Објавени: септ. 23 2022 05:16

BMW F30 320d 184KS - Luxury pack

ЕУР

Објавени: септ. 23 05:16
Прегледи: 62
075525947
Регистрирано цела година (до 06.2023) на МК табли + цела година зелен картон.

Модел: BMW 320 D 184KS LUXURY PACK - LEATHER F30/SEDAN
Произведено:2012год во сообраќајна
Гориво:Дизел
Мотор:1998 cm³ • 184HP Еуро5
Менувач:Мануелен 6 брзини
Боја:Сина Металик
Километри: 185000
Потрошувачка: отворено (3.8l/100km); Комбинирано (4.5l/100km);

***НАПРАВЕН ГОЛЕМ СЕВИС - Сет варијабилен замаец, ламела, лагер, потисна плоча, гума/лагер на кардан, ЛАНЦИ НА МОТОР,ВОДНА ПУМПА.КЛИНЕСТ,СИТЕ ЗАТЕГАЧИ,МАСЛО И ФИЛТРИ***

Возилото е екстра добра состојба. Вози како ново БМВ. Мотор, дизни, менувач, турбо одлични. Без да скрцне или тропне. Се работи до последно копче.

Сет нови летни и зимски гуми: Sava Intensa UHP2 и Пирели Сотозеро

Опрема:
- БМВ IDrive (,ЦД МП3,АУХ,СД,УСБ,БЛУТУТ,)
- BMW DYNAMIC DRIVE BI-XENON
- ANGEL EYES
- Амбиентално осветлување
- Паркинг камера
- Режими на возење - Eco Pro,Comfort,Sport,Sport Plus
- Кожен салон
- Греачи на седишта
- Кожен серво волан со команди
- Климатроник двозонски
- Борд Компјутер
- Tемпомат
- Парктроник 360°
- Електрика на прозорци и ретровизри
- Алу Фелни Фабрички.
- ЕСП
- АБС
- 12XAIRBAG
- ISOFIX
- Mагленки
и мн друго.
Доколку овој оглас ги прекршува Правилата на Огласување или Тргувај безбедно
62

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации