Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

opel polovni автомобили за продажба на Пазар3.мк

Adam , 5
Agila , 97
Antara , 213
Arena , 1
Ascona , 19
Astra , 3671
Calibra , 14
Campo , 4
Combo , 120
Corsa , 2538
Crossland , 4
Frontera , 104
GT , 5
Insignia , 303
Kadett , 94
Karl , 1
Meriva , 589
Mokka , 13
Monterey , 3
Movano , 4
Omega , 139
Rekord , 14
Senator , 2
Signum , 82
Sintra , 24
Tigra , 183
Vectra , 1293
Vivaro , 35
Zafira , 825

Opel претставува прв избор на многумина кои сакаат да купат сигурен половен автомобил со добри перофрманси и спецификации, а по пристапна цена. Пазар3 е одлично место каде што се огласуваат најголем број на opel makedonija koristeni vozila. Продажба на различни модели на автомобили opel, со различни спецификации и година на производство, увезени или купени од opel auto makedonija се продаваат на Пазар3.мк.


Пазар3 нуди решение за вас, а тоа е можност за објавување на оглас за продажба на некој од моделите на opel, или пак пребарување на огласи во кои продавачите нудат автомобили за продажба чиј бренд е токму Opel!

23 мај 09:22
Линк
Автомобили  ·  Opel  ·  Insignia  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Se Prodava Opel Insignia 2.0 Ecoflex 140ks BiXenon

10 700 ЕУР

Година: 2014
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 18:12
Линк
Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Куманово

Opel Astra J 1.4 benzin 74kw SWISS STAKLO SOCUVANA

5 400 ЕУР

Година: 2010
Километража: 170 000 - 179 999
22 мај 09:32
Линк
Автомобили  ·  Opel  ·  Meriva  ·  Куманово

Opel Meriva 1.4benzin Turbo 103kw Swiss Fabrika 2012/11

5 900 ЕУР

Година: 2011
Километража: 190 000 - 199 999

Вчера 23:57 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Crossland  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

OPEL CROSSLAND X 1.5D 102ks 2019 ELEGANCE BUSINESS

12 700 ЕУР

Година: 2019
Километража: 100 000 - 109 999
Вчера 23:02 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Куманово

OPEL ASTRA J 1.7 CDTI ECOFLEX��������NOV UVOZ CH FABRIKA !!!

6 400 ЕУР

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 22:28 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Insignia  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

OPEL INSIGNIA GRAND SPORT 1.5D PROIZVEDENA 2021 EDITION

Година: 2021
Километража: 140 000 - 149 999
Вчера 20:08 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Opel Astra 1.7CDTi 110hp 2011g COSMO

6 790 ЕУР

Година: 2011
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 19:28 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

OPEL ASTRA CABRIO 1.9 CDTI 2008 MANUEL DIZEL

5 300 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 18:12 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Куманово

Opel Astra J 1.4 benzin 74kw SWISS STAKLO SOCUVANA

5 400 ЕУР

Година: 2010
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 17:54 Автомобили  ·  Opel  ·  Meriva  ·  Ресен

OPEL MERIVA 1.7 CDTI 2012 AITOMATIK

6 900 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 17:33 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Opel Astra 2006g

4 000 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 16:38 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

OPEL ASTRA 1.6CDTI 81KW Selection

10 800 ЕУР

Година: 2016
Километража: 140 000 - 149 999
Онлајн
Вчера 16:17 Автомобили  ·  Opel  ·  Insignia  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

INSIGNIA 1.8 140hp 2010god.

6 500 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 15:30 Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

OPEL CORSA 2018 - NEUVEZUVANA

7 500 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 15:20 Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Аеродром

OPEL CORSA

3 700 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 14:46 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Бутел

Opel Astra K SW 1.5D cdti 122ks Business Elegance AT

11 900 ЕУР

Година: 2020
Километража: 130 000 - 139 999
Вчера 14:40 Автомобили  ·  Opel  ·  Meriva  ·  Скопjе  ·  Аеродром

OPEL MERIVA 1.3 CDTI 74ks 2010g!

3 850 ЕУР

Година: 2010
Километража: 120 000 - 129 999
Вчера 14:21 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

OPEL ASTRA 1.7CDTI 81KW PERFEKTNA

7 250 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
Онлајн
Вчера 13:20 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Скопје

Opel Astra H 1.7 cdti

3 100 ЕУР

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Вчера 12:33 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Бутел

OPEL ASTRA 1.6 8V/ PLIN A-TEST/REG.CELA GODINA

999 ЕУР

Година: 1997
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 11:27 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Виница

OPEL ASTRA 1.6 cdti 110 ks 2019 godina

11 300 ЕУР

Година: 2019
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 11:00 Автомобили  ·  Opel  ·  Antara  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Opel Antara 2014 2.2 163ks

12 500 ЕУР

Година: 2014
Километража: 100 000 - 109 999
Вчера 10:00 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Охрид

OPEL Corsa 1.4

4 950 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
Онлајн
Вчера 09:57 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Meriva  ·  Охрид

Opel Meriva 1.7 CDTI Design Edition automatic

7 900 ЕУР

Година: 2011
Километража: 170 000 - 179 999
Онлајн
Вчера 09:51 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Охрид

Opel Astra K 1.6 CDTI Business Edition Start/Stop

11 400 ЕУР

Година: 2017
Километража: 160 000 - 169 999
Онлајн
Вчера 09:44 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Охрид

OPEL Corsa 1.4

4 950 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
Онлајн
Вчера 09:43 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Скопје

OPEL CORSA 1.3 CDTI.FULL. Avto Niki.SPORT.UNIKAT.

4 590 ЕУР Намалена цена

Година: 2012
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 09:41 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Opel Corsa 1.3cdti AutoMilano

8 800 ЕУР

Година: 2018
Километража: 100 000 - 109 999
Вчера 09:40 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Zafira Tourer  ·  Охрид

Opel Zafira Tourer 2.0 CDTI 7 sedista

9 900 МКД

Година: 2014
Километража: 150 000 - 159 999
Онлајн
Вчера 09:39 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Insignia  ·  Охрид

Opel Insignia Grand Sport Innovation 2.0 CDTi АТ8

18 900 ЕУР

Година: 2017
Километража: 100 000 - 109 999
Онлајн
Вчера 09:27 Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

OPEL CORSA 1.2 ben 2019 god NE UVEZENA

Година: 2019
Километража: 75 000 - 79 999
Вчера 09:26 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Opel Corsa 1.3cdti AutoMilano

8 800 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
28 мај 21:04 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Аеродром

OPEL ASTRA 1.7 CDTI Cosmo

5 900 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
Онлајн
28 мај 21:04 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Аеродром

OPEL CORSA 1.2...Neuvezena

7 900 ЕУР

Година: 2018
Километража: 140 000 - 149 999
Онлајн
28 мај 19:26 Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Прилеп

OPEL CORSA C YOUNG 1.2i 55 kw 75кс.Swiss���� 87.000 КМ

3 300 ЕУР

Година: 2002
Километража: 85 000 - 89 999
28 мај 19:22 Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Прилеп

OPEL CORSA D 1.3 CDTi 55 kW/75кс, 2006-год, фул опрема,КЛИМА

4 300 МКД

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
28 мај 19:19 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Охрид

OPEL CORSA 1.2 75 KS UNIKAT 95000 KM !!! - 08..MT Auto

3 999 ЕУР

Година: 2008
Километража: 95 000 - 99 999
Онлајн
28 мај 16:43 Автомобили  ·  Opel  ·  Tigra  ·  Скопjе  ·  Скопје

Opel Tigra 1.4 kabrio cabrio 66kw

3 300 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
28 мај 16:33
Линк
Автомобили  ·  Opel  ·  Zafira  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

ZAFIRA 1.9cdti 120KS - 2008g. AUTOMATIK regis. do 19.04.2025

5 200 ЕУР

Година: 2008
Километража: 180 000 - 189 999
28 мај 15:30 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Крива Паланка

OPEL ASTRA J 1.7CDTI 81KW FACELIFT 2013G PERFEKT AUTO

6 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 200 000 - 249 999
28 мај 13:09
Линк
Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Insignia  ·  Скопjе  ·  Скопје

OPEL INSIGNIA 1.6 CDTI 110KS EXECUTIVE 2019G

14 999 ЕУР

Година: 2019
Километража: 80 000 - 84 999
28 мај 13:09
Линк
Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Insignia  ·  Скопjе  ·  Скопје

OPEL INSIGNIA 1.6 CDTI 110KS EXECUTIVE 2019G

14 999 ЕУР

Година: 2019
Километража: 80 000 - 84 999
28 мај 12:51 Автомобили  ·  Opel  ·  Tigra  ·  Скопjе  ·  Скопје

Opel Tigra 1.4 66kw 2006

3 300 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
28 мај 12:24 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Битола

OPEL ASTRA J 1.4 2010GOD TURBO BENZIN PLIN TOP-ZAMENA

6 300 ЕУР

Година: 2010
Километража: 170 000 - 179 999
28 мај 11:48 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

OPEL CORSA 1.3CDTI 70KW COSMO SPORT

5 299 ЕУР

Година: 2014
Километража: 160 000 - 169 999
Онлајн
28 мај 09:06 Автомобили  ·  Opel  ·  Insignia  ·  Неготино

Opel Insignia 1.6 CDTi

10 000 ЕУР

Година: 2016
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
28 мај 08:39 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

OPEL ASTRA 1.7CDTI 81KW 132000km UNIKAT

6 850 ЕУР

Година: 2010
Километража: 130 000 - 139 999
Онлајн
28 мај 08:27 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Скопје

OPEL CORSA 1.3 CDTI..FULL.NAVIGACIJA.

5 290 ЕУР Намалена цена

Година: 2013
Километража: 140 000 - 149 999
28 мај 08:25 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Скопје

Opel Corsa 1.3cdti 5 brzini cosmo 2008 Avto Niki

3 590 ЕУР Намалена цена

Година: 2008
Километража: 140 000 - 149 999
28 мај 02:47 Автомобили  ·  Opel  ·  Sintra  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Opel Sintra

1 000 ЕУР

Година: 1997
Километража: 300 000 - 349 999
28 мај 02:45
Линк
Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Opel Astra 2017 | 1.6 Benzin/Plin

10 000 ЕУР

Година: 2017
Километража: 100 000 - 109 999
28 мај 02:45 Автомобили  ·  Opel  ·  Insignia  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

OPEL INSIGNIA 2012 2.0 ECO FLEX NEUVEZENA

6 500 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
Онлајн
28 мај 00:26 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Скопје

Opel Astra 1.7 CDTI Isuzu Motor

1 ЕУР

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999

Кои се предностите од купувањето на автомобил од брендот Opel?


Процесот на купување нов автомобил може да биде навистина многу тежок. Со големиот број марки и модели на автомобили достапни на пазарот, може да биде тешко да знаете од каде да започнете. Но, доколку сакате да купите автомобил кој нуди широк спектар на перфроманси по пристапна цена, тогаш купувањето на автомобил од германскиот производител Opel може да биде одличен избор за Вас. Opel е компанија со седиште во Германија која дизајнира, произведува и дистрибуира патнички возила, комерцијални возила и резервни делови за возила. Главни конкуренти на Opel се Nissan Motor, Honda и Toyota. Во овој текст ќе разгледаме некои од предностите на купување на opel polovni vozila и нови Opel автомобили.Квалитет и издржливост


Opel е компанија со богата историја и традиција на производство на квалитетни автомобили. Тие ги произведуваат автомобилите со користење на висококвалитетни материјали и со посветеност кон производството на автомобили кои се издржливи и квалитетни.Технологија и иновации


Opel е компанија која се фокусира на иновации и развој на технологијата. Тоа значи дека секој автомобил на Opel има современа технологија и опрема која го прави возењето поудобно и побезбедно.Ниски трошоци за одржување


Opel автомобилите се познати по нивната ниска цена на одржување. Резервните opel delovi не се многу скапи, па вие нема потреба да трошите многу пари на сервисирање и поправки.Достапност на delovi za opel


Една од големите предности на купување на Opel автомобил е што деловите се лесно достапни. Во случај на било каква потребна поправка, вие може да бидете сигурни дека деловите ќе бидат достапни и дека ќе можете брзо да го поправите својот автомобил.Гаранција


Сите нови opel automatic автомобили имаат гаранција која важи одреден период. Ова значи дека ако имате било какви проблеми со автомобилот во овој период, тоа ќе биде поправено бесплатно.Зошто се повеќе луѓе се одлучуваат на купување користени автомобили од марката Опел?Во последно време, се повеќе и повеќе луѓе се одлучуваат за купување на половни автомобили, а кога станува збор за купување на половен dijagnostika za opel автомобил, тоа може да биде одличен избор. Подолу ќе ги споделиме некои од причините зошто многу луѓе се одлучуваат за купување на користено возило од марката opel lizing.Достапност на polovni opel автомобили


Opel е компанија со богата историја и традиција на производство на квалитетни автомобили. Со многу различни модели достапни на пазарот, луѓето имаат повеќе опции кога станува збор за купување на користен автомобил. Тоа значи дека може да се најде употребуван opel mk cenovnik автомобил кој одговара на потребите и буџетот на возачот.Издржливост и сигурност


Автомобилите на opel се далеку познати по нивните безбедносни системи, а тоа ги прави да бидат одличен избор за секој кој што би сакал да стане сопственик на возила кои ќе Ви гарантираат сигурност на патиштата. Дури иако сте поминале стотици илјади километри како сопственик на некој од моделите на opel olimpija, Вие нема ниту да почувствувате дека вашиот автомобил старее.Ниска цена


Opel koristeni vozila имаат значително пониски цени од новите автомобили. Тоа значи дека можете да купите квалитетен Opel автомобил со многу пониска цена, во споредба со купување на нов автомобил.Лесно одржување и достапност на резервни делови


Аvto makedonija opel автомобилите се познати по тоа што лесно се одржуваат, па возачите нема да трошат многу пари на сервисирање и поправки. Бидејќи Opel staro za novo автомобилите се застапени во многу земји, резервните делови за нив се лесно достапни на пазарот. Ова значи дека возачите можат да ги заменат деловите кога е потребно и по поволна цена, што може да биде многу корисно за одржување на автомобилот.Купувањето на употребуван auto makedonija opel автомобил може да биде одличен избор за возачите кои сакаат квалитетен, издржлив и автомобил кој е едноставен за одржување а истовремено има и ниска цена. Со голем број на огласи достапни на Пазар3.мк, секој може да најдат употребуван Opel автомобил кој одговара на одредениот буџет.Opel низ годините


Opel претставува еден од најдобрите и најуспешните брендови во автомобилската индустрија. Со своето долгогодишно присуство на пазарот, opel cenovnik mk има продадено милиони автомобили во различни земји низ целиот свет.


Почетоците на Опел

1. Opel е основан во 1862 година, но не почнал да произведува автомобили сè до 1899 година. Првиот Opel автомобил бил произведен во 1901 година, а следните години компанијата продолжила да произведува различни модели на автомобили вклучувајќи ги Opel 4/8 PS, Opel 10/18 PS и Opel 5/12 PS.1940-тите и 1950-тите

2. Во 1940-тите и 1950-тите, Opel ги создал некои од најпознатите opel stari modeli, вклучувајќи ги Opel Olympia, Opel Kapitän и Opel Rekord. Овие модели биле многу популарни во Европа и САД и донесле голем успех на компанијата.1960-тите и 1970-тите

3. Во 1960-тите и 1970-тите, opel oglasi продолжил со производството на многу успешни модели, вклучувајќи ги Opel GT, Opel Kadett и Opel Manta. Овие автомобили биле многу популарни кај младите возачи и и донесле голем успех на компанијата.1980-тите и 1990-тите

4. Во 1980-тите и 1990-тите, kola opel на пазарот ги претставил многу успешните модели, вклучувајќи ги Opel Corsa, Opel Astra и Opel Vectra. Овие модели се продаваат во големи количини низ Европа и се сметаат за класици во автомобилската индустрија.2000-тите до денес

5. Во 2000-тите па се до денес, Opel продолжи со производството на успешни модели, вклучувајќи ги Opel Insignia, Opel Adam и Opel Crossland X. Овие модели се карактеризираат со иновативни технологии и дизајн, што ги прави многу популарни кај младите возачи како и кај семејствата.


Opel има богата историја во автомобилската индустрија и компанијата продолжува да произведува квалитетни автомобили со иновативни технологии и дизајн. Од раните модели до современите, opel makedonija се докажа како еден од водечките брендови во автомобилската индустрија. Со своите автомобили, opel automatik го обезбедува комфорот, безбедноста и задоволството на возачите, и затоа Opel претставува избор на многу луѓе ширум светот.

Огласување на opel mk автомобили на Пазар3.мкГерманскиот производител opel има модели кои што одговараат за било која категорија на возачи, почнувајќи од мали автомобили, SUV, opel sedan, миниван и тн, а поради ова, постои фантастична понуда и побарувачка на нашиот сајт токму за овие автомобили.Тука во категоријата opel pazar3 Вие ќе можете да пронајдете или да направите продажба на opel mk koristeni vozila без никаков проблем, бидејќи интересот за opel do 1000 evra, opel corsa, opel astra, opel meriva, opel tigra, opel antara, opel zafira, opel insignia и на останатите модели е огромен!
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации