Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Polovni avtomobili - најдобриот избор за многу луѓе кои бараат квалитетен автомобил по прифатлива цена

Acura , 9
Alfa Romeo , 84
Audi , 668
Bentley , 2
BMW , 521
Chevrolet , 47
Chrysler , 5
Citroën , 381
Dacia , 16
Daewoo , 30
Daihatsu , 10
Dodge , 1
Fiat , 353
Ford , 393
Honda , 38
Hummer , 2
Hyundai , 105
Jaguar , 8
Jeep , 14
Kia , 71
Lada , 17
Lancia , 18
Land Rover , 48
Lexus , 4
Lincoln , 1
Maserati , 3
Mazda , 64
MINI , 26
Mitsubishi , 41
Nissan , 161
Opel , 893
Peugeot , 503
Porsche , 19
Renault , 352
Rover , 6
Seat , 317
Škoda , 141
Smart , 25
Ssangyong , 2
Subaru , 4
Suzuki , 62
Tata , 1
Tesla , 1
Toyota , 101
UAZ , 6
VW Volkswagen , 1206
Volvo , 45
Yugo , 12
Zastava , 6

Разгледајте ги сите огласи на Пазар3.мк за продажба на polovni koli и пронајдете квалитетен auto што ќе ви служи долго време. Во оваа категорија на Пазар3.мк ќе најдете огласи за продажба на автомобили, нови коли, и продажба и замена на половни автомобили. Најголем избор на koli mk од сите брендови и модели: Mercedes, Audi, BMW, VW Volkswagen, Opel и многу други.

11 јул. 18:59
Линк
Авто плац Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  CLC 220  ·  Крива Паланка

MERCEDES GLC220 170ks 2019g 4MATIC

28 990 ЕУР

Година: 2019
Километража: 160 000 - 169 999
09 јул. 00:04
Линк
Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A5  ·  Крива Паланка

AUDI A5 35TDI 150KS 2019g MATRIX 120 000km

28 500 ЕУР

Година: 2019
Километража: 110 000 - 119 999
14 јул. 17:35
Линк
Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  X5  ·  Скопjе  ·  Скопје

2018 BMW X5 M PAKET KAKO NOVA SO FULL OPREMA

39 500 ЕУР

Година: 2018
Километража: 200 000 - 249 999

Денес 15:14 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Passat  ·  Скопjе  ·  Чучер Сандево

VW PASSAT B8 1.6 TDI 2015 OD MK

11 900 ЕУР

Година: 2015
Километража: 300 000 - 349 999
Онлајн
Денес 15:13 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Чучер Сандево

OPEL ASTRA J 1.7 CDTI

3 700 ЕУР

Година: 2011
Километража: 250 000 - 299 999
Онлајн
Денес 15:12 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A6  ·  Скопjе  ·  Скопје

AUDI A6 HYBRID 2.0 TFSI 245KS

18 500 ЕУР Намалена цена

Година: 2014
Километража: 190 000 - 199 999
Онлајн
Денес 15:08 Авто плац Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  E 200  ·  Скопjе  ·  Скопје

MERCEDES E200 CGI TNG DIPLOMATSKO OD MK

14 500 ЕУР

Година: 2010
Километража: 160 000 - 169 999
Онлајн
Денес 15:07 Авто плац Автомобили  ·  Ford  ·  Focus  ·  Скопjе  ·  Скопје

FORD FOCUS 1.6 TDCI ECO 90K.S MOZE ZAMENA I NA RATI

4 290 ЕУР

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 15:06 Авто плац Автомобили  ·  Honda  ·  Accord  ·  Скопjе  ·  Скопје

HONDA ACCORD 2.2 CDTI 2004 MOZE ZAMENA ILI NA RATI

3 990 ЕУР Намалена цена

Година: 2004
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 15:04 Авто плац Автомобили  ·  Suzuki  ·  Swift  ·  Скопjе  ·  Скопје

SUZUKI SWIFT 1.3i 92 k.s 2007 MOZE ZAMENA I NA RATI

4 200 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 15:03 Авто плац Автомобили  ·  Fiat  ·  Seicento  ·  Скопjе  ·  Скопје

Fiat Seicento 2006 tovarno

900 ЕУР Намалена цена

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 14:56 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A3  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Audi A3 1.6tdi 105ks.2013g.

11 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 180 000 - 189 999
Онлајн
Денес 14:56 Авто плац Автомобили  ·  Kia  ·  Sportage  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Kia Sportage 1.7crdi 115ks.2013g

11 950 ЕУР

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
Онлајн
Денес 14:55 Авто плац Автомобили  ·  Suzuki  ·  Swift  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Suzuki Swift 1.3i 4x4 86ks.2011g

6 000 ЕУР

Година: 2011
Километража: 170 000 - 179 999
Онлајн
Денес 14:54 Авто плац Автомобили  ·  Fiat  ·  Panda  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Fiat Panda 1.2i 70ks 2012g

5 700 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
Онлајн
Денес 14:54 Авто плац Автомобили  ·  Fiat  ·  Punto Evo  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Fiat Grande Punto EVO 1.3jtdm 86ks.2010g.

4 900 ЕУР

Година: 2010
Километража: 180 000 - 189 999
Онлајн
Денес 14:54 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Touareg  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Volkswagen Touareg 3.0tdi 245ks 2013g

21 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 170 000 - 179 999
Онлајн
Денес 14:53 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A3  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Audi A3 1.6tdi 105ks.2013g.

11 000 ЕУР

Година: 2013
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 14:53 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Volkswagen Golf VII 2.0tdi .150ks.15g.HIGHLINE

12 600 ЕУР

Година: 2015
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 14:52 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Volkswagen Golf VII 1.6tdi .105ks.14g.

10 000 ЕУР

Година: 2014
Километража: 190 000 - 199 999
Онлајн
Денес 14:51 Авто плац Автомобили  ·  Honda  ·  Civic  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Honda Civic 1.6D 120ks 2015g

11 500 ЕУР

Година: 2015
Километража: 190 000 - 199 999
Онлајн
Денес 14:51 Авто плац Автомобили  ·  Seat  ·  Leon  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Seat Leon Xcelence 2.0tdi 185ks.2017g

14 800 ЕУР

Година: 2017
Километража: 160 000 - 169 999
Онлајн
Денес 14:50 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  308  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Peugeot 308 1.6E-hdi 92ks.11g.

5 950 ЕУР

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 14:50 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Tiguan  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Volkswagen Tiguan 2.0tdi 140ks.4x4 2012g.

12 950 ЕУР

Година: 2012
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 14:49 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Audi A4 2.0tdi 143ks.2012g Quattro

12 950 ЕУР

Година: 2012
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 14:49 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Volkswagen Golf VII 1.6tdi .105ks.16g.ALLSTAR

11 990 ЕУР

Година: 2016
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 14:34 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  3008  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

PEUGEOT 3008 1.6 HDI BIZNIS LINE AVTO MIRO

16 300 ЕУР

Година: 2018
Километража: 110 000 - 119 999
Денес 14:27 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  X5  ·  Скопjе  ·  Илинден

BMW X5 3.5D 286HP XDRIVE FACELIFT 2011 [РЕГ/СЕРВИСИРАН]

17 500 ЕУР

Година: 2011
Километража: 300 000 - 349 999
Онлајн
Денес 14:27 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A3  ·  Скопjе  ·  Илинден

AUDI A3 SPORTBACK 2.0 TDI 150HP S-LINE EURO6 2014

14 000 ЕУР

Година: 2014
Километража: 180 000 - 189 999
Онлајн
Денес 14:27 Авто плац Автомобили  ·  Hyundai  ·  Tucson  ·  Скопjе  ·  Илинден

HYUNDAI TUCSON 1.7 CRDI 2017

15 000 ЕУР

Година: 2017
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 14:27 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Antara  ·  Скопjе  ·  Илинден

OPEL ANTARA 2.2cdti 2013 [СЕРВИСИРАНА] / КУПЕНА ВО МК

8 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 180 000 - 189 999
Онлајн
Денес 14:27 Авто плац Автомобили  ·  Chevrolet  ·  Captiva  ·  Скопjе  ·  Илинден

CHEVROLET CAPTIVA 2.2d 184hp 4x4 AUTOMATIC 2011 [7 СЕДИШТА]

11 500 ЕУР

Година: 2011
Километража: 150 000 - 159 999
Онлајн
Денес 14:27 Авто плац Автомобили  ·  Volvo  ·  XC 60  ·  Скопjе  ·  Илинден

VOLVO XC60 2.4 D4 180hp 4x4 AUTOMATIC FACELIFT 2014

17 500 ЕУР

Година: 2014
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 14:27 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A6  ·  Скопjе  ·  Илинден

AUDI A6 3.0TDI V6 QUATTRO S-TRONIC 2011 [РЕГИСТРИРАН]

16 500 ЕУР

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 14:26 Авто плац Автомобили  ·  Hyundai  ·  ix35  ·  Скопjе  ·  Илинден

HYUNDAI IX35 2.0 CRDI 136hp 4X4 2011

11 500 ЕУР

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 14:26 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  X4  ·  Скопjе  ·  Илинден

BMW X4 2.0D 190HP XDRIVE X-LINE AUTOMATIC EURO 6 2015

26 000 ЕУР

Година: 2015
Километража: 180 000 - 189 999
Онлајн
Денес 14:26 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Kadjar  ·  Скопjе  ·  Илинден

RENAULT KADJAR 1.6 DCI 4X4 PANORAMA 2016

15 000 ЕУР

Година: 2016
Километража: 170 000 - 179 999
Онлајн
Денес 14:26 Авто плац Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  GLA 200  ·  Скопjе  ·  Илинден

MERCEDES-BENZ GLA 200 CDI 4MATIC 7G TRONIC AMG 2014

17 800 ЕУР

Година: 2014
Километража: 180 000 - 189 999
Онлајн
Денес 14:26 Авто плац Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  E 220  ·  Скопjе  ·  Илинден

MERCEDES-BENZ E220d 9G-TRONIC AVANTGARDE 2018

29 000 ЕУР

Година: 2018
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 14:26 Авто плац Автомобили  ·  Kia  ·  Sportage  ·  Скопjе  ·  Илинден

KIA SPORTAGE 1.7 CRDI PREMIUM PANORAMA 2013

12 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 180 000 - 189 999
Онлајн
Денес 14:26 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Tiguan  ·  Скопjе  ·  Илинден

VW TIGUAN 2.0 TDI 4MOTION 4X4 PANORAMA 2011 [СЕРВИСИРАН]

12 500 ЕУР

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 14:26 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  X3  ·  Скопjе  ·  Илинден

BMW X3 3.0d xDrive AUTOMATIC FACELIFT 2014 EURO6

22 000 ЕУР

Година: 2014
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 14:26 Авто плац Автомобили  ·  Toyota  ·  RAV 4  ·  Скопjе  ·  Илинден

TOYOTA RAV4 2.0 D-4D 143hp FACELIFT 2016

17 000 ЕУР

Година: 2016
Километража: 190 000 - 199 999
Онлајн
Денес 14:26 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  Q5  ·  Скопjе  ·  Илинден

AUDI Q5 2.0 TDI 190hp QUATTRO S-TRONIC 2017

26 900 ЕУР

Година: 2017
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 14:26 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  Q3  ·  Скопjе  ·  Илинден

AUDI Q3 2.0 TDI 140hp S-TRONIC QUATTRO 4X4 2013

16 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 170 000 - 179 999
Онлајн
Денес 14:26 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  X3  ·  Скопjе  ·  Илинден

BMW X3 F25 LCI 2.0d xDrive X-LINE FACELIFT 2015

20 000 ЕУР

Година: 2015
Километража: 190 000 - 199 999
Онлајн
Денес 14:26 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Tiguan  ·  Скопjе  ·  Илинден

VW TIGUAN 2.0 TDI 4MOTION 4X4 DSG LED XENON 2013

14 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 13:40 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A3  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

AUDI A3 2.0 TDI 150KS 2019 ULTRA S-TRONIC AUTOMATIC SEDAN

17 900 ЕУР

Година: 2019
Километража: 160 000 - 169 999
Онлајн
Денес 13:34 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Passat  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

VW PASSAT 2.0 TDI 150 CONFORTLINE 2018 AUTO RISTESKI

16 799 ЕУР

Година: 2018
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 13:21 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  X6  ·  Скопjе  ·  Бутел

BMW X6 3.0d 245 PS 8G-Tronic (8-Brzinski Menjac)

19 500 ЕУР

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 13:13 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  3008  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

PEUGEOT 3008 1.5 BLUEHDI 130 BUSINESS 2018 AUTO RISTESKI

15 500 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
Денес 13:13 Авто плац Автомобили  ·  Citroën  ·  Друг модел  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

CITROEN C5 AIRCROSS 1.5 BLUEHDI BUSINESS 2019 AUTO RISTESKI

16 500 ЕУР

Година: 2019
Километража: 140 000 - 149 999
Денес 13:06 Автомобили  ·  Ford  ·  C-Max  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Се продава Ford C-Max 2013

8 600 ЕУР

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
Онлајн

Предностите на купувањето polovni avtomobili


Купувањето на половен автомобил може да биде одличен избор за многу луѓе кои бараат автомобил по прифатлива цена. Една од најголемите предности на купувањето polovni vozila mk е пониската цена. Новите автомобили брзо губат на вредност, а и купувањето на нов автомобил може да биде значително поголема инвестиција.Одбирајќи го моделот и годината на производство, можете да пронајдете автомобил со многу опции и опрема, што би го направило истиот автомобил многу скап доколку бил нов.Половните автомобили често имаат веќе инсталирана опрема за безбедност, како што се аларми, камери за ретровизор, gorivo mk, и други функции. Купувањето на половен автомобил е и еколошки одговорен избор. Преку купувањето на веќе произведен автомобил, се намалува потребата за производство на нови автомобили, што може негативно да влијае на животната средина.Со правилна проверка и избор, купувањето на polovni avtomobili mk може да биде одличен начин да се добие квалитетен автомобил по прифатлива цена, со многу дополнителни предности.Увоз на половни возила во Македонија


Увозот на polovni avtomobili makedonija е доста застапено во Македонија, поради причини како што се ниската куповна способност на граѓаните, како и помалку развиената инфраструктура за производство на автомобили во земјата.Во Македонија постои законска регулатива за увоз на половни автомобили, со цел да се донесат najdobri polovni vozila која вклучува бројни критериуми за безбедност, квалитет и еколошки стандарди. Таквите мерки можат да вклучуваат зголемување на таксите за увоз на половни автомобили, како и зголемување на капацитетот на контролните органи да ги прегледуваат и контролираат влезовите на автомобили. Овие мерки можат да помогнат да се зголеми безбедноста на патиштата и да се намали загадувањето на воздухот.Доколку ја селектирате опцијата Претпријатија или во полето за пребарување напишете клучен збор кој соодветствува на она што го барате на пример: gode avtomobili, koli od svajcarija, koli od germanija, koli bg, bg avtomobili, polovni avtomobili germanija и сл. ќе ги погледнете сите oglasi za avtomobili увезени од странство. Prodazba na avtomobili увезени од Швајцарија е често застапена низ Пазар3 огласите. Колите увезени од Швајцарија се исто така многу барани од купувачите на коли, бидејќи колите увезени од Швајцарија се смета дека поседуваат висок квалитет.Кои марки на половни avtomobili се најдобри?Кога се зема во предвид купувањето на користени koli, најважното прашање е која марка е најдобра? Многумина можеби сметаат дека најдобриот избор е нов автомобил, но вистината е дека има многу evtini avtomobili и добри брендови на користени автомобили. Подолу ќе зборуваме за некои од најдобрите марки на користени oglasi avtomobili.Toyota koli niska cena


Toyota е една од најпопуларните марки на автомобили во светот. Тоа е бренд кој е познат по својата издржливост и ефикасност. Koristeni avtomobili од брендот Toyota се познати по тоа што имаат долг животен век и можат да издржат многу километри без да имаат големи проблеми. Toyota Camry, Corolla и RAV4 се само некои од најпопуларните модели на марката Toyota кои можете да ги погледнете на oglasnik za avtomobili.Honda


Honda е уште една марка на автомобили која е позната по својот квалитет и долг животен век. Koristeni koli на марката Honda се сметаат за одличен избор поради нивната економичност и ниските трошоци за одржување. Honda Civic, Accord и CR-V се само некои од најпопуларните модели на марката Honda.Subaru polovna kola na lizing


Subaru е марка која е позната по својата издржливост. Kola koristena од брендот Subaru има одлична репутација поради нејзината висока издржливост. Subaru Impreza, Legacy и Outback се само некои од најпопуларните модели на марката Subaru.Ford


Ford е марка на polovna kola која е позната по својата издржливост и моќ. Користените автомобили koli polovno на марката Ford се сметаат за одличен избор поради нивната моќност и долг век на траење. Ford F-150, Mustang и Explorer се само некои од најпопуларните модели.Oglasi za prodazba na avtomobili - половни или нови автомобили


На Пазар3 може да купите користен avto по цена која Вам Ви одговара. Користете ги филтерите во категоријата avtomobili prodazba и подредете ги огласите за продажба на автомобили по цена, модел, марка, година на производство, километража и слично.Погледнете ги сите огласи за продажба на автомобили и купете кола од брендовите Mercedes, BMW, Audi, Opel, Citroen, Ford, Mazda, VW Volkswagen, Fiat, Renault и многу други. Kupi prodaj avtomobili од сите марки и модели на автомобили, со различна година на производство а со тоа и по различна цена.На Пазар3 се огласуваат и нови коли по поволни цени. Искористете ја можноста преку Пазар3 да направите одлична зделка. Следете ги постојано сите огласи за продажба на автомобили од autocentar mk и купете нов автомобил по одлична цена и неверојатни перформанси. Исто така, не ретко се среќаваат и огласите каде што се продаваат нови тест автомобили, со многу мала километража по неверојатна цена.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации