Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Gumi за сите сезони и сите модели на автомобили ќе најдете на Пазар3.мк

Огласи за продажба на letni gumi, zimski gumi, гуми за сите сезони, за сите марки и модели на автомобили! Погледнете ги сите огласи за продажба на нови гуми или polovni gumi од страна на физички лица или претпријатија. Тука со сигурност ќе најдете гуми согласни Вашите потреби. Голем асортиман на нови и половни квалитетни гуми и бандажи од различни брендови. Се продаваат зимски и летни гуми, и многу модели на gumi i bandazi mk како и алуминиумски felni за сите типови на возила.

27 мај 14:10
Линк
Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Карпош

2 kompleta 18 ki bandazi so gumi

300 400 ЕУР

17 мај 17:46
Линк
Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Карпош

Бандажи за Opel

350 ЕУР

20 мај 09:19
Линк
Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Скопје

ПОВОЛНО ЛЕТНИ ГУМИ SAVA (4)

5 000 МКД


28 мај 11:38 Авто плац Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Solidni zimski gumi

1 500 МКД

28 мај 02:47 Гуми и Бандажи  ·  Битола

Gumi za avtomobil

3 000 МКД

27 мај 15:49 Авто плац Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Чаир

GUMI LETNI 205/55R16

2 000 МКД

27 мај 14:10
Линк
Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Карпош

2 kompleta 18 ki bandazi so gumi

300 400 ЕУР

27 мај 11:46 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Центар

Gumi so bandazi 12" od treska T303 prikolka

2 500 МКД

27 мај 09:58 Гуми и Бандажи  ·  Велес

Летни гуми 205/55/R16 Continental --Michelin

5 000 МКД

27 мај 02:59 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

16ki 5x112 so odlicni gumi 215/55/16

200 ЕУР

26 мај 17:43 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Aluminiumski felni

8 000 МКД

26 мај 13:53 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Карпош

Летни гуми - Pirelli - 205 - 65 - R16

1 500 МКД

24 мај 16:59 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Илинден

Aluminski bandasi 17

300 ЕУР

23 мај 14:44 Гуми и Бандажи  ·  Велес

Gumi

23 мај 08:31 Гуми и Бандажи  ·  Делчево

Gumi i bandazi

500 ЕУР

23 мај 08:05 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

BMW bandazi 16-ki so senzor ventili

200 ЕУР

23 мај 06:41 Гуми и Бандажи  ·  Дебар

Banzadi za Mercedes-Benz

499 ЕУР

22 мај 17:20 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Badazi 18

22 мај 15:06 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Центар

polovni avtomobilski gumi 195/65/15

4 000 МКД Намалена цена

22 мај 08:28 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Бутел

Половни бандажи за Матиз

10 000 МКД

21 мај 22:21 Гуми и Бандажи  ·  Гостивар

LETNI GUMI DIMENZIA 205/55R16 EXTRA

7 000 МКД

21 мај 22:17 Гуми и Бандажи  ·  Гостивар

BANDASI ZA VW PASSAT CC DIM 225/45R17

350 ЕУР

21 мај 19:53 Гуми и Бандажи  ·  Куманово

МЕНУВАЧ И БАНДАЖИ ЗА ZASTAVA 750

21 мај 15:37 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Чаир

Metador Guma Zimska 135/55 R 18

8 000 МКД

21 мај 12:00 Гуми и Бандажи  ·  Кичево

Jeep

180 ЕУР

21 мај 11:53 Гуми и Бандажи  ·  Кичево

Jeep

250 ЕУР

21 мај 11:49 Гуми и Бандажи  ·  Кичево

Gumi I bandazi za SUV

1 000 ЕУР

21 мај 09:52 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Felni ORGINAL Audi

16 000 МКД

20 мај 15:13 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

2 Gumi Letni Good Year 20ki.Za xhip ML.Proivz.2022

140 ЕУР Намалена цена

20 мај 14:43 Гуми и Бандажи  ·  Куманово

Prodazba na tovarni gumi

20 мај 09:19 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Скопје

ПОВОЛНО ЛЕТНИ ГУМИ SAVA (4)

5 000 МКД

19 мај 03:45 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

4 Borbet bandazi 17 inch - 215x50x17

150 МКД Намалена цена

17 мај 17:46 Гуми и Бандажи  ·  Скопjе  ·  Карпош

Бандажи за Opel

350 ЕУР

Што треба да знаете пред купувањето на гуми за Вашиот автомобил?


Кога станува збор за безбедноста на возилото, гумите играат клучна улога. Затоа, кога доаѓа време за купување на нови гуми, потребно е детално да се информирате со цел да го направите правилниот избор. Во продолжение ќе ви ги претставиме најважните работи што треба да ги знаете пред да купите novi gumi mk за вашиот автомобил.


Големина / димензија на гумите


Првата работа за која треба да се информирате се однесува на димензијата на гумите gumi makedonija која е соодветна за Вашиот автомобил. Постои одреден ранг на димензии кои одговараат на моделот на автомобил во согласност со брзината за која се наменети gumigumi mk и зависно од масата на возилото. Гумата мора да биде соодветна најмалку за онаа брзина за која е способно вашето возило. Ако е тоа на пример 180 км/час,тогаш возилото мора да го опремите со гуми кои дозволуваат брзина од најмалку 190 км/час. Оваа информација може да се најде во упатството за користење на вашиот автомобил или на официјалната страница на производителот на возилото.


Намена на гумите во однос на сезоната


Постојат различни видови на гуми за различни услови, како што се летни, зимски и гуми за сите сезони. Летните гуми се така изработени да одговараат на топлите временски услови, додека зимските gumi mk се креирани да пружат максимална безбедност и ефикасност во студените и снежни услови. Сезонските gumi mk ceni се комбинација на летни и зимски гуми и се соодветни за климатските услови каде што температурите не се премногу високи ниту премногу ниски.


Квалитет на гумите


Квалитетот на гумите е важен аспект при купувањето на гуми. На пазарот се врши prodazba na gumi од различен квалитет. Продажба на гуми од страна на добро познати и професионални произведувачи на гуми, alu felni и kapacinja za bandazi, како и продажба на kineski gumi makedonija. Добрите гуми ќе ви обезбедат подобар контакт со патот и помала веројатност за излизгување или други проблеми. Иако поскапите гуми можеби значат поголема инвестиција на почетокот, тие обично се покажуваат како поисплатливи на долг рок.


Зошто е важен брендот при купување на гуми за автомобилот


При купување на гуми за вашиот автомобил, еден од најважните аспекти што треба да ги земете предвид е и брендот на гумите. Брендот е важен затоа што влијае на квалитетот и безбедноста на гумите, како и на перформансите на возилото.


Квалитетот на гумите е важен аспект при купувањето, бидејќи гумите треба да бидат изработени од квалитетен материјал и според правилна технологија за да бидат безбедни за употреба. Брендовите со долгогодишно искуство на пазарот и добра репутација како што се michelin gumi mk, sava gumi mk, continental gumi mk, nexen gumi mk, hankook gumi произведуваат квалитетни гуми. Тие исто така обично ги тестираат своите гуми во различни услови за да бидат сигурни дека гумите се безбедни и ефикасни.


Безбедноста е уште еден аспект кој е поврзан со брендот на гумите. Квалитетните гуми со добро дефинирани шари како што се riken gumi mk, tigar gumi mk, petlas gumi, windforce gumi обезбедуваат подобар контакт со патот и подобра контрола во различни услови. Некои брендови на гуми се посветени на безбедноста и го имаат како своја примарна цел, додека други се фокусираат на перформансите или на буџетот на потрошувачите, односно намалување на потрошувачката на горивото.


Перформансите на гумите се исто така важен аспект кој што треба да се земи предвид при купувањето на гуми. Различните брендови на гуми како што се gumi matador, tigar gumi и сл. имаат различни карактеристики, како што се долготрајност, удобност, спортски перформанси, стабилност при возење итн. Некои брендови се фокусираат на специфични карактеристики, додека други обезбедуваат компромис помеѓу повеќе карактеристики.


Продажба на гуми


Во оваа категорија на Пазар3 се продаваат автомобилски гуми (zimski gumi mk и летни пневматици) од сите брендови и димензии, и тоа: Continental, Sava, Michelin, Hankook, Windforce, Pirelli и многу други. Тука може да купите поволни, но зачувани evtini gumi. Исто така може да купите и нови гуми бидејќи голем број на фирми специјализирани за продажба на авто гуми, бандажи popravka felni и делови, ги огласуваат своите производи на Пазар3.


Користени и нови bandazi / Алуминиумски фелни


Голем избор на бандажи и раткапни за сите типови возила и сите марки на автомобили и тоа: Audi, BMW, Mercedes, Volkswagen, Citroen, Alfa Romeo, Ford, Opel, и многу други.


Возачите избираат помеѓу popravka alu felni монтирање на алуминиумски или челични фелни, а некои избираат и соодветни раткапни за своето возило.


Најдобра понуда и најниски цени на kupi gumi и бандажи на едно место! На Пазар3.мк голем број на физички лица и компании продаваат нови или користени гуми по најдобри цени!
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации