Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за половни и нови моторцикли, мотори и скутери во Македонија

Adly , 3
Aprilia , 5
Benelli , 4
Beta , 1
BMW , 8
CFMOTO , 2
Ducati , 3
Honda , 5
Italjet , 1
Jinling , 2
Kawasaki , 1
Keeway , 1
Kymco , 20
Lifan , 1
Linhai , 2
Mz , 1
Piaggio , 8
Polaris , 1
Suzuki , 6
SYM , 1
Vespa , 2
Yamaha , 11

Доколку сте во потрага по нови и половни мотори над 50 кубика проверете ги огласите за мотори на Пазар3. Honda мотори, Kawasaki, Kymco, Suzuki, Yamaha, Piaggio и други брендови на моторцикли се продаваат во Скопје, Тетово, Гостивар, Штип, Неготино и насекаде низ цела Македонија.

16 апр. 12:33 Авто плац Моторцикли (над 50cc)  ·  BMW  ·  K1600  ·  Скопjе  ·  Аеродром

BMW K1600 GT Sport

1 ЕУР

15 апр. 14:04 Авто плац Скутер  ·  Piaggio  ·  Beverly  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Piaggio Beverly 300ie

3 500 ЕУР

03 апр. 12:45 Авто плац Скутер  ·  Yamaha  ·  Drug model  ·  Прилеп  ·  Долнени

Yamaha 250cc

Година: 2000
30 мар. 12:11 Авто плац Скутер  ·  Yamaha  ·  X-MAX  ·  Скопjе  ·  Скопје

НОВА Yamaha X-max 300 2024

8 200 ЕУР

28 мар. 09:14 Авто плац Крос/Ендуро  ·  Honda  ·  NC  ·  Охрид

Honda NC750X 2021

7 900 ЕУР

19 мар. 12:57 Авто плац Туринг  ·  Suzuki  ·  GSX  ·  Скопjе  ·  Карпош

Suzuki GSX-S 1000GT

1 ЕУР

16 фев. 09:49 Авто плац Скутер  ·  Piaggio  ·  Beverly  ·  Скопjе  ·  Бутел

PIAGGIO BEVERLY TOURIER 350CC

5 199 ЕУР

20 јан. 14:59 Авто плац Крос/Ендуро  ·  Honda  ·  CBF  ·  Кочани

Honda CBF 1000F 106hp

8 300 ЕУР

09 јан. 08:39 Авто плац Спортски  ·  Ducati  ·  Multistrada  ·  Кочани

Ducati Multistrada 937cc 113hp

14 300 ЕУР

29 дек. 14:41 Авто плац Крос/Ендуро  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Прилеп

MIGLIORI FURIO 250

1 ЕУР

19 дек. 09:45 Авто плац Скутер  ·  Kymco  ·  Super  ·  Куманово

Kymco Super 8 50 2T

2 390 ЕУР

30 ноем. 10:39 Авто плац Друго  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Куманово

Voge 300 RR

4 690 ЕУР

27 ноем. 17:08 Авто плац Моторцикли (над 50cc)  ·  BMW  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Бутел

KAKO NOV BMW F650GS Cruiser/REGISTRIRAN

3 650 ЕУР

31 окт. 14:18 Авто плац Туринг  ·  Honda  ·  CBR  ·  Скопjе  ·  Центар

Honda Goldwing 2013

13 000 ЕУР

12 окт. 09:36 Авто плац Друго  ·  BMW  ·  K1300  ·  Велес

BMW k1300s 2009

10 500 ЕУР

19 септ. 14:45 Скутер  ·  Kymco  ·  Super  ·  Куманово

Se prodava Kymco super 8 2019

1 600 ЕУР

10 авг. 09:25 Авто плац Chopper/Custom  ·  Harley-Davidson  ·  Electra Glide  ·  Тетово

Harley Davidson vo odlicna sostojba

10 800 ЕУР Намалена цена

20 јул. 16:25 Авто плац Друго  ·  BMW  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Центар

BMW motor

06 јун. 14:48 Авто плац Спортски  ·  SYM  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Бутел

Skoro nov SYM NH X125 2020 ekstra sostojba registriran

2 850 ЕУР

11 мај 10:25 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Куманово

Voge 300DS

4 690 ЕУР

11 мај 09:50 Авто плац Спортски  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Куманово

Voge 500DS

6 890 ЕУР

11 апр. 15:02 Авто плац Друго  ·  Yamaha  ·  Drug model  ·  Велес

Motorcikl Yamaha

5 100 ЕУР Намалена цена

13 мар. 11:12 Авто плац Спортски  ·  Yamaha  ·  V-Max  ·  Велес

Yamaha V Max 1987

7 000 ЕУР

27 фев. 11:14 Авто плац Моторцикли (над 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Куманово

RBS 150

1 550 ЕУР

09 фев. 10:19 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Куманово

Peda Tek 125 R

1 990 ЕУР

31 јан. 10:28 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Куманово

People S 200

3 590 ЕУР

31 јан. 10:24 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Куманово

Drago 200

1 990 ЕУР

31 јан. 09:31 Авто плац Крос/Ендуро  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Куманово

Triton 200

1 790 ЕУР

31 јан. 09:12 Авто плац Крос/Ендуро  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Куманово

Lamger 200

1 790 ЕУР

23 јан. 12:46 Chopper/Custom  ·  Прилеп

Se kupuvaat motori kako na slikite

20 јан. 11:38 Скутер  ·  Mz  ·  125  ·  Крушево

125

350 ЕУР

17 јан. 13:12 Авто плац Друго  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Куманово

Voge 500 AC

6 890 ЕУР

16 јан. 12:13 Авто плац Моторцикли (над 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Куманово

CHILI 330

4 490 ЕУР

12 јан. 13:47 Авто плац Со четири тркала/ATV  ·  Kymco  ·  MXU  ·  Куманово

Kymco MXU 300R atv cetvorocikl

5 690 ЕУР

13 дек. 11:09 Авто плац Туринг  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Неготино

RKS Sniper PRO 50cc

1 090 ЕУР

29 ноем. 22:56 Авто плац Скутер  ·  BMW  ·  S1000RR  ·  Скопjе  ·  Скопје

BMW S1000RR sajla za kumplug clutch cable

1 800 МКД

16 ноем. 05:16 Авто плац Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Куманово

Voge 300RR

4 390 ЕУР

01 ноем. 13:00 Авто плац Скутер  ·  Adly  ·  Drug model  ·  Гевгелиjа  ·  Богданци

dsadaad

Продажба на нови и половни мотори над 50 кубика


Најпопуларните над 50 кубика мотоцикли на домашниот пазар се кинески и јапонски модели. Најмногу огласи на Пазар3 има токму за тие брендови на моторцикли и тоа Honda, Yamaha i Kawasaki. Моторите со голем волумен на моторот се често барани од страна на љубителите на мотори. Доколку имате потреба од вакво возило, најлесен начин е да ги погледнете огласите за ваквите типови на мотори на Пазар3. Тука се продаваат нови мотори, но и половни моторцикли над 50cc во одлична состојба.


Honda мотори


Honda CBR е еден од најзастапените модели на моторцикли на нашиот сајт. Доколку ги искористите достапните опции за пребарување низ огласите на Пазар3, може да видете дека достапни се мотори со година на производство 1998 но и 2019, цена на мотор од 250 евра, но и половни мотори со цена од 4000 евра.


Yamaha мотори Скопје


Голем број на огласи за продажба на Yamaha моторите со зафатнина над 50cc се достапни во Скопје.


Kawasaki мотор


На Пазар3 видете огласи за продажба на половни мотоцикли Kawasaki кои се исто така едни од најзастапените на сајтот. Најчесто се продава моделот Kawasaki Ninja.


Како до најлесна продажба на половни мотори над 50 кубика


Сакате да го продадете Вашиот мотор? Во продолжение неколку совети како најлесно да го продадете Вашиот мотор со користење на платформата за онлајн огласување - Пазар3.мк.


Првиот чекор кој ќе Ви помогне во натамошниот процес е одговорот на прашањето "Зошто го продавате Вашиот мотор?". Дали имате потреба од најбрза продажба? Сакате да заработите најмногу пари? Или сакате да го продадете од други причини, и барате сопственик кој ќе се грижи за Вашиот мотор на ист начин како и Вие?


Причината поради која го продавате моторот, до одреден степен одредува и како ќе ја поставите цената на Вашиот мотор.


Следниот чекор е избор на медиумот преку кој ќе го продадете моторциклот. Во сегашно време најлесен и најбрз начин да го направите тоа е со користење на можностите кои ги нуди онлајн огласувањето.


Пазар3 има широка публика која го посетува веб сајтот на дневна основа. Едноставно поставете оглас со наслов "Продажба на мотор 125 кубика", внесете ги деталите околку карактеристиките на моторцикот, поставете цена и очекувајте да бидете контактирани од потенцијалните купувачи.Пазар3.мк овозможува брза и едноставна купопродажба на нови и половни моторцикли над 50 кубика.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации