Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Пазар3 огласи | Сите | Возила | Автомобили | Alfa Romeo Alfa 147 | Скопjе

Голем број на огласи од различни категории, секојдневно се регистрираат на Пазар3.мк како најголем огласник во земјата. Без разлика дали пребарувате по клучен збор,по категорија Автомобили,или по локација Скопjе , Пазар3 е вистинското место за Вас бидејќи на нашата веб страница секојдневно се огласуваат голем број на огласи од различни категории. Како најголемо онлајн место за тргување, Пазар3 Ви овозможува да тргувате на лесен и едноставен начин!Погледнете ги сите огласи согласно Вашето пребарување: | Сите | Автомобили | Alfa Romeo Alfa 147 | Скопjе или регистрирајте оглас веднаш наведувајќи што купувате или што продавате, и искористете ги предностите од огласувањето на Пазар3.мк!

09 дек. 19:54 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 1.9 JTD-04-klima-Reg.Cela Godina

1 ЕУР

Година: 2004
Километража: 200 000 - 249 999
28 апр. 18:49 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo jtdm 150ks redisign

3 500 ЕУР

Година: 2007
Километража: 20 000 - 24 999
06 мар. 18:50 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 dizel 2010

3 800 ЕУР

Година: 2010
Километража: 15 000 - 19 999
17 јан. 19:12 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 2006

2 700 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
05 јул. 01:46 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa 147 1.9 jtd

1 650 ЕУР

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
18 мај 23:17 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 dizel 2004

2 200 ЕУР

Година: 2004
Километража: 200 000 - 249 999
23 апр. 19:08 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147

2 800 ЕУР

Година: 2007
Километража: 0 - 4 999
18 фев. 15:22 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 jtd -02

1 400 ЕУР

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
10 јан. 23:00 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo

1 500 ЕУР

Година: 2002
Километража: 5 000 - 9 999
16 јул. 22:42 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 1471.9 JYD prv sopstvenik itno

Година: 2003
Километража: 130 000 - 139 999
09 мај 17:09 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 147 1.6 Benzin 2003g. 77kw/105ks

Година: 2003
Километража: 180 000 - 189 999
10 мар. 12:08 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147

1 500 ЕУР

Година: 2002
Километража: 190 000 - 199 999
11 јан. 10:59 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA 147 1.9JTD -04 FABRIKA FUL OPREMA EXTRA

Година: 2004
Километража: 160 000 - 169 999
27 ноем. 15:04 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 1,9jtdm 150ks -06

3 490 ЕУР

Година: 2006
Километража: 120 000 - 129 999
18 јул. 18:20 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 JTDM povolno za delovi

Година: 2007
Километража: 35 000 - 39 999
21 мар. 09:37 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 jtd HITNO

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
09 дек. 21:29 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 147 1.6 TNG

3 450 ЕУР

Година: 2007
Километража: 130 000 - 139 999
23 окт. 21:12 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 JTDM

Година: 2006
Километража: 160 000 - 169 999
09 јун. 12:46 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147

2 300 ЕУР

Година: 2003
Километража: 170 000 - 179 999
15 апр. 23:16 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147

3 200 ЕУР

Година: 2005
Километража: 190 000 - 199 999
30 јан. 11:10 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 147

Година: 2004
Километража: 0 - 4 999
25 јан. 09:45 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 1.9 jtdm Itno

Година: 2008
Километража: 130 000 - 139 999
05 јан. 15:37 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 147 1.9 JTDM 88kw FACELIFT

3 299 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
09 окт. 10:59 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 147 1.9 JTDm -05 ODLICNA KOLA

3 500 ЕУР

Година: 2005
Километража: 170 000 - 179 999
18 септ. 14:26 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 TI

4 800 ЕУР

Година: 2006
Километража: 160 000 - 169 999
12 септ. 10:26 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 147 1.9 JTDM -06 FULL OPREMA FABRIKA

Година: 2006
Километража: 150 000 - 159 999
26 авг. 13:32 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 147 -03 SO ATEST PLIN

2 990 ЕУР

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
24 јун. 12:53 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA 147 2.0 benzin+plin mnogu cuvana

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
03 мај 08:40 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 1.9Jtd-m extra -07

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
01 мар. 19:43 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 147 2.0 150ks benzin-plin

3 190 ЕУР

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
13 дек. 16:55 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147

2 500 ЕУР

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
09 дек. 11:50 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 2.0 150ks BENZIN PLIN

3 350 ЕУР

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
09 окт. 14:05 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 147 1.9JTD 115 KS -03 TOP

2 600 ЕУР Намалена цена

Година: 2003
Километража: 140 000 - 149 999
16 септ. 14:45 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 1.6 77kW -03 Benzin FULL OPREMA

Година: 2003
Километража: 160 000 - 169 999
14 авг. 23:59 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa 147 1.9 JTDm 88kw registrirana -06

3 500 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
08 јул. 13:48 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 147 -01

2 100 ЕУР

Година: 2001
Километража: 170 000 - 179 999
29 мар. 10:21 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 147 JTD -02 FUL KOZA 1 9 JTD NOVA

Година: 2002
Километража: 160 000 - 169 999
19 фев. 10:02 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 jtd -04

Година: 2004
Километража: 250 000 - 299 999
16 дек. 18:26 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 1.6 t-spark so atest plin -01

Година: 2001
Километража: 150 000 - 159 999
08 окт. 12:33 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 147 JTD 16V -03

2 500 ЕУР

Година: 2003
Километража: 250 000 - 299 999
07 авг. 15:29 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 -07 vo dobra sostojba ITNO

Година: 2007
Километража: 100 000 - 109 999
13 јул. 19:47 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 jtd mjet -05

4 300 ЕУР

Година: 2005
Километража: 180 000 - 189 999
19 фев. 16:29 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 147 1.6 105K 16V -01 PERFEKTNO

2 200 ЕУР

Година: 2001
Километража: 140 000 - 149 999

Пазар3.мк - Најголемото место за купување и продавање онлајн!


Пазар3 секојдневно ја зголемува својата база на огласи. Голем број на физички и правни лица своите производи и услуги ги нудат на Пазар3.мк. Големата постеност, функционалностите на сајтот, одличната услуга, корисничката поддршка, соодветните цени, и специјалната понуда за правните лица, се само дел од причините поради кои голем број на корисници низ државата и странство, како свој прв избор за платформа за огласување ја избрале веб страната Пазар3.мк.Тука можете да најдете голем број на половни но и нови производи, како и голем број на услуги. Пазар3 е идеалното место доколку би сакале да купите или продавате Автомобили, Трактори, Мотори, Кампери, Багери, Виљушкари, Станови, Викендички, Плацови, Фрижидери, Електрични шпорети, Греалки, Шпорети на дрва, Алати, Градежни материјали, Лаптопи, огласи за Работа, огласи за подучување, превод и многу друго.Дел од фирмите кои своите производи редовно ги огласуваат на Пазар3 се Домик Недвижности, Асториа Недвижности, VIP Auto Spa, Kobra-T - продажба на пластифицирани лимови, Benelux Tuning - продажба на гуми и бандажи, AutoWelt, iButik.mk - продажба на мобилни телефони и галантерија, Еуроградба Асаноски - продажба на машини и градежни материјали, Ледиком, Авто Був, МТ-Ауто, Агро ГЕА, и многу, многу други бизниси своите производи и услуги ги нудат пред многубројната публика на Пазар3.мк.Повеќе од 400.000 огласи се активни на Пазар3.мк! Тука можете да најдете буквално сè! Продажба на автомобили, изнајмување станови, продажба на недвижности, мобилни телефони, бела техника, домашни миленици, земјоделска механизација, приклучни машини, мотори, градежни машини, ПВЦ столарија, музички инструменти, облека, и многу друго, секојдневно се огласува на Пазар3.мк!
Продажба и купување Автомобили на Пазар3.мкДоколку за Вашето пребарување | Сите | Автомобили | Alfa Romeo Alfa 147 | Скопjе не најдовте соодветни резултати, Ви препорачуваме да регистрирате оглас со кој ќе добиете понуда за она што го продавате или купувате.Доколку сте заинтересирани за купување регистрирајте оглас со наслов "Купувам (име на производот за кој би сакале да добиете понуди)", или погледнете ги активните огласи согласно Вашиот интерес.Доколку пак продавате, регистрирајте оглас со наслов
"Се продава (име на производот кој го продавате)", и очекувајте да бидете контактирани од потенцијално заинтересираните купувачи."Без разлика дали продавате или купувате - Пазар3.мк е вистинското место за Вас! Со публика која што постојано расте, на Пазар3.мк со сигурност можете да продавате ЛЕСНО, БРЗО И ЕДНОСТАВНО!

Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации