Македонски | Shqip | English |

Огласи за продажба на bageri

Широк асортиман на bageri од сите добро познати марки и модели се огласуваат на Пазар3.мк! Погледнете ги сите огласи за продажба на багер Bobcat, Komatsu, Hitachi, JCB и многу други. Тука се огласуваат големи и мини багери за извршување на најразлични видови на градежни работи. Доколку и Вие продавате некаков тип на багер - регистрирајте оглас веднаш!

Bageri и нивна намена

Багерите првенствено се користат за копање на големи и длабоки дупки, рушење на конструкции, пренос на големи и тешки товари и извршување на многу други градежни работи. Употребата на bageri за ископи и други градежни работи се извршува од лице кое има специјални познавања за управување со ваков тип на градежни машини.

Различни видови на bageri

Постојат неколку видови на bageri во зависност од нивната големина, разновидноста на употребата, и можноста за ротација. Овие критериуми одредуваат кој вид на багер одговара на каков проект. Поголемите багери се посоодветни за рушење, минирање на карпи, и други големи индустриски проекти. Помалите типови на багери повеќе се употребуваат за чистење снег, истовар и утовар, како и градежни работи од среден размер. Постојат багери - гасеници и багери на тркала кои може да бидат возени на патишта. Големите багери може да ротираат 360 степени, додека помалите багери имаат лимит во однос на ротацијата меѓутоа на нив може да се приклучат повеќе видови на додатоци.

Најдобрите брендови на bageri

Како најдобри компании за производство на bageri се сметааат:

1. Volvo Construction Equipment

2. Caterpillar Inc.

3. Komatsu

4. Doosan

5. Hitachi

6. JCB

7. Liebherr Group

8. Case CE

Сите овие брендови на bageri се огласуваат на Пазар3.мк. Огласи за продажба на bager caterpillar, мини багер doosan, bager volvo, bobkat bager, багер Hitachi, Komatsu багер, Bager CASE POCLAIN 988 и многу други марки и модели на bageri.

Огласи за продажба на bageri - Pazar3

Доколку сакате да го продадете Вашиот стар багер, можете да регистрирате и оглас со наслов "prodavam bager bobcat". Направете неколку слики од багерот и наведете некои основни детали околу тоа каква марка и модел е машината. Сликите дополнително ќе помогнат заинтересираните купувачи да ја одредат вредноста на багерот кој се продава и да одлучат дали имаат потреба од багер во таа состојба.Слични пребарувања

Bageri bageri Bageri Bageri bageri Bageri Bageri Bageri bageri Bageri

Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации