 11
Mz , 16
NSU , 2
Peugeot , 17
PGO , 1
Piaggio , 238
Polaris , 8
Quadro , 1
Sachs , 1
Shineray , 8
Skyteam , 10
SMC , 1
Suzuki , 369
SYM , 54
TGB , 1
Triumph , 7
Vespa , 67
Yamaha , 514

Доколку сте во потрага по нови и половни мотори над 50 кубика проверете ги огласите за мотори на Пазар3. Honda мотори, Kawasaki, Kymco, Suzuki, Yamaha, Piaggio и други брендови на моторцикли се продаваат во Скопје, Тетово, Гостивар, Штип, Неготино и насекаде низ цела Македонија.

Денес 09:23
Линк
Авто плац Моторцикли (над 50cc)  ·  Yamaha  ·  MT  ·  Охрид

YAMAHA MT 09 SP 2018

10 490 ЕУР

16 фев. 14:49
Линк
Спортски  ·  KTM  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Центар

For Sale KTM 690 SMC Supermoto

5 798 ЕУР

Вчера 19:12
Линк
Моторцикли (над 50cc)  ·  BMW  ·  R nineT  ·  Скопjе  ·  Карпош

R1200GS se prodava

15 000 ЕУР


Денес 09:37 Моторцикли (над 50cc)  ·  Yamaha  ·  X-MAX  ·  Скопjе  ·  Чаир

PRODAVAM X MAX 400 TECH MAX

8 800 ЕУР

Денес 09:36 Моторцикли (над 50cc)  ·  Aprilia  ·  SR  ·  Скопjе  ·  Чаир

PRODAVAM APRILIA SR 125 GT

3 950 ЕУР

Денес 09:23
Линк
Авто плац Моторцикли (над 50cc)  ·  Yamaha  ·  MT  ·  Охрид

YAMAHA MT 09 SP 2018

10 490 ЕУР

Денес 07:38 Скутер  ·  Piaggio  ·  Beverly  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Piaggio Beverly 250 ie staklo 2008

2 400 ЕУР

Вчера 19:12
Линк
Моторцикли (над 50cc)  ·  BMW  ·  R nineT  ·  Скопjе  ·  Карпош

R1200GS se prodava

15 000 ЕУР

Вчера 01:02 Моторцикли (над 50cc)  ·  Yamaha  ·  Drug model  ·  Велес

Yamaha Raider 1900cc

15 500 ЕУР

21 фев. 13:44 Авто плац Скутер  ·  Yamaha  ·  Drug model  ·  Прилеп  ·  Долнени

Yamaha 250cc

Година: 2000
20 фев. 22:50
Линк
Скутер  ·  Beta  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Карпош

Се продава мотор Ranger

1 200 ЕУР

20 фев. 14:17 Спортски  ·  Ducati  ·  Panigale  ·  Штип

DUCATI PANIGALE 899

9 000 ЕУР

20 фев. 13:20 Моторцикли (над 50cc)  ·  KTM  ·  Drug model  ·  Битола

Se prodava KTM

4 900 ЕУР

20 фев. 11:09 Спортски  ·  BMW  ·  S1000RR  ·  Скопjе  ·  Скопје

BMW S1000RR 2018 14.000KM FULL OPREMA REGISTRIRAN SERVISIRAN

16 300 ЕУР

20 фев. 09:13 Моторцикли (над 50cc)  ·  Kymco  ·  Xciting  ·  Скопjе  ·  Центар

KYMCO Xciting S400

19 фев. 18:35 Моторцикли (над 50cc)  ·  Husqvarna  ·  Drug model  ·  Штип

Husqvarna FC 250 2017 47HP ALANSER

3 500 ЕУР

17 фев. 21:40 Моторцикли (над 50cc)  ·  Honda  ·  Rebel  ·  Охрид

Honda Rebel 500 SE

7 200 ЕУР

16 фев. 17:40 Друго  ·  BMW  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Аеродром

BMW C 400 GT

9 900 ЕУР

16 фев. 14:49
Линк
Спортски  ·  KTM  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Центар

For Sale KTM 690 SMC Supermoto

5 798 ЕУР

16 фев. 09:49 Авто плац Скутер  ·  Piaggio  ·  Beverly  ·  Скопjе  ·  Бутел

PIAGGIO BEVERLY TOURIER 350CC

5 199 ЕУР

15 фев. 17:51 Туринг  ·  Honda  ·  CBF  ·  Радовиш

HONDA CBF 600

4 500 ЕУР

15 фев. 15:05
Линк
Туринг  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Гевгелиjа  ·  Гевгелија

Se prodava motor PEDA 250cc

2 200 ЕУР

13 фев. 01:46 Спортски  ·  Ducati  ·  Monster  ·  Скопjе  ·  Карпош

Ducati Monster 950plus 2021

11 000 ЕУР

11 фев. 12:17 Скутер  ·  Piaggio  ·  Beverly  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Piaggio Beverly 250ie staklo 2008 garaziran

2 500 ЕУР

08 фев. 19:37 Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Кочани  ·  Чешиново-Облешево

Herk 125k skuter

450 ЕУР

08 фев. 09:54 Друго  ·  Honda  ·  XL  ·  Прилеп

HONDA XL700V TRANSALP

07 фев. 21:54 Спортски  ·  Ducati  ·  Monster  ·  Тетово

DUCATI MONSTER 797

7 000 ЕУР

07 фев. 18:37 Скутер  ·  Piaggio  ·  Medley  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Piaggio Medley S 150cc 2020g

3 500 ЕУР

06 фев. 14:05 Скутер  ·  Vespa  ·  GTS  ·  Скопjе  ·  Центар

Vespa 300GTS matt blue

5 000 ЕУР

06 фев. 09:25 Моторцикли (над 50cc)  ·  BMW  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

BMW R18 FIRST EDITION

21 000 ЕУР

04 фев. 17:47 Моторцикли (над 50cc)  ·  BMW  ·  S1000RR  ·  Радовиш

Bmw s1000r

12 500 ЕУР Намалена цена

04 фев. 01:55 Моторцикли (над 50cc)  ·  BMW  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Скопје

BMW R1200 GS LC 2019

14 300 ЕУР

03 фев. 20:45 Скутер  ·  Honda  ·  Drug model  ·  Струмица

Се продава веспа Honda Lead 125

03 фев. 14:51 Крос/Ендуро  ·  Kawasaki  ·  KXF  ·  Скопjе  ·  Карпош

Prodavam 3 Kros motori Zuki i Kawasaki

100 МКД

03 фев. 12:08 Скутер  ·  Aprilia  ·  Scarabeo  ·  Скопjе  ·  Карпош

Aprilia Scarabeo 250i

2 400 ЕУР

31 јан. 21:08 Chopper/Custom  ·  Друга марка  ·  Hamachi  ·  Битола

Coper Hamaci

1 ЕУР

31 јан. 12:25 Со четири тркала/ATV  ·  Can Am  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Карпош

Can Am Maverick X3 1000R 2015god

31 јан. 11:29 Моторцикли (над 50cc)  ·  Kawasaki  ·  Z  ·  Скопjе  ·  Скопје

KAWASAKI Z1000 2021 PRV GAZDA 4000KM REGISTRIRAN

13 000 ЕУР

31 јан. 11:05 Chopper/Custom  ·  Lifan  ·  V250  ·  Кочани

Prodavam Lifan 250cc, 2006

1 000 ЕУР Намалена цена

30 јан. 09:46 Моторцикли (над 50cc)  ·  Vespa  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Центар

Se prodava vespa primavera 50

3 000 ЕУР

29 јан. 22:14 Спортски  ·  Yamaha  ·  YZF  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Нов Yamaha R7 на продажба

27 јан. 11:09 Теренски/Offroad  ·  Shineray  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Se prodava motor Shineray

27 јан. 04:02 Со четири тркала/ATV  ·  Linhai  ·  Drug model  ·  Куманово

Linhai 300 4x4 2020

3 100 ЕУР

21 јан. 18:40 Спортски  ·  Suzuki  ·  GSX-R  ·  Велес

Suzuki gsxr 1000

9 ЕУР

21 јан. 18:39 Скутер  ·  Gilera  ·  Runner  ·  Свети Николе

Gilera runner 2012

550 ЕУР

21 јан. 18:37 Скутер  ·  Suzuki  ·  GSX-R  ·  Велес

Suzuki GSX-R 1000

21 јан. 16:22 Спортски  ·  Honda  ·  CBR  ·  Скопjе  ·  Бутел

Honda CBR 600

4 500 ЕУР

Продажба на нови и половни мотори над 50 кубика


Најпопуларните над 50 кубика мотоцикли на домашниот пазар се кинески и јапонски модели. Најмногу огласи на Пазар3 има токму за тие брендови на моторцикли и тоа Honda, Yamaha i Kawasaki. Моторите со голем волумен на моторот се често барани од страна на љубителите на мотори. Доколку имате потреба од вакво возило, најлесен начин е да ги погледнете огласите за ваквите типови на мотори на Пазар3. Тука се продаваат нови мотори, но и половни моторцикли над 50cc во одлична состојба.


Honda мотори


Honda CBR е еден од најзастапените модели на моторцикли на нашиот сајт. Доколку ги искористите достапните опции за пребарување низ огласите на Пазар3, може да видете дека достапни се мотори со година на производство 1998 но и 2019, цена на мотор од 250 евра, но и половни мотори со цена од 4000 евра.


Yamaha мотори Скопје


Голем број на огласи за продажба на Yamaha моторите со зафатнина над 50cc се достапни во Скопје.


Kawasaki мотор


На Пазар3 видете огласи за продажба на половни мотоцикли Kawasaki кои се исто така едни од најзастапените на сајтот. Најчесто се продава моделот Kawasaki Ninja.


Како до најлесна продажба на половни мотори над 50 кубика


Сакате да го продадете Вашиот мотор? Во продолжение неколку совети како најлесно да го продадете Вашиот мотор со користење на платформата за онлајн огласување - Пазар3.мк.


Првиот чекор кој ќе Ви помогне во натамошниот процес е одговорот на прашањето "Зошто го продавате Вашиот мотор?". Дали имате потреба од најбрза продажба? Сакате да заработите најмногу пари? Или сакате да го продадете од други причини, и барате сопственик кој ќе се грижи за Вашиот мотор на ист начин како и Вие?


Причината поради која го продавате моторот, до одреден степен одредува и како ќе ја поставите цената на Вашиот мотор.


Следниот чекор е избор на медиумот преку кој ќе го продадете моторциклот. Во сегашно време најлесен и најбрз начин да го направите тоа е со користење на можностите кои ги нуди онлајн огласувањето.


Пазар3 има широка публика која го посетува веб сајтот на дневна основа. Едноставно поставете оглас со наслов "Продажба на мотор 125 кубика", внесете ги деталите околку карактеристиките на моторцикот, поставете цена и очекувајте да бидете контактирани од потенцијалните купувачи.Пазар3.мк овозможува брза и едноставна купопродажба на нови и половни моторцикли над 50 кубика.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации