Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Polovni avtomobili - најдобриот избор за многу луѓе кои бараат квалитетен автомобил по прифатлива цена

Acura , 28
Aixam , 5
Alfa Romeo , 1523
Alpina , 7
Audi , 7853
BAIC , 1
Bentley , 6
BMW , 7918
Bugatti , 1
Buick , 3
Cadillac , 13
Chevrolet , 931
Chrysler , 169
Citroën , 3455
Corvette , 5
Dacia , 206
Daewoo , 794
Daihatsu , 90
DeTomaso , 1
Dodge , 75
Ferrari , 1
Fiat , 4344
Ford , 5708
GMC , 6
Great Wall , 15
Honda , 581
Hummer , 20
Hyundai , 1246
Infiniti , 7
Isuzu , 13
Jaguar , 142
Jeep , 371
Kia , 801
Lada , 667
Lancia , 233
Land Rover , 551
Landwind , 1
Lexus , 58
Lifan , 1
Lincoln , 13
Maserati , 12
Maybach , 4
Mazda , 918
Mercedes-Benz , 10052
MG , 10
MINI , 445
Mitsubishi , 543
Morgan , 1
Nissan , 884
NSU , 6
Opel , 10439
Peugeot , 5267
Piaggio , 10
Pontiac , 5
Porsche , 205
Proton , 5
Renault , 5000
Rover , 291
Saab , 73
Seat , 3046
Škoda , 1231
Smart , 329
Ssangyong , 113
Subaru , 81
Suzuki , 557
Tata , 9
Tesla , 11
Toyota , 1083
Triumph , 6
TVR , 4
UAZ , 32
VW Volkswagen , 17851
Volvo , 437
Wartburg , 9
Wiesmann , 1
Yugo , 649
Zastava , 378

Разгледајте ги сите огласи на Пазар3.мк за продажба на polovni koli и пронајдете квалитетен auto што ќе ви служи долго време. Во оваа категорија на Пазар3.мк ќе најдете огласи за продажба на автомобили, нови коли, и продажба и замена на половни автомобили. Најголем избор на koli mk од сите брендови и модели: Mercedes, Audi, BMW, VW Volkswagen, Opel и многу други.

28 мај 12:07
Линк
Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  CL 500  ·  Скопjе  ·  Скопје

Mercedes-Benz CL 500AMG facelift 4MATIC

31 500 ЕУР

Година: 2011
Километража: 170 000 - 179 999
24 мај 16:26
Линк
Автомобили  ·  Volvo  ·  XC 90  ·  Гостивар

Volvo xc90

68 000 ЕУР

Година: 2019
Километража: 65 000 - 69 999
28 мај 07:30
Линк
Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  CLA 200  ·  Штип

MERCEDES CLA 200d AMG COUPE

38 000 ЕУР

Година: 2019
Километража: 75 000 - 79 999

Денес 03:01
Линк
Автомобили  ·  Audi  ·  A3  ·  Тетово  ·  Желино

AUDI A3

8 000 ЕУР

Година: 2010
Километража: 20 000 - 24 999
Денес 02:27 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  116  ·  Крива Паланка

BMW 116d F20 -2013 -116hp

8 900 ЕУР

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 02:06 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Илинден

Opel Astra 1.6 benzin turbo 170ks 6 brzini ekstra

1 ЕУР

Година: 2014
Километража: 160 000 - 169 999
Денес 01:55 Авто плац Автомобили  ·  Fiat  ·  Qubo  ·  Скопjе  ·  Илинден

Fiat Qubo 1.3 Multijet 2013g 55kw

6 300 ЕУР

Година: 2013
Километража: 140 000 - 149 999
Денес 00:22 Авто плац Автомобили  ·  Citroën  ·  C4  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

CITROEN C4 CACTUS 1.5 BLUE HDI 2019 AUTOMATIC PERFEKTEN

12 500 ЕУР

Година: 2019
Километража: 100 000 - 109 999
Денес 00:01 Автомобили  ·  Maserati  ·  Ghibli  ·  Скопjе  ·  Центар

Maserati Ghibli

35 000 ЕУР

Година: 2015
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 23:57 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Crossland  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

OPEL CROSSLAND X 1.5D 102ks 2019 ELEGANCE BUSINESS

12 700 ЕУР

Година: 2019
Километража: 100 000 - 109 999
Вчера 23:30 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Охрид

AUDI A4 2.0 TDI 145 KS S-LINE LED NAVI XENON NOV- 09.MT Auto

9 300 ЕУР

Година: 2009
Километража: 180 000 - 189 999
Онлајн
Вчера 23:21 Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  C 220  ·  Скопjе  ·  Центар

MERCEDES-BENZ C-CLASSE COUPE 220CDI 170HP 9GTRONIC AMG Line

36 000 ЕУР

Година: 2018
Километража: 100 000 - 109 999
Вчера 23:02 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Куманово

OPEL ASTRA J 1.7 CDTI ECOFLEX��������NOV UVOZ CH FABRIKA !!!

6 400 ЕУР

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 22:58 Авто плац Автомобили  ·  Nissan  ·  Qashqai  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

NISSAN QASHQAI 1.6 130KS PROIZVEDEN 2015 BUSINESS EDITION

12 500 ЕУР

Година: 2015
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 22:51 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

ALFA 147 J.T.D. ODLICNA

100 МКД

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 22:47 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  Q5  ·  Охрид

AUDI Q5 2.0 TDI 170 KS QUATTRO 170000KM NOV - 11.MT Auto

13 999 ЕУР

Година: 2011
Километража: 170 000 - 179 999
Онлајн
Вчера 22:46 Автомобили  ·  Ford  ·  Fiesta  ·  Куманово

FORD FIESTA 1.4 BENZIN��������NOV UVOZ CH KLIMA 5 VRATI NOVO

4 600 ЕУР

Година: 2011
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 22:41 Автомобили  ·  Daewoo  ·  Matiz  ·  Скопjе  ·  Чучер Сандево

Daewoo Matiz

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 22:32 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Скопје

VW GOLF 7, LOUNGE, 1.6 TDI, 81 KW, SO 179.000 KM, PERFEKTEN

Година: 2015
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 22:30 Автомобили  ·  Peugeot  ·  208  ·  Куманово

PEUGEOT 208 1.4 HDI��������NOV UVOZ CH AUTOMATIC NOVO !!!!!

6 600 ЕУР

Година: 2012
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 22:28 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Insignia  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

OPEL INSIGNIA GRAND SPORT 1.5D PROIZVEDENA 2021 EDITION

Година: 2021
Километража: 140 000 - 149 999
Вчера 22:27 Авто плац Автомобили  ·  Škoda  ·  Друг модел  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

SKODA KAROQ 1.6 116KS PROIZVEDEN 2019 DSG AUTOMATIC

18 500 ЕУР

Година: 2019
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 22:27 Автомобили  ·  Audi  ·  A3  ·  Битола

AUDI 1.6 TDI [[[[[[NOV]]]]]]

7 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 22:25 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  2008  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

PEUGEOT 2008 1.5 BLUE HDI 130KS 2021 ALLURE AUTOMATIC

19 500 ЕУР

Година: 2021
Километража: 120 000 - 129 999
Вчера 22:16 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Passat  ·  Скопjе  ·  Аеродром

VW Passat 1.6tdi AutoMilano

15 300 ЕУР

Година: 2016
Километража: 140 000 - 149 999
Вчера 22:11 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Карпош

VW Golf 6, 2009, 1.6 bifuel (benzin - plin)

6 300 ЕУР Намалена цена

Година: 2009
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 22:04 Автомобили  ·  Mazda  ·  6  ·  Гостивар

продажба на возило во добра состојба

1 ЕУР

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Вчера 21:59 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  Q3  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Audi Q3 2.0 tdi 177ks 3xS-line Stronic panorama 2012g

1 ЕУР

Година: 2012
Километража: 190 000 - 199 999
Онлајн
Вчера 21:51 Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  C 200  ·  Битола

MERCEDES C 200 CDI [[[GERMANIJA UVOZ]]]

10 ЕУР

Година: 2012
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 21:44 Авто плац Автомобили  ·  Porsche  ·  Cayenne  ·  Охрид

PORSCHE CAYENNE 3.0D 245 KS NAVI LED NOV UVOZ NOV-11.MT Auto

23 000 ЕУР Намалена цена

Година: 2011
Километража: 180 000 - 189 999
Онлајн
Вчера 21:43 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Куманово

VW Golf 7 1.6tdi 105ks bluemotion

9 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
Зафатен
Вчера 21:41 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Куманово

VW Golf 7 2.0tdi 150ks highline led

12 899 ЕУР

Година: 2013
Километража: 200 000 - 249 999
Зафатен
Вчера 21:37 Автомобили  ·  Renault  ·  Talisman  ·  Скопjе  ·  Центар

Renault Talisman 1.8DCI 150KS 2019, so 62.000km, Neuvezven

18 900 ЕУР

Година: 2019
Километража: 60 000 - 64 999
Вчера 21:27 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120ks - 08

3 950 ЕУР

Година: 2008
Километража: 100 000 - 109 999
Вчера 21:27 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Куманово

Golf 6 1.6 tdi 77kw 105ps 2012

Година: 2012
Километража: 250 000 - 299 999
Онлајн
Вчера 21:24 Авто плац Автомобили  ·  Seat  ·  Leon  ·  Крива Паланка

SEAT LEON 1.6TDI 115ks 2020g Manuel MATRIX

14 500 ЕУР

Година: 2020
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 21:23 Автомобили  ·  Peugeot  ·  208  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Peugeot 208 1.6 eHDI 68kw - 2014

7 350 ЕУР

Година: 2014
Километража: 100 000 - 109 999
Вчера 21:21 Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  C 220  ·  Скопjе  ·  Скопје

Mercedes benz c220

2 600 ЕУР

Година: 2000
Километража: 300 000 - 349 999
Вчера 21:04 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  2008  ·  Скопjе  ·  Аеродром

PEUGEOT 2008 1.5 100 BLUEHDI ACTIVE BUSINESS 2018

10 500 ЕУР

Година: 2018
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 20:58 Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  E 220  ·  Битола

MERCEDES E 220 CDI ELEGANCE [[[NOVA KOLA]]]

11 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
Онлајн
Вчера 20:51 Автомобили  ·  Mazda  ·  3  ·  Скопjе  ·  Сарај

MAZDA 3 1.5 d Skyactiv CenterLine 2017 god

11 999 ЕУР

Година: 2017
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 20:49 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  2008  ·  Скопjе  ·  Аеродром

PEUGEOT 2008 1.5 100 BLUEHDI ACTIVE BUSINESS 2019

10 500 ЕУР

Година: 2019
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 20:49 Автомобили  ·  Ford  ·  Focus  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Ford Focus 1.6TDCi 66kw/90hp 2008g

4 890 ЕУР

Година: 2008
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 20:48 Автомобили  ·  Peugeot  ·  2008  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

PEUGEOT 2008 1.6eHDi 92hp 2015/16g

11 290 ЕУР

Година: 2015
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 20:48 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

ALFA ROMEO MITO 1.4 TURBO QUADRIFOGLIO VERDE ⁷

7 490 ЕУР

Година: 2010
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 20:47 Автомобили  ·  Kia  ·  Optima  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

KIA OPTIMA 1.7CRDi 136hp 2013g ������������

14 990 ЕУР

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 20:41 Авто плац Автомобили  ·  Citroën  ·  C4  ·  Скопjе  ·  Аеродром

CITROEN C4 CACTUS 1.5 BLUEHDI 100HP 2019

10 800 ЕУР

Година: 2019
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 20:25 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Passat  ·  Скопjе  ·  Чаир

SE PRODAVA VW-PASSAT-B7-2-0TDI-140ks BlueMotion

1 ЕУР Намалена цена

Година: 2012
Километража: 250 000 - 299 999
Вчера 20:12 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Polo  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

VW POLO 1.2TDI HIGHLINE jimauto group

5 700 ЕУР

Година: 2010
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 20:10 Автомобили  ·  Fiat  ·  Bravo  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

FIAT BRAVO 1.6JTDm 120hp FACELIFT 2012g

5 790 ЕУР

Година: 2012
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 20:09 Автомобили  ·  Ford  ·  Focus  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Ford Focus 1.6TDCi 80kw TITANIUM 2009g

4 990 ЕУР

Година: 2009
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 20:08 Автомобили  ·  Citroën  ·  DS3  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Citroen DS3 1.6eHDi 92hp 2011g SPORT

6 890 ЕУР

Година: 2011
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 20:08 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Opel Astra 1.7CDTi 110hp 2011g COSMO

6 790 ЕУР

Година: 2011
Километража: 160 000 - 169 999

Предностите на купувањето polovni avtomobili


Купувањето на половен автомобил може да биде одличен избор за многу луѓе кои бараат автомобил по прифатлива цена. Една од најголемите предности на купувањето polovni vozila mk е пониската цена. Новите автомобили брзо губат на вредност, а и купувањето на нов автомобил може да биде значително поголема инвестиција.Одбирајќи го моделот и годината на производство, можете да пронајдете автомобил со многу опции и опрема, што би го направило истиот автомобил многу скап доколку бил нов.Половните автомобили често имаат веќе инсталирана опрема за безбедност, како што се аларми, камери за ретровизор, gorivo mk, и други функции. Купувањето на половен автомобил е и еколошки одговорен избор. Преку купувањето на веќе произведен автомобил, се намалува потребата за производство на нови автомобили, што може негативно да влијае на животната средина.Со правилна проверка и избор, купувањето на polovni avtomobili mk може да биде одличен начин да се добие квалитетен автомобил по прифатлива цена, со многу дополнителни предности.Увоз на половни возила во Македонија


Увозот на polovni avtomobili makedonija е доста застапено во Македонија, поради причини како што се ниската куповна способност на граѓаните, како и помалку развиената инфраструктура за производство на автомобили во земјата.Во Македонија постои законска регулатива за увоз на половни автомобили, со цел да се донесат najdobri polovni vozila која вклучува бројни критериуми за безбедност, квалитет и еколошки стандарди. Таквите мерки можат да вклучуваат зголемување на таксите за увоз на половни автомобили, како и зголемување на капацитетот на контролните органи да ги прегледуваат и контролираат влезовите на автомобили. Овие мерки можат да помогнат да се зголеми безбедноста на патиштата и да се намали загадувањето на воздухот.Доколку ја селектирате опцијата Претпријатија или во полето за пребарување напишете клучен збор кој соодветствува на она што го барате на пример: gode avtomobili, koli od svajcarija, koli od germanija, koli bg, bg avtomobili, polovni avtomobili germanija и сл. ќе ги погледнете сите oglasi za avtomobili увезени од странство. Prodazba na avtomobili увезени од Швајцарија е често застапена низ Пазар3 огласите. Колите увезени од Швајцарија се исто така многу барани од купувачите на коли, бидејќи колите увезени од Швајцарија се смета дека поседуваат висок квалитет.Кои марки на половни avtomobili се најдобри?Кога се зема во предвид купувањето на користени koli, најважното прашање е која марка е најдобра? Многумина можеби сметаат дека најдобриот избор е нов автомобил, но вистината е дека има многу evtini avtomobili и добри брендови на користени автомобили. Подолу ќе зборуваме за некои од најдобрите марки на користени oglasi avtomobili.Toyota koli niska cena


Toyota е една од најпопуларните марки на автомобили во светот. Тоа е бренд кој е познат по својата издржливост и ефикасност. Koristeni avtomobili од брендот Toyota се познати по тоа што имаат долг животен век и можат да издржат многу километри без да имаат големи проблеми. Toyota Camry, Corolla и RAV4 се само некои од најпопуларните модели на марката Toyota кои можете да ги погледнете на oglasnik za avtomobili.Honda


Honda е уште една марка на автомобили која е позната по својот квалитет и долг животен век. Koristeni koli на марката Honda се сметаат за одличен избор поради нивната економичност и ниските трошоци за одржување. Honda Civic, Accord и CR-V се само некои од најпопуларните модели на марката Honda.Subaru polovna kola na lizing


Subaru е марка која е позната по својата издржливост. Kola koristena од брендот Subaru има одлична репутација поради нејзината висока издржливост. Subaru Impreza, Legacy и Outback се само некои од најпопуларните модели на марката Subaru.Ford


Ford е марка на polovna kola која е позната по својата издржливост и моќ. Користените автомобили koli polovno на марката Ford се сметаат за одличен избор поради нивната моќност и долг век на траење. Ford F-150, Mustang и Explorer се само некои од најпопуларните модели.Oglasi za prodazba na avtomobili - половни или нови автомобили


На Пазар3 може да купите користен avto по цена која Вам Ви одговара. Користете ги филтерите во категоријата avtomobili prodazba и подредете ги огласите за продажба на автомобили по цена, модел, марка, година на производство, километража и слично.Погледнете ги сите огласи за продажба на автомобили и купете кола од брендовите Mercedes, BMW, Audi, Opel, Citroen, Ford, Mazda, VW Volkswagen, Fiat, Renault и многу други. Kupi prodaj avtomobili од сите марки и модели на автомобили, со различна година на производство а со тоа и по различна цена.На Пазар3 се огласуваат и нови коли по поволни цени. Искористете ја можноста преку Пазар3 да направите одлична зделка. Следете ги постојано сите огласи за продажба на автомобили од autocentar mk и купете нов автомобил по одлична цена и неверојатни перформанси. Исто така, не ретко се среќаваат и огласите каде што се продаваат нови тест автомобили, со многу мала километража по неверојатна цена.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации