Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

bmw mk oгласи за продажба на bmw автомобили по најдобри цени!

Голем број на bmw oglasi на едно место!

Оваа категорија на Пазар3.мк е извонредна за сопствениците на bmw koli, кои што се заинтересирани за брза продажба, но и за оние кои што сакаат да ги следат огласите за продажба на bmw avtomobili, бидејќи Пазар3 Ви остава простор да контактирате едни со други со само еден клик!

Затоа, не двоумете се и објавете оглас во кои што нудите bmw koristeni vozila како што се bmw 320d, bmw 1, bmw 118d, bmw x6, bmw x5, bmw 520, bmw e90, bmw 346, bmw 325, а ние заедно со големиот број на посетители ќе Ви помогнеме да имате брза и лесна продажба на koli bmw автомобили од познатиот германски производител - bmw!
11 мај 01:04
Link:
Автомобили  ·  BMW  ·  420  ·  Куманово

BMW 420d

1 ЕУР

Година: 2014
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 14:07
Link:
Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  318  ·  Скопjе  ·  Скопје

BMW 3 G20 2.0d 150HP Panorama Digital Dashboard - 2019

29 900 ЕУР

Година: 2019
Километража: 170 000 - 179 999
20 мај 15:17
Link:
Автомобили  ·  BMW  ·  320  ·  Струмица

BMW

Година: 2020
Километража: 150 000 - 159 999

Вчера 23:26 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  520  ·  Скопjе  ·  Илинден

BMW F10 520d Automatic 2011 Godina

14 500 ЕУР

Година: 2011
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 23:18 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  X3  ·  Скопjе  ·  Илинден

BMW X3 2.0d X-Drive Automatic Redizajn 2015 Godina

18 500 ЕУР

Година: 2015
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 23:18 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  X6  ·  Скопjе  ·  Илинден

BMW X6 X-Drive 3.0d M-Paket Digital Cockpit 2017 Godina

54 900 ЕУР

Година: 2017
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 23:10 Автомобили  ·  BMW  ·  120  ·  Охрид

BMW 120d f20 model (185ks)

12 ЕУР

Година: 2012
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 22:06 Автомобили  ·  BMW  ·  740  ·  Скопjе  ·  Центар

BMW 740D XDRIVE 2018God

57 000 ЕУР

Година: 2018
Километража: 110 000 - 119 999
Вчера 20:53 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  520  ·  Скопjе  ·  Аеродром

BMW 520D

29 900 ЕУР

Година: 2018
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 19:45 Автомобили  ·  BMW  ·  X6 M  ·  Кочани

Се продава BMW X6 - M пакет во одлична состојба

42 800 ЕУР Price Reduced

Година: 2016
Километража: 130 000 - 139 999
Вчера 19:12 Автомобили  ·  BMW  ·  X3  ·  Скопjе  ·  Аеродром

BMW X3 2.0XDrive 143hp 4x4 2009g FACELIFT

8 990 ЕУР

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 18:42 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  418  ·  Скопjе  ·  Аеродром

BMW 418d 2.0d AutoMilano

23 900 ЕУР

Година: 2018
Километража: 140 000 - 149 999
Вчера 18:23 Автомобили  ·  BMW  ·  116  ·  Скопjе  ·  Скопје

BMW 116d (2.0) 2009

5 400 ЕУР

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 17:58
Link:
Автомобили  ·  BMW  ·  116  ·  Струга

BMW 116i 85kw E87

5 000 ЕУР

Година: 2007
Километража: 250 000 - 299 999
Вчера 17:39 Автомобили  ·  BMW  ·  550  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

BMW F10 530D M-PACKET

1 ЕУР Price Reduced

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 17:08 Автомобили  ·  BMW  ·  520  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

BMW 520d Sport Line 2017

Година: 2017
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 16:50 Автомобили  ·  BMW  ·  530  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Bmw F10 530 190kw (258 ks) 2012god.

18 500 ЕУР

Година: 2012
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 15:58 Автомобили  ·  BMW  ·  X3  ·  Тетово

BMW XDRIVE35D

1 ЕУР Price Reduced

Година: 2009
Километража: 250 000 - 299 999
Вчера 14:55 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  Друг модел  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

BMW iX xDrive 50 (523KS electro + 111,5kWh baterija)

86 999 ЕУР Price Reduced

Година: 2022
Километража: 20 000 - 24 999
Вчера 14:54 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  X4  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

BMW X4 3.0d xDrive Automatic 2014

25 999 ЕУР Price Reduced

Година: 2014
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 14:41 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  730  ·  Охрид

BMW 730d Long Executive Business

18 800 ЕУР

Година: 2011
Километража: 250 000 - 299 999
Вчера 14:07 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  318  ·  Скопjе  ·  Скопје

BMW 3 G20 2.0d 150HP Panorama Digital Dashboard - 2019

29 900 ЕУР

Година: 2019
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 13:27 Автомобили  ·  BMW  ·  318  ·  Скопjе  ·  Аеродром

BMW 318D 2.0 143ks 2008

6 900 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 12:32 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  530  ·  Крива Паланка

BMW G30 530xd 3.0d 265ks 4X4 LUXURY LINE-INDIVIDUAL MAKSAUTO

Година: 2018
Километража: 130 000 - 139 999
Вчера 12:27 Автомобили  ·  BMW  ·  X5  ·  Битола

BMW X5 F15 3.0D M paket

32 000 ЕУР

Година: 2014
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 11:07 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  X3  ·  Скопjе  ·  Илинден

BMW X3 F25 LCI 2.0d xDrive X-LINE FACELIFT 2015

21 500 ЕУР

Година: 2015
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 11:07 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  X3  ·  Скопjе  ·  Илинден

BMW X3 3.0d xDrive AUTOMATIC FACELIFT 2014 EURO6

22 000 ЕУР

Година: 2014
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 10:46 Автомобили  ·  BMW  ·  640  ·  Тетово

BMW F06 640D 2014 MPaket

38 900 ЕУР

Година: 2014
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 10:39 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  730  ·  Скопjе  ·  Бутел

Bmw 730d 218 Ps

5 700 ЕУР

Година: 2004
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 10:19 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  320  ·  Скопjе  ·  Бутел

BMW F30 320d 184Ps M-PAKET G8 Automatik Go 2013 S

14 600 ЕУР

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 09:46 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  420  ·  Скопjе  ·  Аеродром

BMW 420d XDrive AutoMilano

20 500 ЕУР

Година: 2016
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 09:45 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  418  ·  Скопjе  ·  Аеродром

BMW 418d 8g AutoMilano

18 600 ЕУР

Година: 2015
Километража: 130 000 - 139 999
Вчера 09:42 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  X1  ·  Скопjе  ·  Аеродром

BMW X118d 2.0d AutoMilano

19 500 ЕУР

Година: 2018
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 09:32 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  320  ·  Скопjе  ·  Аеродром

BMW 320d 2.0d 140kw AutoMilano

29 350 ЕУР

Година: 2019
Километража: 130 000 - 139 999
Вчера 09:30 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  318  ·  Скопjе  ·  Аеродром

BMW 318d 2.0d AutoMilano

17 500 ЕУР

Година: 2017
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 09:21 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  X3  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

BMW X3 3.0D 204KS 4x4 ///M-PACKET AVTOMATIC NAVI NOVO FULL

6 200 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 07:42 Автомобили  ·  BMW  ·  320  ·  Скопjе  ·  Карпош

BMW.320.DIZEL.184.KS.8G 12.GOD.AUTOMATIC.KAKO.NOVO.FULL

12 999 ЕУР

Година: 2012
Километража: 200 000 - 249 999
27 мај 22:55 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  325  ·  Гостивар

BMW (F30) 325 D FACELIFT AVTOMAT UVOZ OD SVAJCARIA

22 000 ЕУР

Година: 2015
Километража: 200 000 - 249 999
27 мај 22:53 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  125  ·  Гостивар

BMW (F20) 125 D M_PAKET AVTOMATIK UVOZ OD SVAJCARIA

Година: 2012
Километража: 200 000 - 249 999
27 мај 22:53 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  X3  ·  Гостивар

BMW X3 3.5 D 313 PS INDIVIDUAL PAKET UVOZ OD SVAJCARIA

Година: 2012
Километража: 200 000 - 249 999
27 мај 20:50 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  740  ·  Ресен

BMW 740XD LONG FACELIFT 2013 MODEL

27 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 200 000 - 249 999
27 мај 19:44 Автомобили  ·  BMW  ·  118  ·  Куманово

Bmw 118d god 2010

6 500 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
27 мај 19:17 Автомобили  ·  BMW  ·  318  ·  Штип

BMW 318 GT SportLine

15 900 ЕУР

Година: 2014
Километража: 200 000 - 249 999
27 мај 19:04 Автомобили  ·  BMW  ·  530  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

BMW 530

15 000 ЕУР

Година: 2012
Километража: 200 000 - 249 999
27 мај 18:00 Автомобили  ·  BMW  ·  120  ·  Гостивар

Bmw 120d sport line 2014/15good

12 500 ЕУР

Година: 2014
Километража: 20 000 - 24 999
27 мај 17:55 Автомобили  ·  BMW  ·  320  ·  Скопjе  ·  Скопје

BMW 320D 2012 Automatic

15 000 ЕУР

Година: 2012
Километража: 180 000 - 189 999
27 мај 17:13 Автомобили  ·  BMW  ·  520  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

BMW 520D 163 KS 2006 ODLICNO SOCUVAN

5 700 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
27 мај 15:00 Автомобили  ·  BMW  ·  318  ·  Скопjе  ·  Карпош

BMW G20 Automatik Laser Light Digital Cockpit 360 Camera

34 000 ЕУР

Година: 2019
Километража: 85 000 - 89 999
27 мај 13:53 Автомобили  ·  BMW  ·  X6  ·  Скопjе  ·  Скопје

BMW X6 m40d Xdrive M_Packet Hamann Edition

27 500 ЕУР

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999
27 мај 11:49 Автомобили  ·  BMW  ·  525  ·  Скопjе  ·  Скопје

Bmw 525 3.0D Facelift

Година: 2008
Километража: 250 000 - 299 999
27 мај 11:09 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  X1  ·  Скопjе  ·  Бутел

Bmw X1 2.0d X-Drive (177ps)“Automatic ”Go 2012 TOP SOSTOJBA

12 600 ЕУР

Година: 2011
Километража: 190 000 - 199 999
27 мај 10:39 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  320  ·  Крива Паланка

BMW 320D 184KS X-DRIVE AVTOMATIK 2013G NOVO PERFEKT AUTO

13 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 200 000 - 249 999
27 мај 10:22
Link:
Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  318  ·  Штип

BMW 318d (F30) Luxury

13 600 ЕУР

Година: 2013
Километража: 180 000 - 189 999

Што го прави BMW mk толку популарен бренд на автомобили?


Германскиот производител на автомобили BMW долго време се смета за еден од најдобрите производители во автомобилската индустрија. BMW (Bavarian motor works), е познат по производството на луксузни возила. Достапни се теренци, семејни возила и моќни спортски автомобили, односно модел кој одговара на речиси секој начин на живот. Дополнително имаат и хибридни и електрични возила.


BMW macedonia е еден од најпознатите марки на автомобили во светот. Оваа марка има долга историја на иновации и квалитет, што го прави еден од најпрепознатливите брендови на пазарот на автомобили. Но, што го прави bmw automatik толку популарен?


Еден од најголемите фактори кои го прават BMW толку популарен е неговиот дизајн. BMW mk е познат по својата спортска и елегантна естетика. BMW автомобилите се направени со фокус на производство на луксузни возила bmw dijagnostika кои може да бидат удобни и да ги исполнуваат потребите на секој возач.


Покрај нивниот дизајн, BMW е познат и по своите технолошки иновации. Од моменталната препознатливост на kodiranje bmw во споредба со другите брендови е BMW iDrive. Тоа е систем за управување на електрониката во автомобилот, кој им овозможува на возачите да го контролираат звукот, климата и многу други функции на својот автомобил со едноставно користење на копчињата на bmw volan воланот. Оваа технологија го прави BMW многу популарен во споредба со другите марки на автомобили.


BMW се познати и по својот напреден инженерски пристап. Оваа марка се рангира на врвот на иновациите со развојот на нови материјали, мотори и технологии. Без оглед на тоа дали станува збор за силни мотори или одредени додатоци за автомобили, bmw otpad уште еднаш го докажува својот статус на еден од најдобрите производители на автомобили во светот.


Огласување на bmw polovni vozila mk


Дали сте знаеле: "bmw makedonija", “bmw mk cenovnik", "bmw dzip polovni automobili" се најмногу користените фрази за пребарување но и за објавување на огласи во категоријата за автомобили на нашиот сајт?


Како Пазар3 може да Ви ја олесни продажбата на вашите bmw mk koristeni vozila?


Можност за да бидете видени - нашиот сајт Ви нуди одлична можност за да ја пренесете вашата потреба во вид на порака, а истата да допре до огромен број на луѓе, без разлика дали станува збор за продажба на bmw polovni automobili delta motors, или пак за некоја друга категорија достапна на сајтот.За ваша информација, над 70 000 дневни посетители ќе имаат прилика да видат што точно нудите, а тоа значи дека нема да помине долго пред да го продадете вашиот bmw m paket.Фантастична побарувачка - големата популарност на брендот води и кон тоа луѓето да фаворизираат автомобили кои што се исклучиво произведени од bmw salon, а ова, е одлична вест и за продавачите и за оние кои имаат потреба од овој тип на возила!Доколку сте продавач, се што треба да направите е да објавите оглас а во него да наведете за каков модел станува збор - bmw 320d, bmw 118d, bmw 1, bmw x6, bmw 390, bmw 346, bmw 325, а откако ќе го сторите тоа, бидете сигурни дека нема да помине долго пред да бидете контактирани.Најпознат сајт од овој тип - Пазар3 како најголем купопродажен и огласувачки сајт во државата, е секогаш примамлив за секој оној кој што сака да пронајде или пак да продаде нешто, вклучително и на bmw polovni automobili do 3000 evra, Bmw do 3000 evra, bmw za pocetnici, bmw do 105 konja како и bmw do 2000 evra.


Како до оглас кој што ќе Ви обезбеди брза продажба на автомобили од марката bmw mk?

За да објавите оглас на Пазар3, потребно Ви е само еден клик на алатката на регистрирање огласи, но, за да вашите огласи бидат ефикасни потребно е да внимавате на следниве 3 работи:


Уредување - ова е можеби и најважната работа која што треба да ја имате на ум при објавување на огласи за автомобили, но и за се останато, бидејќи колку се појасни огласите, толку побрзо ќе го продадете тоа што го нудите.Затоа, започнете го огласот со добар наслов - "se prodava bmw", “bmw na lizing”, “bmw dizel”, “pazar3 bmw” а во главниот дел, наведете за каков модел станува збор - bmw 320d, bmw 118d, bmw e90, bmw 1, bmw x6 и сл, цена, тип на гориво, километража и сл, со цел читателите да имаат повеќе информации околу вашиот автомобил bmw makedonija cenovnik. На крај, во завршниот дел впишете го вашиот телефонски број за контакт.Правила за огласување - правилата за огласување се особено важни бидејќи огласите кои што не ги исполнуваат овие критериуми, истите нема да се најдат на Пазар3, односно нема да бидат одобрени од администраторите на нашиот сајт.Слика - практикувајте објавување на слики заедно со вашите огласи, бидејќи тоа ќе Ви помогне да ја зголемите можноста за продажба на автомобили од брендот bmw, но, се разбира, и за останатите видови на возила. Доколку Ве интересира цената на новите bmw mk автомобили пребарувајте со bmw cenovnik.Историја на BMW

Од авиони до мотоцикли и тркачки автомобили, BMW има произведено многу работи во текот на своето постоење. Првично основан како производител на авиони, BMW го издаде својот прв мотоцикл, R32, во 1923 година, а нивниот прв автомобил, Dixi 3/15, во 1928 година. Во 1970-тите беа лансирани моделите на BMW 3-Series, 5-Series и 7-Series, чиј успех се забележува и денес. BMW i3, првиот целосно електричен Денес има и се поголем избор на хибридни и електрични модели.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации