Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Polovni avtomobili - најдобриот избор за многу луѓе кои бараат квалитетен автомобил по прифатлива цена

Acura , 19
Aixam , 3
Alfa Romeo , 1452
Alpina , 5
Audi , 5043
BAIC , 1
Bentley , 1
BMW , 4378
Bugatti , 1
Cadillac , 1
Chevrolet , 849
Chrysler , 112
Citroën , 3189
Corvette , 3
Dacia , 205
Daewoo , 782
Daihatsu , 83
DeTomaso , 1
Dodge , 50
Ferrari , 1
Fiat , 4244
Ford , 5411
GMC , 2
Great Wall , 15
Honda , 513
Hummer , 1
Hyundai , 1141
Infiniti , 1
Isuzu , 10
Jaguar , 37
Jeep , 141
Kia , 694
Lada , 666
Lancia , 217
Land Rover , 271
Landwind , 1
Lexus , 10
Lifan , 1
Maybach , 1
Mazda , 874
Mercedes-Benz , 4993
MG , 7
MINI , 412
Mitsubishi , 485
Morgan , 1
Nissan , 823
NSU , 6
Opel , 9811
Peugeot , 4942
Piaggio , 10
Pontiac , 3
Porsche , 13
Proton , 5
Renault , 4803
Rover , 268
Saab , 47
Seat , 2868
Škoda , 1105
Smart , 58
Ssangyong , 76
Subaru , 68
Suzuki , 536
Tata , 9
Toyota , 990
Triumph , 5
TVR , 4
UAZ , 32
VW Volkswagen , 15688
Volvo , 298
Wartburg , 9
Wiesmann , 1
Yugo , 642
Zastava , 371

Разгледајте ги сите огласи на Пазар3.мк за продажба на polovni koli и пронајдете квалитетен auto што ќе ви служи долго време. Во оваа категорија на Пазар3.мк ќе најдете огласи за продажба на автомобили, нови коли, и продажба и замена на половни автомобили. Најголем избор на koli mk од сите брендови и модели: Mercedes, Audi, BMW, VW Volkswagen, Opel и многу други.

Вчера 13:30
Линк
Авто плац Автомобили  ·  Nissan  ·  Qashqai  ·  Крива Паланка

NISSAN QASHQAI 1.5DCI 110ks 2019g

15 990 ЕУР

Година: 2019
Километража: 140 000 - 149 999
Вчера 12:39
Линк
Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Polo  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Volkswagen Polo 1.0 NEUVEZENO

11 390 ЕУР

Година: 2018
Километража: 55 000 - 59 999
13 мај 21:11
Линк
Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Polo  ·  Скопjе  ·  Скопје

VW Polo 1.2TDI 2011

6 500 ЕУР Намалена цена

Година: 2011
Километража: 120 000 - 129 999

Денес 18:03 Авто плац Автомобили  ·  Honda  ·  CR-V  ·  Велес

Honda CR-V 2.2i-DTEC 4x4-2013g-CONFORT

14 400 ЕУР

Година: 2013
Километража: 140 000 - 149 999
Онлајн
Денес 18:02 Автомобили  ·  Audi  ·  Q3  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Se otkupuvaat zdravi i havarisani vozila top procenka

Година: 2012
Километража: 30 000 - 34 999
Денес 18:00 Авто плац Автомобили  ·  Nissan  ·  Qashqai  ·  Велес

NISSAN QASHQAI 1.5 dci-NAVI-PANORAMA

8 300 ЕУР

Година: 2010
Километража: 180 000 - 189 999
Онлајн
Денес 17:57 Автомобили  ·  Renault  ·  Clio  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Renault clio 2000 1,4

1 200 ЕУР

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 17:52 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A5  ·  Охрид

AUDI A5 2.0 TDI 170 KS S-LINE NAVI LED XENON - 11.MT AUTO

11 500 ЕУР

Година: 2011
Километража: 140 000 - 149 999
Денес 17:49 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Карпош

AUDI.A4.1.8.TFSI.160.KS.08.GOD.LED.XENON.OD.CH.KAKO.NOVO

5 999 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 17:48 Автомобили  ·  Peugeot  ·  207  ·  Скопjе  ·  Карпош

Peugeot 207 1.4 benzin/plin 2007 + set zimski gumi

3 200 ЕУР

Година: 2007
Километража: 170 000 - 179 999
Онлајн
Денес 17:46 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Polo  ·  Скопjе  ·  Скопје

VOLKSWAGEN POLO 1.6 TDI 77KW 2010 GODINA

5 699 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 17:44 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A3  ·  Скопjе  ·  Скопје

Audi A3 2.0 tdi 103kw 140ks 2009

7 999 ЕУР

Година: 2009
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 17:42 Авто плац Автомобили  ·  Seat  ·  Leon  ·  Скопjе  ·  Скопје

SEAT LEON 1.6 TDI PROIZVEDEN 2015GODINA AVTOBANDA

Година: 2015
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 17:41 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  207  ·  Скопjе  ·  Скопје

PEUGEOT 207 1.6 HDI 2007 GODINA AVTOBANDA

3 899 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 17:39 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Polo  ·  Скопjе  ·  Скопје

VW Polo 1.4tdi 66kw 2015

7 699 ЕУР

Година: 2015
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 17:38 Авто плац Автомобили  ·  Citroën  ·  C3  ·  Скопjе  ·  Аеродром

CITROEN C3 1.5 Blue-HDI

10 900 ЕУР

Година: 2019
Километража: 140 000 - 149 999
Денес 17:38 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Скопје

OPEL CORSA 1.2 BENZIN 63KW PROIZVEDENA 2010 GODINA

4 499 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 17:33
Линк
Автомобили  ·  Peugeot  ·  2008  ·  Прилеп

Pezo Beeper

3 500 ЕУР

Година: 2008
Километража: 100 000 - 109 999
Денес 17:31 Автомобили  ·  Ford  ·  Ka  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Продавам Форд Ка 2005 годиште

110 000 МКД

Година: 2005
Километража: 120 000 - 129 999
Денес 17:25 Автомобили  ·  Renault  ·  Clio  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Renault Clio limited 1.5 dci 2017 neuvezeno

11 300 ЕУР

Година: 2017
Километража: 35 000 - 39 999
Денес 16:36 Автомобили  ·  Opel  ·  Tigra  ·  Скопjе  ·  Скопје

Opel Tigra 1.4 66kw 2006

3 300 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 16:34 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Скопје

Opel Astra H 1.3cdti 2006 66kw

3 400 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 16:32 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Скопје

AUDI A4 B8 2.0 TDI 2009 GOD ODLICNA SOSTOJBA

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 16:26 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Скопје

Opel Astra H 1.7 cdti

3 100 ЕУР

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 16:19 Авто плац Автомобили  ·  Nissan  ·  Qashqai  ·  Охрид

Nissan Qashqai 1.5dci 106ks perfekten 2008 MT Auto

6 500 ЕУР

Година: 2008
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 16:05 Авто плац Автомобили  ·  Ford  ·  Fiesta  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

FORD FIESTA 1.6TDCI 66KW TITANIUM

4 750 ЕУР

Година: 2009
Километража: 150 000 - 159 999
Денес 15:58 Автомобили  ·  Peugeot  ·  107  ·  Охрид

Se prodava Peugeot 107

2 950 ЕУР

Година: 2007
Километража: 100 000 - 109 999
Денес 15:42 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  308  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

PEUGEOT 308 1.5 BLUEHDI 2019 g Jimauto group

9 750 ЕУР

Година: 2019
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 15:36 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A3  ·  Охрид

Audi A3 1.9tdi 105ks sportback facelift 2010 MT Auto

6 800 ЕУР Намалена цена

Година: 2010
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 15:26 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  320  ·  Охрид

BMW 3 2.0D 184 KS F30 LUXURY XENON NAVI LED - 13.MT Auto

11 500 ЕУР Намалена цена

Година: 2013
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 15:21
Линк
Авто плац Автомобили  ·  Ford  ·  Fiesta  ·  Охрид

Ford Fiesta 1.6 TDCI 90 KS titanium uvoz 10.MT Auto

4 999 ЕУР

Година: 2010
Километража: 150 000 - 159 999
Денес 15:21
Линк
Авто плац Автомобили  ·  Ford  ·  Fiesta  ·  Охрид

Ford Fiesta 1.6 TDCI 90 KS titanium uvoz 10.MT Auto

4 999 ЕУР

Година: 2010
Километража: 150 000 - 159 999
Денес 15:19 Автомобили  ·  Renault  ·  Megane  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Renault Megane 1.5dci 110hp 2011g GT

5 890 ЕУР

Година: 2011
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 15:06 Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  A 180  ·  Скопjе  ·  Карпош

Prodavam MERCEDES A180 CDI 2005 god

3 100 ЕУР Намалена цена

Година: 2005
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 15:05 Автомобили  ·  Ford  ·  Focus  ·  Битола

FORD FOKUS SW 1.6 TDCI. !!!! - MOZI I ZAMENA

7 500 ЕУР

Година: 2014
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 15:01 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

OPEL ASTRA 1.7CDTI 81KW PERFEKTNA

7 250 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 15:00 Автомобили  ·  Opel  ·  Zafira  ·  Радовиш

OPEL ZAFIRA 1.9 CDTI 110kw 150 ks COSMO +

4 300 ЕУР

Година: 2006
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 15:00 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Volkswagen Golf VII 1.6 TDI Comfortline BlueMotion Tech

10 299 ЕУР

Година: 2014
Километража: 160 000 - 169 999
Денес 14:57 Авто плац Автомобили  ·  Smart  ·  ForTwo  ·  Куманово

SMART FORTWO AUTOMATIK BENZIN AUTOPLAC ZAZO

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 14:57 Автомобили  ·  Peugeot  ·  308  ·  Куманово

se prodava Peugeot 308cc 2.0 dizel

7 000 ЕУР

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 14:56 Автомобили  ·  Opel  ·  Zafira  ·  Радовиш

OPEL ZAFIRA 1.9 CDTI 110kw 150 ks COSMO +

4 300 ЕУР

Година: 2006
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 14:55 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Insignia  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

OPEL INSIGNIA GRAND SPORT 1.5D PROIZVEDENA 2021 EDITION

Година: 2021
Километража: 140 000 - 149 999
Денес 14:45 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Куманово

se prodava VW Golf 5 1.4 trendline

3 000 МКД

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 14:37 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Карпош

Opel Astra J - 1.7 125ks 2011 - kupena vo MK

7 200 ЕУР

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 14:35 Автомобили  ·  Kia  ·  Sportage  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

KIA SPORTAGE 2017

16 300 ЕУР Намалена цена

Година: 2017
Километража: 100 000 - 109 999
Денес 14:35 Автомобили  ·  Kia  ·  Sportage  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

KIA SPORTAGE 2017

16 300 ЕУР Намалена цена

Година: 2017
Километража: 100 000 - 109 999
Денес 14:31 Авто плац Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  A 140  ·  Скопjе  ·  Бутел

MERCEDES A 140/ PLIN A-TEST/ REGISTRIRAN/ OPREMA

1 250 ЕУР

Година: 2000
Километража: 190 000 - 199 999
Онлајн
Денес 14:20 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A3  ·  Крива Паланка

AUDI A3 1.6TDI 105ks 6BRZINI SPORT 157000km NAVI MAKSAUTO

Година: 2014
Километража: 150 000 - 159 999
Денес 14:00 Автомобили  ·  Subaru  ·  Impreza  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Subaru Impreza 1.5 4x4 107hp 2008 година неувезена

4 999 ЕУР

Година: 2008
Километража: 130 000 - 139 999
Денес 13:50 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Гевгелиjа  ·  Гевгелија

Opel astra

1 200 ЕУР

Година: 1994
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 13:50 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Frontera  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

OPEL FRONTERA B 2.2 DIZEL 2000 GOD

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 13:46 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  5008  ·  Крива Паланка

PEUGEOT 5008 2.0BLUEHDI ALLURE GRIPCONTROL PANORAMA VIP AUTO

20 800 ЕУР

Година: 2018
Километража: 160 000 - 169 999
Денес 13:39
Линк
Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Тетово

AUDI A4 2.5. 2200 eur

Година: 2004
Километража: 200 000 - 249 999

Предностите на купувањето polovni avtomobili


Купувањето на половен автомобил може да биде одличен избор за многу луѓе кои бараат автомобил по прифатлива цена. Една од најголемите предности на купувањето polovni vozila mk е пониската цена. Новите автомобили брзо губат на вредност, а и купувањето на нов автомобил може да биде значително поголема инвестиција.Одбирајќи го моделот и годината на производство, можете да пронајдете автомобил со многу опции и опрема, што би го направило истиот автомобил многу скап доколку бил нов.Половните автомобили често имаат веќе инсталирана опрема за безбедност, како што се аларми, камери за ретровизор, gorivo mk, и други функции. Купувањето на половен автомобил е и еколошки одговорен избор. Преку купувањето на веќе произведен автомобил, се намалува потребата за производство на нови автомобили, што може негативно да влијае на животната средина.Со правилна проверка и избор, купувањето на polovni avtomobili mk може да биде одличен начин да се добие квалитетен автомобил по прифатлива цена, со многу дополнителни предности.Увоз на половни возила во Македонија


Увозот на polovni avtomobili makedonija е доста застапено во Македонија, поради причини како што се ниската куповна способност на граѓаните, како и помалку развиената инфраструктура за производство на автомобили во земјата.Во Македонија постои законска регулатива за увоз на половни автомобили, со цел да се донесат najdobri polovni vozila која вклучува бројни критериуми за безбедност, квалитет и еколошки стандарди. Таквите мерки можат да вклучуваат зголемување на таксите за увоз на половни автомобили, како и зголемување на капацитетот на контролните органи да ги прегледуваат и контролираат влезовите на автомобили. Овие мерки можат да помогнат да се зголеми безбедноста на патиштата и да се намали загадувањето на воздухот.Доколку ја селектирате опцијата Претпријатија или во полето за пребарување напишете клучен збор кој соодветствува на она што го барате на пример: gode avtomobili, koli od svajcarija, koli od germanija, koli bg, bg avtomobili, polovni avtomobili germanija и сл. ќе ги погледнете сите oglasi za avtomobili увезени од странство. Prodazba na avtomobili увезени од Швајцарија е често застапена низ Пазар3 огласите. Колите увезени од Швајцарија се исто така многу барани од купувачите на коли, бидејќи колите увезени од Швајцарија се смета дека поседуваат висок квалитет.Кои марки на половни avtomobili се најдобри?Кога се зема во предвид купувањето на користени koli, најважното прашање е која марка е најдобра? Многумина можеби сметаат дека најдобриот избор е нов автомобил, но вистината е дека има многу evtini avtomobili и добри брендови на користени автомобили. Подолу ќе зборуваме за некои од најдобрите марки на користени oglasi avtomobili.Toyota koli niska cena


Toyota е една од најпопуларните марки на автомобили во светот. Тоа е бренд кој е познат по својата издржливост и ефикасност. Koristeni avtomobili од брендот Toyota се познати по тоа што имаат долг животен век и можат да издржат многу километри без да имаат големи проблеми. Toyota Camry, Corolla и RAV4 се само некои од најпопуларните модели на марката Toyota кои можете да ги погледнете на oglasnik za avtomobili.Honda


Honda е уште една марка на автомобили која е позната по својот квалитет и долг животен век. Koristeni koli на марката Honda се сметаат за одличен избор поради нивната економичност и ниските трошоци за одржување. Honda Civic, Accord и CR-V се само некои од најпопуларните модели на марката Honda.Subaru polovna kola na lizing


Subaru е марка која е позната по својата издржливост. Kola koristena од брендот Subaru има одлична репутација поради нејзината висока издржливост. Subaru Impreza, Legacy и Outback се само некои од најпопуларните модели на марката Subaru.Ford


Ford е марка на polovna kola која е позната по својата издржливост и моќ. Користените автомобили koli polovno на марката Ford се сметаат за одличен избор поради нивната моќност и долг век на траење. Ford F-150, Mustang и Explorer се само некои од најпопуларните модели.Oglasi za prodazba na avtomobili - половни или нови автомобили


На Пазар3 може да купите користен avto по цена која Вам Ви одговара. Користете ги филтерите во категоријата avtomobili prodazba и подредете ги огласите за продажба на автомобили по цена, модел, марка, година на производство, километража и слично.Погледнете ги сите огласи за продажба на автомобили и купете кола од брендовите Mercedes, BMW, Audi, Opel, Citroen, Ford, Mazda, VW Volkswagen, Fiat, Renault и многу други. Kupi prodaj avtomobili од сите марки и модели на автомобили, со различна година на производство а со тоа и по различна цена.На Пазар3 се огласуваат и нови коли по поволни цени. Искористете ја можноста преку Пазар3 да направите одлична зделка. Следете ги постојано сите огласи за продажба на автомобили од autocentar mk и купете нов автомобил по одлична цена и неверојатни перформанси. Исто така, не ретко се среќаваат и огласите каде што се продаваат нови тест автомобили, со многу мала километража по неверојатна цена.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации