Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за половни и нови моторцикли, мотори и скутери во Македонија

Adly , 14
Aeon , 6
Aixam , 6
Hamachi , 1
Alpina , 1
Aprilia , 275
Baotian , 60
Barossa , 1
Benelli , 27
Beta , 6
BMW , 119
BRP , 2
Cagiva , 5
Can Am , 16
CFMOTO , 42
CPI , 5
Daelim , 11
Derbi , 22
DKW , 2
Ducati , 83
Gasgas , 1
Generic , 16
Gilera , 67
GOES , 1
Honda , 477
Husaberg , 3
Husqvarna , 8
Hyosung , 18
Italjet , 9
Jawa , 9
Jinling , 11
Kawasaki , 308
Keeway , 73
Knievel , 1
KTM , 76
Kymco , 139
Lifan , 99
Linhai , 9
LML , 6
Malaguti , 16
Megelli , 1
Motobi , 1
Moto Guzzi , 13
Motowell , 1
MV Agusta , 11
Mz , 16
NSU , 2
Online , 1
Peugeot , 19
PGO , 1
Piaggio , 247
Polaris , 9
Quadro , 1
Sachs , 1
Shineray , 8
Skyteam , 10
SMC , 1
Suzuki , 372
SYM , 54
TGB , 2
Triumph , 8
Vespa , 66
Yamaha , 523
Zero , 1

Доколку сте во потрага по нови и половни мотори над 50 кубика проверете ги огласите за мотори на Пазар3. Honda мотори, Kawasaki, Kymco, Suzuki, Yamaha, Piaggio и други брендови на моторцикли се продаваат во Скопје, Тетово, Гостивар, Штип, Неготино и насекаде низ цела Македонија.

30 апр. 21:30
Линк
Крос/Ендуро  ·  Yamaha  ·  MT  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Yamaha MT-07 2021

7 700 ЕУР

16 мај 13:19
Линк
Моторцикли (над 50cc)  ·  BMW  ·  Drug model  ·  Делчево

BMW R1200R

4 500 ЕУР


Вчера 23:35
Линк
Спортски  ·  Kawasaki  ·  Ninja  ·  Штип

Се продава Kawasaki Ninja ZX10R

1 ЕУР

Вчера 19:26 Со четири тркала/ATV  ·  Друга марка  ·  Hamachi  ·  Кичево

2000 km

2 000 ЕУР

23 мај 19:31 Крос/Ендуро  ·  Suzuki  ·  V-Strom  ·  Велес

Suzuki V-Storm

12 000 ЕУР

23 мај 14:07
Линк
Скутер  ·  Honda  ·  PCX  ·  Скопjе  ·  Центар

Honda 2020

3 300 ЕУР

23 мај 13:20 Моторцикли (над 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Se prodava 150 LEGEND

450 ЕУР

23 мај 06:59 Моторцикли (над 50cc)  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

MOTOR 150 KUBIKA

2 200 ЕУР

22 мај 00:46 Скутер  ·  Kawasaki  ·  Drug model  ·  Велес

Motor kx250f

3 150 ЕУР

23 мај 06:41 Спортски  ·  Kawasaki  ·  Z  ·  Куманово

Kawasaki Z1000

7 600 ЕУР

22 мај 22:22 Скутер  ·  Honda  ·  Drug model  ·  Гостивар

HONDA XADV 750CC FULL X-ADV SWISS IMPORT-2019-ABS-KEYLESS GO

1 ЕУР

22 мај 18:58 Chopper/Custom  ·  Друга марка  ·  Hamachi  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Hamachi Renegade 300

1 600 ЕУР

22 мај 10:58
Линк
Скутер  ·  Suzuki  ·  Burgman  ·  Гостивар

Suzuki Burgman 400cc

1 000 ЕУР

22 мај 09:51 Скутер  ·  Kymco  ·  Xciting  ·  Куманово

Kymco Xciting 400S

6 300 ЕУР

22 мај 00:51 Крос/Ендуро  ·  Kawasaki  ·  Drug model  ·  Велес

kx250f

3 150 ЕУР

21 мај 20:51 Туринг  ·  BMW  ·  GS  ·  Скопjе  ·  Скопје

BMW GS1150

7 600 ЕУР

21 мај 19:24 Авто плац Скутер  ·  Yamaha  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Скопје

Yamaha Xmax nov

7 777 ЕУР

21 мај 14:34 Крос/Ендуро  ·  Kawasaki  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Kawasaki er6n 650cc

2 800 ЕУР Намалена цена

20 мај 21:54 Крос/Ендуро  ·  Honda  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Prodavam Honda Transalp XL700V

4 800 ЕУР

20 мај 20:00 Теренски/Offroad  ·  Honda  ·  CRF  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

HONDA CRF 450R ALANSER

3 850 ЕУР

20 мај 19:59 Скутер  ·  Piaggio  ·  X8  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

PIAGGIO x8 200cc

1 099 ЕУР

20 мај 11:01 Скутер  ·  Aprilia  ·  Scarabeo  ·  Скопjе  ·  Сопиште

Vespa Aprilia

1 950 ЕУР

20 мај 04:07 Моторцикли (над 50cc)  ·  Aprilia  ·  SR  ·  Скопjе  ·  Чаир

PRODAVAM APRILIA SR 125 GT

3 950 ЕУР

20 мај 04:07 Моторцикли (над 50cc)  ·  Honda  ·  Rebel  ·  Охрид

Honda Rebel 500 SE

7 200 ЕУР

19 мај 22:37 Скутер  ·  Piaggio  ·  Vespa  ·  Скопjе  ·  Чаир

Vespa 300cc

5 590 ЕУР

18 мај 23:51 Скутер  ·  Друга марка  ·  Hamachi  ·  Кичево

Skuter Hamachi

90 000 ЕУР

18 мај 18:42 Скутер  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Струмица  ·  Ново Село

Motorot e vo ne ispravna sostojba

5 000 МКД

18 мај 09:13 Chopper/Custom  ·  Honda  ·  Rebel  ·  Скопjе  ·  Карпош

Nov Honda Rebel 500 SE 2021 + auspuh - 7200EUR

7 200 ЕУР

18 мај 03:08 Моторцикли (над 50cc)  ·  Moto Guzzi  ·  Drug model  ·  Штип

Moto Guzzi Nevada 750i.e

4 500 ЕУР

18 мај 00:22 Спортски  ·  Aprilia  ·  RSV  ·  Тетово

Aprilia - RSV 1000 R - 2005

5 200 ЕУР

17 мај 11:36 Скутер  ·  Piaggio  ·  Beverly  ·  Скопjе  ·  Скопје

Piaggio Beverly 300

4 300 ЕУР

17 мај 10:47 Крос/Ендуро  ·  Aprilia  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Aprilia 125cc 2006g

2 500 ЕУР Намалена цена

17 мај 07:53 Моторцикли (над 50cc)  ·  Piaggio  ·  Beverly  ·  Скопjе  ·  Центар

Se prodava Piagio 125

1 700 ЕУР

16 мај 15:21 Со четири тркала/ATV  ·  Друга марка  ·  Drug Model  ·  Берово

Odes Pathcross 650

6 000 ЕУР

16 мај 13:19
Линк
Моторцикли (над 50cc)  ·  BMW  ·  Drug model  ·  Делчево

BMW R1200R

4 500 ЕУР

16 мај 04:48 Моторцикли (над 50cc)  ·  Aprilia  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Aprilia

1 500 ЕУР

14 мај 22:26 Друго  ·  Kawasaki  ·  ZR  ·  Скопjе  ·  Скопје

Kawasaki

5 500 ЕУР

14 мај 16:49 Туринг  ·  BMW  ·  GS  ·  Скопjе  ·  Скопје

BMW R 1250 GS Adventure

23 800 ЕУР

14 мај 11:34
Линк
Спортски  ·  CFMOTO  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Карпош

