Регистрирај Pazar3 сметка и добиј 50 денари!
Македонски | Shqip | English |

Opel Corsa 1.3CDTI Cosmo

3 900 ЕУР

Оглас од претпријатие Се продава од: MKD Automobile 16 септ. 12:14 Поврзи се кон претпријатието за да направиш измени
Leaflet

MKD Automobile

66 Огласи во продавницата

Passat 2.0TDI Hightline 5 300 ЕУР
Opel Astra J 1.7cdti Cosmo 5 600 ЕУР
Peugeot Boxer 2.2Hdi  6 300 ЕУР
Suzuki Grand Vitara 1.9DDiS 4x4 7 300 ЕУР
Вид на оглас
Се продава
Огласено од
Продавница
Година
Менувач
Километража
Гориво
Регистрација
Боја
Сива
Стил на каросерија
Хачбек
Марка
Opel
Модел
Corsa
Opel Corsa D 1.3cdti Cosmo
66kw/90ks
2010 година
173oookm со гаранција
прва боја без грам шминка

Цена 3900е
Тел: 078366177

Нов увоз од Италија со платени сите давачки до регистрација ( царина, tuv хомологација )

Автомобилот е во безпрекорна состојба како козметички така и механички без ниту една забелешка, мотор на ланче, економичен мотор од 4,5l потрошувачка,
идеален градски автомобил за почетници.

Поседува Cosmo опрема
6 брзински рачен менувач
4 чисто нови гуми
алу.фелни
далечински клуч и централно заклучување
климатроник
фабричко радио
ел. прозорци
ел. ретровизори
Abs
Esp против пролизгување
мулти функционален волан
халогенки
кожни седишта
MKD Automobile
078366177
Leaflet

MKD Automobile

66 Огласи во продавницата
VW Golf 2.0TDI 4Motion Highline 7 900 ЕУР
Opel Astra GTC 0 ЕУР
Toyota Rav4 2.2d4d  136ks 6 999 ЕУР
Opel Corsa D 1.2 плин/бензин 4 450 ЕУР
Кон почеток