Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Alfa romeo mk | Продажба на alfa romeo giulietta, alfa romeo mito, alfa romeo 147 по најдобри цени на Pazar3.mk

4C , 2
8C , 1
Alfa 145 , 38
Alfa 146 , 50
Alfa 147 , 589
Alfa 149 , 1
Alfa 155 , 13
Alfa 156 , 365
Alfa 159 , 205
Alfa 164 , 11
Alfa 166 , 66
Alfa 33 , 20
Alfa 75 , 1
Alfasud , 1
Brera , 14
GT , 51
GTV , 8
Giulia , 1
Giulietta , 23
MiTo , 34
Spider , 3

Alfa romeo mk | Дали сте во потрага по Вашиот следен alfa romeo автомобил? Pazar3 е најдоброто место каде што може да го пронајдете и продадете Вашиот автомобил. Pazar3 Ви нуди богат избор на alfa romeo модели, вклучувајќи ги популарните: alfa romeo mito 2009, alfa romeo 147 1.9 jtd, alfa romeo 159, и alfa romeo brera. Нашиот пазар е покриен со огласи од сите делови на Македонија, што Ви обезбедува голем избор и можност за успешна продажба или купување.
Започнете го Вашето пребарување сега и најдете го Вашиот Alfa romeo автомобил на Pazar3.mk.
Секогаш тука за Вас и Вашите потреби за купување и продавање на предмети или недвижности.

Денес 03:57
Link:
Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Giulietta  ·  Скопjе  ·  Центар

Alfa Romeo Giulietta

16 500 ЕУР

Година: 2020
Километража: 25 000 - 29 999

Денес 09:45 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Alfa Romeo Mito 1.3mjet AutoMilano

6 800 ЕУР

Година: 2014
Километража: 140 000 - 149 999
Денес 03:57
Link:
Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Giulietta  ·  Скопjе  ·  Центар

Alfa Romeo Giulietta

16 500 ЕУР

Година: 2020
Километража: 25 000 - 29 999
Вчера 17:46
Link:
Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Струга

Alfa Romeo 147 facelift 1.6 TS 120ks

2 400 ЕУР Price Reduced

Година: 2005
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 17:45
Link:
Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Струга

Alfa Romeo 147 facelift 1.6 TS 120ks

2 400 ЕУР Price Reduced

Година: 2005
Километража: 170 000 - 179 999
24 фев. 12:33 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Карпош

ALFA ROMEO MITO 1.6JTDM DNA 120HP

4 900 ЕУР

Година: 2010
Километража: 160 000 - 169 999
21 фев. 08:58 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Центар

Alfa Romeo 1.9 JTD 150ks

3 100 ЕУР

Година: 2007
Километража: 120 000 - 129 999
20 фев. 19:55 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Кочани

ALFA ROMEO MITO 1,3 MJET 95 KS FACELIFT 2011 PERFEKTNA !

5 200 ЕУР

Година: 2011
Километража: 170 000 - 179 999
19 фев. 16:50 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 159  ·  Тетово

Alfa Romeo 159 1.9 JTDm

3 500 ЕУР

Година: 2008
Километража: 250 000 - 299 999
16 фев. 10:08 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 146  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Prodavam Alfa 146 2.0 twinspark 20v

1 500 ЕУР

Година: 1999
Километража: 190 000 - 199 999
15 фев. 18:35 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v Busso

2 000 ЕУР

Година: 1999
Километража: 250 000 - 299 999
14 фев. 15:14 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 145  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Se prodava

800 ЕУР

Година: 2000
Километража: 180 000 - 189 999
11 фев. 21:06 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Alfa Mito 1.6 JTD 2011

4 800 ЕУР

Година: 2011
Километража: 190 000 - 199 999
11 фев. 11:06 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Giulia  ·  Крива Паланка

Се продава Alfa Romeo Giulija

Година: 2018
Километража: 110 000 - 119 999
07 фев. 17:58 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Alfa Romeo 147jtdm

Година: 2008
Километража: 180 000 - 189 999
28 јан. 10:26 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 146  ·  Виница

Alfa Romeo 146 junior 1999

2 100 ЕУР

Година: 1999
Километража: 160 000 - 169 999
23 јан. 10:39 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Друг модел  ·  Кочани

ALFA-ROMEO STELVIO 2.2 TD Q4 180HP AUTOMATIC

25 600 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
18 јан. 11:44 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Кавадарци

Се продава АЛФА

1 500 ЕУР

Година: 1998
Километража: 200 000 - 249 999
17 јан. 16:31 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Скопје

Alfa Romeo 147 TS Facelift

2 600 ЕУР Price Reduced

Година: 2007
Километража: 160 000 - 169 999
16 јан. 12:06 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Друг модел  ·  Кочани

ALFA-ROMEO STELVIO 2.2 TD Q4 180HP AUTOMATIC

25 600 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
11 јан. 17:29 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Giulietta  ·  Скопjе  ·  Скопје

ALFA ROMEO GIULIETTA 2.0MULTIJET FULL OPREMA-11

7 800 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
10 јан. 14:01 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Друг модел  ·  Кочани

ALFA-ROMEO STELVIO 2.2 TD Q4 180HP AUTOMATIC

25 600 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
09 јан. 08:40 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Кочани

Alfa-Romeo Mito 1.3 jtdm 95hp

12 700 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
08 јан. 18:12 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Delovi za Alfa Romeo 147 - najniski ceni

100 ЕУР

Година: 2003
Километража: 100 000 - 109 999
16 дек. 13:31 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Свети Николе

Alfa Romeo 156 TS 2.0 155 ks

1 100 ЕУР Price Reduced

Година: 2000
Километража: 250 000 - 299 999
15 дек. 18:08 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120ks - 08

4 300 ЕУР

Година: 2008
Километража: 100 000 - 109 999
11 дек. 13:00 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Центар

Se prodava Alfa Romeo Mito

4 700 ЕУР

Година: 2010
Километража: 140 000 - 149 999
09 дек. 19:54 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 1.9 JTD-04-klima-Reg.Cela Godina

1 ЕУР

Година: 2004
Километража: 200 000 - 249 999
07 дек. 14:51 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Скопjе  ·  Бутел

Alfa 156 1,9 115ks

1 500 ЕУР

Година: 2006
Километража: 400 000 - 449 999
03 дек. 09:52 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Alfa Romeo 147 1.9JTDm odlicna

Година: 2006
Километража: 170 000 - 179 999
28 ноем. 18:34 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Тетово

Alfa Romeo 147 benzinec 2002

Година: 2002
Километража: 190 000 - 199 999
22 ноем. 11:09 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Alfa Romeo 156 (700eur)

700 ЕУР

Година: 1998
Километража: 190 000 - 199 999
22 ноем. 07:30 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Скопје

Alfa Romeo 147 1.9 JTD-04-klima

1 ЕУР

Година: 2004
Километража: 190 000 - 199 999
17 ноем. 19:29 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 166  ·  Штип

ALFA ROMEO 166 2.0 T.SPARK BENZIN/PLIN ! UNIKAT !

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
15 ноем. 22:16 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo-Mito 1.3 jtd 2011 multijet

Година: 2011
Километража: 180 000 - 189 999
22 окт. 19:28 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Неготино

Alfa romeo JTDm 1.9 -120hp

3 250 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
21 окт. 12:01 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Скопjе  ·  Центар

Alfa Romeo 156 1.9jtd

1 250 ЕУР

Година: 2001
Километража: 20 000 - 24 999
20 окт. 05:52 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Прилеп  ·  Долнени

Se prodava Alfa Romeo 156 1.9 jtd

Година: 2000
Километража: 170 000 - 179 999
15 окт. 02:37 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Прилеп

1.9 jtd

3 300 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
14 окт. 17:52 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 159  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Alfa 159

3 700 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
13 окт. 08:12 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 164  ·  Струга

Alfa Romeo

1 900 ЕУР

Година: 1993
Километража: 95 000 - 99 999
10 окт. 14:58 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Пробиштип

Alfaromeo 156 1.9 105 ks 77kilovati

1 800 ЕУР

Година: 1999
Километража: 250 000 - 299 999
06 окт. 15:16 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Неготино

Alfa Romeo JTDm 1.9 - 120hp

3 250 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
03 окт. 17:44 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Струмица

Alfa Romeo 156/ 1.9JTD

900 ЕУР

Година: 1999
Километража: 250 000 - 299 999
02 окт. 21:26 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Прилеп  ·  Кривогаштани

Alfa Romeo 156

1 400 ЕУР

Година: 2000
Километража: 190 000 - 199 999
29 септ. 05:56 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Пробиштип

Alfaromeo 156 1.9 105 ks 77kilovati

1 800 ЕУР

Година: 1999
Километража: 250 000 - 299 999
11 септ. 09:03 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Струмица

Alfa romeo

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
07 септ. 15:47 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Велес

Alfa Romeo 147 Facelift 1.9 JTDm 150ks

2 800 ЕУР

Година: 2006
Километража: 250 000 - 299 999
31 авг. 17:34 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Crosswagon  ·  Битола

Alfa Romeo CROSSWAGON Q4- 4x4 1.9JTD

Година: 2004
Километража: 200 000 - 249 999
19 авг. 09:25 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfasud  ·  Струмица

Hehe ;)

1 000 МКД

Година: 2006
Километража: 110 000 - 119 999
18 авг. 22:00 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Чаир

Alfa Romeo 147 JTD İma Prostor Za Dogovor

1 800 ЕУР

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999

Alfa Romeo Pazar3 - Место за користени автомобили


Alfa romeo mk | Pazar3 е посветена платформа за Вашата удобност и задоволство кога станува збор за купување или продавање на Alfa Romeo автомобили. Нашата платформа обезбедува едноставен начин за комуникација меѓу купувачите и продавачите, каде што можете лесно да споделите информации за Вашата Alfa Romeo, вклучувајќи детални слики, технички спецификации и контакт информации така што ќе оформите јавен оглас за продажба на Вашето возило.
Со широкиот спектар на Alfa Romeo модели достапни на Pazar3, имаме по нешто за секого. Од елегантните и компактни alfa romeo 156 и alfa romeo 159 1.9 jtdm, до издржливите и спортски 147, 159 и Brera, нашиот сајт Ви обезбедува голем избор за оние кои бараат некој посебен модел. Секој оглас е детално проверен, што Ви обезбедува сигурност и доверба при купувањето.
За успешната продажба на Вашата Alfa Romeo, следете ги нашите совети. Вклучете детални слики, опишете го состојбата на возилото, и обезбедете реални информации за сервисирање и одржување. Воведете цена која е конкурентна на пазарот и бидете отворени за преговори.


Начини на пребарување возила на Pazar3


За полесно и поефикасно пребарување на Pazar3 може да искористите неколку начини како: Пребарување со клучни зборови со тоа што во полето за пребарување ги внесувате на пример: ,,alfa romeo 156”, ,,alfa romeo 159 1.9 jtdm”.
Или пребарување по категории во зависност кој автомобил Ве интересира од марка до модел како и опциите за година на производство, локација каде се наоѓа и тн.


Правила за огласување


Правила за огласување - правилата за огласување се особено важни бидејќи огласите кои што не ги исполнуваат овие критериуми, истите нема да се најдат на Пазар3, односно нема да бидат одобрени од администраторите на нашиот сајт.
Затоа треба да внимавате да бидат точно наведени во насловот што се продава, да имаат соодветен опис што се продава и информации за истиот, да бидат точни и коректни.
Без разлика дали продавате или купувате - Пазар3.мк е вистинското место за Вас! Со публика која што постојано расте, на Пазар3.мк со сигурност можете да продавате ЛЕСНО, БРЗО И ЕДНОСТАВНО!
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации