Македонски | Shqip | English |

Stan vo Centar kaj Pestaloci

Се продава од: Maja Вчера 20:42 Избриши, измени или обнови го твојот оглас
Цена:

99 000 ЕУР   115 000 ЕУР

Број на соби: 2
Локација: Центар, Скопjе
Се нуди и на агенции.
Се продава стан на мирна улица (Борка Талески) во Центар, кај ОУ Песталоци. Станот е на втор спрат од три ката.
Прозорите гледаат кон Водно (широк поглед) и кон спротивната страна во која има приватен двор на зградата.
Целосно реновиран е пред 2 и пол години.
Таваните на станот се високи 2,90 метри.
Квадратурата е 75 м2 + 20 м2 две тераси + 13 м2 подрум.
Има:
големи дневна и спална соба,
голем тоалет,
кујна со пристојна големина и
трпезариски дел што е споен со кујната и дневната што во иднина може да се прегради и направи втора спална соба.
Има балкон од едната страна (кон Водно) и тераса од другата (кон дворот).
Парното е сопствено, на струја, со котел.
Зградата е прогласена за културно наследство на РМ.
Цената е 99 000 евра.
Во цената влегува и подрумот од 13 квадрати.
Време на иселување од потпишување на договор: 2,5 месеца.

Нема посетени огласи
Кон почеток