Se prodava cf moto Nov

4 100 ЕУР

13 мај 13:43 Скутер  ·  Друга марка  ·  Hamachi  ·  Скопjе  ·  Бутел

Hamachi QMAX

1 700 ЕУР

12 мај 16:43 Chopper/Custom  ·  Друга марка  ·  Hamachi  ·  Демир Хисар

Hamaci Choper 250cc

1 000 ЕУР

12 мај 10:40
Линк
Chopper/Custom  ·  Yamaha  ·  XVS  ·  Куманово

Yamaha xvs 950 midnight

7 500 ЕУР

12 мај 10:39 Моторцикли (над 50cc)  ·  BMW  ·  S1000RR  ·  Радовиш

Bmw s1000r

12 мај 10:39 Скутер  ·  Suzuki  ·  GSX-R  ·  Велес

Suzuki GSX-R 1000

12 мај 10:39 Моторцикли (над 50cc)  ·  KTM  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Бутел

KTM 390 Adventure 2022 - 3000 km

5 950 ЕУР

12 мај 10:36 Друго  ·  Moto Guzzi  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Центар

Motto Guzzi bobber V9 850cc

8 800 ЕУР

11 мај 18:54 Со четири тркала/ATV  ·  Online  ·  ODES  ·  Гостивар  ·  Врапчиште

ATV ODES ASSAILANT 850cc

7 928 ЕУР

11 мај 17:56 Спортски  ·  Kawasaki  ·  ZX  ·  Штип

Се продава Kawasaki zx6r 2007 год.

5 500 ЕУР

10 мај 14:55 Крос/Ендуро  ·  KTM  ·  Drug model  ·  Скопjе  ·  Бутел

KTM 390 Adventure 2022 - 3000 km

5 400 ЕУР

09 мај 12:12 Chopper/Custom  ·  Lifan  ·  V250  ·  Гостивар

Hamachi lifan 250

1 МКД

Продажба на нови и половни мотори над 50 кубика


Најпопуларните над 50 кубика мотоцикли на домашниот пазар се кинески и јапонски модели. Најмногу огласи на Пазар3 има токму за тие брендови на моторцикли и тоа Honda, Yamaha i Kawasaki. Моторите со голем волумен на моторот се често барани од страна на љубителите на мотори. Доколку имате потреба од вакво возило, најлесен начин е да ги погледнете огласите за ваквите типови на мотори на Пазар3. Тука се продаваат нови мотори, но и половни моторцикли над 50cc во одлична состојба.


Honda мотори


Honda CBR е еден од најзастапените модели на моторцикли на нашиот сајт. Доколку ги искористите достапните опции за пребарување низ огласите на Пазар3, може да видете дека достапни се мотори со година на производство 1998 но и 2019, цена на мотор од 250 евра, но и половни мотори со цена од 4000 евра.


Yamaha мотори Скопје


Голем број на огласи за продажба на Yamaha моторите со зафатнина над 50cc се достапни во Скопје.


Kawasaki мотор


На Пазар3 видете огласи за продажба на половни мотоцикли Kawasaki кои се исто така едни од најзастапените на сајтот. Најчесто се продава моделот Kawasaki Ninja.


Како до најлесна продажба на половни мотори над 50 кубика


Сакате да го продадете Вашиот мотор? Во продолжение неколку совети како најлесно да го продадете Вашиот мотор со користење на платформата за онлајн огласување - Пазар3.мк.


Првиот чекор кој ќе Ви помогне во натамошниот процес е одговорот на прашањето "Зошто го продавате Вашиот мотор?". Дали имате потреба од најбрза продажба? Сакате да заработите најмногу пари? Или сакате да го продадете од други причини, и барате сопственик кој ќе се грижи за Вашиот мотор на ист начин како и Вие?


Причината поради која го продавате моторот, до одреден степен одредува и како ќе ја поставите цената на Вашиот мотор.


Следниот чекор е избор на медиумот преку кој ќе го продадете моторциклот. Во сегашно време најлесен и најбрз начин да го направите тоа е со користење на можностите кои ги нуди онлајн огласувањето.


Пазар3 има широка публика која го посетува веб сајтот на дневна основа. Едноставно поставете оглас со наслов "Продажба на мотор 125 кубика", внесете ги деталите околку карактеристиките на моторцикот, поставете цена и очекувајте да бидете контактирани од потенцијалните купувачи.



Пазар3.мк овозможува брза и едноставна купопродажба на нови и половни моторцикли над 50 кубика.




Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации