Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Gumi за сите сезони и сите модели на автомобили ќе најдете на Пазар3.мк

Огласи за продажба на letni gumi, zimski gumi, гуми за сите сезони, за сите марки и модели на автомобили! Погледнете ги сите огласи за продажба на нови гуми или polovni gumi од страна на физички лица или претпријатија. Тука со сигурност ќе најдете гуми согласни Вашите потреби. Голем асортиман на нови и половни квалитетни гуми и бандажи од различни брендови. Се продаваат зимски и летни гуми, и многу модели на gumi i bandazi mk како и алуминиумски felni за сите типови на возила.

Вчера 15:31 Гуми и Бандажи , Битола

test

Вчера 11:21 Гуми и Бандажи , Куманово

Aluminski felni 5x112 16ki za VW i Audi

Вчера 08:40 Гуми и Бандажи , Скопjе , Центар

Dve novi zimski gumi FULDA 205/55r16

6 200 МКД Намалена цена

Вчера 01:56 Гуми и Бандажи , Скопjе , Гази Баба

Bandash me goma dimri

100 ЕУР

Вчера 01:55 Гуми и Бандажи , Скопjе , Центар

Бандажи

150 ЕУР

Вчера 01:55 Гуми и Бандажи , Скопjе , Центар

Бандажи

150 ЕУР

Вчера 01:54 Гуми и Бандажи , Скопjе , Центар

Бандажи

150 ЕУР

Вчера 01:36 Гуми и Бандажи , Битола

bandasi

120 ЕУР

26 септ. 19:00 Гуми и Бандажи , Охрид

Fabricki novi gumi i bandasi 265/55/19 Q8 Bridgestone

1 ЕУР Намалена цена

26 септ. 14:24 Гуми и Бандажи , Скопjе , Центар

Бандажи

150 ЕУР

26 септ. 13:00 Гуми и Бандажи , Скопjе , Карпош

DUNLOP Sport Blue Response 195/65/15

3 300 МКД

26 септ. 08:31 Гуми и Бандажи , Куманово

Aluminski Felni 5x112 17ki za VW i Audi

26 септ. 08:02 Гуми и Бандажи , Куманово

Aluminiumski felni 17ki 5x112

300 ЕУР

25 септ. 14:00 Гуми и Бандажи , Гостивар

mercedes fellgi

25 септ. 13:00 Гуми и Бандажи , Скопjе , Аеродром

Gumi zimski 235/40/18R

150 ЕУР Намалена цена

25 септ. 12:25 Гуми и Бандажи , Битола

2 gumi zimski odlicni 215 60 R16

3 500 МКД

25 септ. 12:24 Гуми и Бандажи , Скопjе , Центар

Zimski gumi Kormoran

18 000 МКД

25 септ. 10:10 Гуми и Бандажи , Скопjе , Скопје

Komplet bandazi so letni gumi 195/65-15

10 000 МКД

25 септ. 10:08 Гуми и Бандажи , Скопjе , Скопје

Gumi bandazi celik aluminium i delovi za Peugeot

1 200 ЕУР Намалена цена

24 септ. 18:07 Гуми и Бандажи , Гостивар

SE PRODAVA

22 септ. 15:41 Гуми и Бандажи , Битола

Semperit gumi

150 ЕУР

22 септ. 15:40 Гуми и Бандажи , Куманово

gumi za SUV 4x4 gooduer 225/65R17

7 000 МКД

21 септ. 11:47 Гуми и Бандажи , Скопjе , Скопје

Komplet bandazi so letni gumi 195/65-15

11 000 МКД

19 септ. 21:59 Гуми и Бандажи , Битола

Купувам раткапни

Што треба да знаете пред купувањето на гуми за Вашиот автомобил?


Кога станува збор за безбедноста на возилото, гумите играат клучна улога. Затоа, кога доаѓа време за купување на нови гуми, потребно е детално да се информирате со цел да го направите правилниот избор. Во продолжение ќе ви ги претставиме најважните работи што треба да ги знаете пред да купите novi gumi mk за вашиот автомобил.


Големина / димензија на гумите


Првата работа за која треба да се информирате се однесува на димензијата на гумите gumi makedonija која е соодветна за Вашиот автомобил. Постои одреден ранг на димензии кои одговараат на моделот на автомобил во согласност со брзината за која се наменети gumigumi mk и зависно од масата на возилото. Гумата мора да биде соодветна најмалку за онаа брзина за која е способно вашето возило. Ако е тоа на пример 180 км/час,тогаш возилото мора да го опремите со гуми кои дозволуваат брзина од најмалку 190 км/час. Оваа информација може да се најде во упатството за користење на вашиот автомобил или на официјалната страница на производителот на возилото.


Намена на гумите во однос на сезоната


Постојат различни видови на гуми за различни услови, како што се летни, зимски и гуми за сите сезони. Летните гуми се така изработени да одговараат на топлите временски услови, додека зимските gumi mk се креирани да пружат максимална безбедност и ефикасност во студените и снежни услови. Сезонските gumi mk ceni се комбинација на летни и зимски гуми и се соодветни за климатските услови каде што температурите не се премногу високи ниту премногу ниски.


Квалитет на гумите


Квалитетот на гумите е важен аспект при купувањето на гуми. На пазарот се врши prodazba na gumi од различен квалитет. Продажба на гуми од страна на добро познати и професионални произведувачи на гуми, alu felni и kapacinja za bandazi, како и продажба на kineski gumi makedonija. Добрите гуми ќе ви обезбедат подобар контакт со патот и помала веројатност за излизгување или други проблеми. Иако поскапите гуми можеби значат поголема инвестиција на почетокот, тие обично се покажуваат како поисплатливи на долг рок.


Зошто е важен брендот при купување на гуми за автомобилот


При купување на гуми за вашиот автомобил, еден од најважните аспекти што треба да ги земете предвид е и брендот на гумите. Брендот е важен затоа што влијае на квалитетот и безбедноста на гумите, како и на перформансите на возилото.


Квалитетот на гумите е важен аспект при купувањето, бидејќи гумите треба да бидат изработени од квалитетен материјал и според правилна технологија за да бидат безбедни за употреба. Брендовите со долгогодишно искуство на пазарот и добра репутација како што се michelin gumi mk, sava gumi mk, continental gumi mk, nexen gumi mk, hankook gumi произведуваат квалитетни гуми. Тие исто така обично ги тестираат своите гуми во различни услови за да бидат сигурни дека гумите се безбедни и ефикасни.


Безбедноста е уште еден аспект кој е поврзан со брендот на гумите. Квалитетните гуми со добро дефинирани шари како што се riken gumi mk, tigar gumi mk, petlas gumi, windforce gumi обезбедуваат подобар контакт со патот и подобра контрола во различни услови. Некои брендови на гуми се посветени на безбедноста и го имаат како своја примарна цел, додека други се фокусираат на перформансите или на буџетот на потрошувачите, односно намалување на потрошувачката на горивото.


Перформансите на гумите се исто така важен аспект кој што треба да се земи предвид при купувањето на гуми. Различните брендови на гуми како што се gumi matador, tigar gumi и сл. имаат различни карактеристики, како што се долготрајност, удобност, спортски перформанси, стабилност при возење итн. Некои брендови се фокусираат на специфични карактеристики, додека други обезбедуваат компромис помеѓу повеќе карактеристики.


Продажба на гуми


Во оваа категорија на Пазар3 се продаваат автомобилски гуми (zimski gumi mk и летни пневматици) од сите брендови и димензии, и тоа: Continental, Sava, Michelin, Hankook, Windforce, Pirelli и многу други. Тука може да купите поволни, но зачувани evtini gumi. Исто така може да купите и нови гуми бидејќи голем број на фирми специјализирани за продажба на авто гуми, бандажи popravka felni и делови, ги огласуваат своите производи на Пазар3.


Користени и нови bandazi / Алуминиумски фелни


Голем избор на бандажи и раткапни за сите типови возила и сите марки на автомобили и тоа: Audi, BMW, Mercedes, Volkswagen, Citroen, Alfa Romeo, Ford, Opel, и многу други.


Возачите избираат помеѓу popravka alu felni монтирање на алуминиумски или челични фелни, а некои избираат и соодветни раткапни за своето возило.


Најдобра понуда и најниски цени на kupi gumi и бандажи на едно место! На Пазар3.мк голем број на физички лица и компании продаваат нови или користени гуми по најдобри цени!
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации