Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Пазар3 огласи | Сите | Возила | Автомобили | Alfa Romeo | Скопjе

Alfa 145 , 3
Alfa 146 , 1
Alfa 147 , 43
Alfa 156 , 24
Alfa 159 , 6
Alfa 166 , 2
Alfa 33 , 2
Brera , 1
GT , 1
Giulietta , 1
MiTo , 2

Голем број на огласи од различни категории, секојдневно се регистрираат на Пазар3.мк како најголем огласник во земјата. Без разлика дали пребарувате по клучен збор,по категорија Автомобили,или по локација Скопjе , Пазар3 е вистинското место за Вас бидејќи на нашата веб страница секојдневно се огласуваат голем број на огласи од различни категории. Како најголемо онлајн место за тргување, Пазар3 Ви овозможува да тргувате на лесен и едноставен начин!Погледнете ги сите огласи согласно Вашето пребарување: | Сите | Автомобили | Alfa Romeo | Скопjе или регистрирајте оглас веднаш наведувајќи што купувате или што продавате, и искористете ги предностите од огласувањето на Пазар3.мк!

15 фев. 18:35 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v Busso

2 000 ЕУР

Година: 1999
Километража: 250 000 - 299 999
09 дек. 19:54 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 1.9 JTD-04-klima-Reg.Cela Godina

1 ЕУР

Година: 2004
Километража: 200 000 - 249 999
15 ноем. 22:16 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo-Mito 1.3 jtd 2011 multijet

Година: 2011
Километража: 180 000 - 189 999
24 јул. 23:06 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 159  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 159 jtdm 175hp

4 800 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
24 фев. 15:44 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfaromeo Mito 1.3multijet full oprema 11

4 900 ЕУР

Година: 2010
Километража: 160 000 - 169 999
28 апр. 18:49 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo jtdm 150ks redisign

3 500 ЕУР

Година: 2007
Километража: 20 000 - 24 999
14 апр. 13:44 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 159  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 159 dizel 2006

6 500 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
06 мар. 18:50 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 dizel 2010

3 800 ЕУР

Година: 2010
Километража: 15 000 - 19 999
17 јан. 19:12 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 2006

2 700 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
19 ноем. 19:30 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Giulietta  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Giulietta 1.6 dizel 2011

6 850 ЕУР

Година: 2011
Километража: 150 000 - 159 999
15 ноем. 16:31 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 156 dizel 2.4

Година: 1999
Километража: 300 000 - 349 999
05 јул. 01:46 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa 147 1.9 jtd

1 650 ЕУР

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
18 мај 23:17 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 dizel 2004

2 200 ЕУР

Година: 2004
Километража: 200 000 - 249 999
23 апр. 19:08 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147

2 800 ЕУР

Година: 2007
Километража: 0 - 4 999
21 фев. 15:04 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa 156 so dva motori

1 350 ЕУР

Година: 1999
Километража: 250 000 - 299 999
18 фев. 15:22 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 jtd -02

1 400 ЕУР

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
06 фев. 01:09 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa romeo 156 2.4

Година: 1998
Километража: 300 000 - 349 999
10 јан. 23:00 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo

1 500 ЕУР

Година: 2002
Километража: 5 000 - 9 999
13 септ. 17:43 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 2.4 JTD

1 600 ЕУР

Година: 2000
Километража: 160 000 - 169 999
16 јул. 22:42 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 1471.9 JYD prv sopstvenik itno

Година: 2003
Километража: 130 000 - 139 999
26 мај 17:39 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 145  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA 145 T SPARK

1 150 ЕУР

Година: 1999
Километража: 120 000 - 129 999
09 мај 17:09 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 147 1.6 Benzin 2003g. 77kw/105ks

Година: 2003
Километража: 180 000 - 189 999
10 мар. 12:08 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147

1 500 ЕУР

Година: 2002
Километража: 190 000 - 199 999
11 јан. 10:59 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA 147 1.9JTD -04 FABRIKA FUL OPREMA EXTRA

Година: 2004
Километража: 160 000 - 169 999
09 јан. 11:47 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Brera  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO BRERA 2.4 JTDM 147KW-200KS ZAMENA

6 199 ЕУР

Година: 2006
Километража: 180 000 - 189 999
27 ноем. 15:04 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 1,9jtdm 150ks -06

3 490 ЕУР

Година: 2006
Километража: 120 000 - 129 999
18 јул. 18:20 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 JTDM povolno za delovi

Година: 2007
Километража: 35 000 - 39 999
20 јун. 18:39 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 156 1.9Jtd

1 700 ЕУР

Година: 2000
Километража: 190 000 - 199 999
21 апр. 14:36 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 159  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 159

4 500 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
21 мар. 09:37 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 jtd HITNO

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
09 дек. 21:29 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 147 1.6 TNG

3 450 ЕУР

Година: 2007
Километража: 130 000 - 139 999
23 окт. 21:12 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 JTDM

Година: 2006
Километража: 160 000 - 169 999
16 јун. 12:37 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 166  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 166

1 600 ЕУР

Година: 1999
Километража: 250 000 - 299 999
09 јун. 12:46 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147

2 300 ЕУР

Година: 2003
Километража: 170 000 - 179 999
21 мај 17:57 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 145  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 145

1 100 ЕУР

Година: 1996
Километража: 160 000 - 169 999
21 апр. 17:58 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  GT  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo GT

5 000 ЕУР

Година: 2008
Километража: 120 000 - 129 999
15 апр. 23:16 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147

3 200 ЕУР

Година: 2005
Километража: 190 000 - 199 999
30 јан. 11:10 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 147

Година: 2004
Километража: 0 - 4 999
25 јан. 09:45 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 1.9 jtdm Itno

Година: 2008
Километража: 130 000 - 139 999
05 јан. 15:37 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 147 1.9 JTDM 88kw FACELIFT

3 299 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
05 ноем. 17:13 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO JTD 156 SO TAKSI LICENCA

2 200 ЕУР

Година: 2000
Километража: 300 000 - 349 999
09 окт. 10:59 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 147 1.9 JTDm -05 ODLICNA KOLA

3 500 ЕУР

Година: 2005
Километража: 170 000 - 179 999
18 септ. 18:41 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 156 1.6 16V LPG

Година: 1999
Километража: 250 000 - 299 999
18 септ. 14:26 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 TI

4 800 ЕУР

Година: 2006
Километража: 160 000 - 169 999
12 септ. 13:30 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 33  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 33

300 ЕУР

Година: 1994
Километража: 250 000 - 299 999
12 септ. 10:26 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 147 1.9 JTDM -06 FULL OPREMA FABRIKA

Година: 2006
Километража: 150 000 - 159 999
26 авг. 13:32 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 147 -03 SO ATEST PLIN

2 990 ЕУР

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
24 јун. 12:53 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA 147 2.0 benzin+plin mnogu cuvana

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
03 мај 08:40 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 1.9Jtd-m extra -07

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
11 мар. 17:20 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 159  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

ALFA ROMEO 159 2,4 JTD

Година: 2006
Километража: 150 000 - 159 999

Пазар3.мк - Најголемото место за купување и продавање онлајн!


Пазар3 секојдневно ја зголемува својата база на огласи. Голем број на физички и правни лица своите производи и услуги ги нудат на Пазар3.мк. Големата постеност, функционалностите на сајтот, одличната услуга, корисничката поддршка, соодветните цени, и специјалната понуда за правните лица, се само дел од причините поради кои голем број на корисници низ државата и странство, како свој прв избор за платформа за огласување ја избрале веб страната Пазар3.мк.Тука можете да најдете голем број на половни но и нови производи, како и голем број на услуги. Пазар3 е идеалното место доколку би сакале да купите или продавате Автомобили, Трактори, Мотори, Кампери, Багери, Виљушкари, Станови, Викендички, Плацови, Фрижидери, Електрични шпорети, Греалки, Шпорети на дрва, Алати, Градежни материјали, Лаптопи, огласи за Работа, огласи за подучување, превод и многу друго.Дел од фирмите кои своите производи редовно ги огласуваат на Пазар3 се Домик Недвижности, Асториа Недвижности, VIP Auto Spa, Kobra-T - продажба на пластифицирани лимови, Benelux Tuning - продажба на гуми и бандажи, AutoWelt, iButik.mk - продажба на мобилни телефони и галантерија, Еуроградба Асаноски - продажба на машини и градежни материјали, Ледиком, Авто Був, МТ-Ауто, Агро ГЕА, и многу, многу други бизниси своите производи и услуги ги нудат пред многубројната публика на Пазар3.мк.Повеќе од 400.000 огласи се активни на Пазар3.мк! Тука можете да најдете буквално сè! Продажба на автомобили, изнајмување станови, продажба на недвижности, мобилни телефони, бела техника, домашни миленици, земјоделска механизација, приклучни машини, мотори, градежни машини, ПВЦ столарија, музички инструменти, облека, и многу друго, секојдневно се огласува на Пазар3.мк!
Продажба и купување Автомобили на Пазар3.мкДоколку за Вашето пребарување | Сите | Автомобили | Alfa Romeo | Скопjе не најдовте соодветни резултати, Ви препорачуваме да регистрирате оглас со кој ќе добиете понуда за она што го продавате или купувате.Доколку сте заинтересирани за купување регистрирајте оглас со наслов "Купувам (име на производот за кој би сакале да добиете понуди)", или погледнете ги активните огласи согласно Вашиот интерес.Доколку пак продавате, регистрирајте оглас со наслов
"Се продава (име на производот кој го продавате)", и очекувајте да бидете контактирани од потенцијално заинтересираните купувачи."Без разлика дали продавате или купувате - Пазар3.мк е вистинското место за Вас! Со публика која што постојано расте, на Пазар3.мк со сигурност можете да продавате ЛЕСНО, БРЗО И ЕДНОСТАВНО!Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации