Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Пазар3 огласи | Prodazba na (Prodaj) | Возила | Автомобили | Alfa Romeo MiTo

Голем број на огласи од различни категории, секојдневно се регистрираат на Пазар3.мк како најголем огласник во земјата. Без разлика дали пребарувате по клучен збор,по категорија Автомобили,или по локација , Пазар3 е вистинското место за Вас бидејќи на нашата веб страница секојдневно се огласуваат голем број на огласи од различни категории. Како најголемо онлајн место за тргување, Пазар3 Ви овозможува да тргувате на лесен и едноставен начин!Погледнете ги сите огласи согласно Вашето пребарување: | Prodazba na (Prodaj) | Автомобили | Alfa Romeo MiTo | или регистрирајте оглас веднаш наведувајќи што купувате или што продавате, и искористете ги предностите од огласувањето на Пазар3.мк!

Вчера 09:10 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Alfa Romeo Mito 1.3mjet AutoMilano

6 800 ЕУР

Година: 2014
Километража: 140 000 - 149 999
07 апр. 09:57 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

ALFA ROMEO MITO 1.4 TURBO QUADRIFOGLIO VERDE ⁷

7 490 ЕУР

Година: 2010
Километража: 150 000 - 159 999
23 мар. 21:36 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Alfa-Romeo MiTo QUADRIFOGLIO VERDE UNIKAT 170hp ������������

7 490 ЕУР

Година: 2010
Километража: 150 000 - 159 999
08 мар. 18:49 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Карпош

ALFA ROMEO MITO 1.6JTDM DNA 120hp VELOCE ��

4 900 ЕУР

Година: 2010
Километража: 160 000 - 169 999
20 фев. 19:55 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Кочани

ALFA ROMEO MITO 1,3 MJET 95 KS FACELIFT 2011 PERFEKTNA !

5 200 ЕУР

Година: 2011
Километража: 170 000 - 179 999
11 фев. 21:06 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Alfa Mito 1.6 JTD 2011

4 800 ЕУР

Година: 2011
Километража: 190 000 - 199 999
09 јан. 08:40 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Кочани

Alfa-Romeo Mito 1.3 jtdm 95hp

12 700 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
11 дек. 13:00 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Центар

Se prodava Alfa Romeo Mito

4 700 ЕУР

Година: 2010
Километража: 140 000 - 149 999
15 ноем. 22:16 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo-Mito 1.3 jtd 2011 multijet

Година: 2011
Километража: 180 000 - 189 999
11 септ. 09:03 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Струмица

Alfa romeo

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
04 авг. 20:00 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Alfa Romeo Mito 2010

4 300 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
27 мај 18:07 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Alfa Romeo Mito 1.6 JTDm - 88kw/120ks - 2008 god.

4 899 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
13 апр. 11:21 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Чаир

Alfa Romeo MiTo

4 700 ЕУР

Година: 2010
Километража: 170 000 - 179 999
07 апр. 21:17 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Центар

Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155hp

5 800 ЕУР

Година: 2008
Километража: 110 000 - 119 999
24 фев. 15:44 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfaromeo Mito 1.3multijet full oprema 11

4 900 ЕУР

Година: 2010
Километража: 160 000 - 169 999
03 фев. 14:13 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Прилеп

Alfa Romeo Mito 1.4 turbo 99kw

5 800 ЕУР

Година: 2011
Километража: 160 000 - 169 999
27 ноем. 15:15 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Центар

Alfa Romeo MiTo 1.4 TB 155hp

5 800 ЕУР

Година: 2008
Километража: 110 000 - 119 999
12 јун. 13:14 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Карпош

Alfa Romeo MiTo 2009 1.6 dizel registrirano perfektno

4 400 ЕУР

Година: 2009
Километража: 170 000 - 179 999
13 јан. 07:13 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Делчево

Alfa Romeo Mito 1.6 multijet 122ks 2009

4 999 ЕУР

Година: 2009
Километража: 180 000 - 189 999
04 дек. 23:04 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Alfa Romeo MiTo 2011 so panorama

4 400 ЕУР

Година: 2011
Километража: 130 000 - 139 999
18 ноем. 10:34 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Центар

Alfa Romeo Mito 1.4 155hp 2008 vo odlicna sostojba

4 400 ЕУР

Година: 2008
Километража: 90 000 - 94 999
25 септ. 17:49 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Бутел

Alfa Mito 1.6 Multijet

4 500 ЕУР

Година: 2009
Километража: 180 000 - 189 999
17 мај 22:17 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Куманово

Alfa Mito 1,4 77kw 2013

4 990 ЕУР

Година: 2013
Километража: 160 000 - 169 999
28 апр. 17:56 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Велес

Alfa Romeo MiTo 1.4 benzin i plin

7 000 ЕУР

Година: 2014
Километража: 55 000 - 59 999
06 мар. 11:27 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Alfa Romeo MiTo 1.6 JTDm 120Hp

Година: 2010
Километража: 150 000 - 159 999
03 мар. 09:53 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Alfa Romeo MiTo 1.6 JTDm 120Hp

Година: 2010
Километража: 150 000 - 159 999
25 апр. 23:13 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Центар

Alfa Romeo MiTo 1.4

4 400 ЕУР

Година: 2009
Километража: 150 000 - 159 999
06 фев. 14:09 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Тетово

Alfa Romeo MiTo -10 107000 km

4 500 ЕУР

Година: 2010
Километража: 100 000 - 109 999
25 окт. 12:38 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Тетово

Alfa Romeo Mito 1.4TB Multiair

8 000 ЕУР

Година: 2011
Километража: 130 000 - 139 999
02 окт. 20:01 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Бутел

ALFA MITO 1.3 JTD -11

5 500 ЕУР

Година: 2011
Километража: 150 000 - 159 999
02 окт. 12:00 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Карпош

Alfa Romeo

5 500 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
01 авг. 09:47 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Гостивар

ALFA ROMEO MITO

5 499 ЕУР

Година: 2010
Километража: 150 000 - 159 999
07 јул. 10:25 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Скопје

Alfa Romeo Mito

4 690 ЕУР Намалена цена

Година: 2009
Километража: 140 000 - 149 999
06 мај 12:54 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Карпош

Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm FULL OPREMA

5 800 ЕУР

Година: 2010
Километража: 160 000 - 169 999
28 мар. 13:39 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Карпош

Alfa MiTo 1.4

7 500 ЕУР

Година: 2009
Километража: 25 000 - 29 999
09 мај 08:13 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Тетово

Alfa Romeo MiTo special edition

11 800 ЕУР

Година: 2010
Километража: 60 000 - 64 999

Пазар3.мк - Најголемото место за купување и продавање онлајн!


Пазар3 секојдневно ја зголемува својата база на огласи. Голем број на физички и правни лица своите производи и услуги ги нудат на Пазар3.мк. Големата постеност, функционалностите на сајтот, одличната услуга, корисничката поддршка, соодветните цени, и специјалната понуда за правните лица, се само дел од причините поради кои голем број на корисници низ државата и странство, како свој прв избор за платформа за огласување ја избрале веб страната Пазар3.мк.Тука можете да најдете голем број на половни но и нови производи, како и голем број на услуги. Пазар3 е идеалното место доколку би сакале да купите или продавате Автомобили, Трактори, Мотори, Кампери, Багери, Виљушкари, Станови, Викендички, Плацови, Фрижидери, Електрични шпорети, Греалки, Шпорети на дрва, Алати, Градежни материјали, Лаптопи, огласи за Работа, огласи за подучување, превод и многу друго.Дел од фирмите кои своите производи редовно ги огласуваат на Пазар3 се Домик Недвижности, Асториа Недвижности, VIP Auto Spa, Kobra-T - продажба на пластифицирани лимови, Benelux Tuning - продажба на гуми и бандажи, AutoWelt, iButik.mk - продажба на мобилни телефони и галантерија, Еуроградба Асаноски - продажба на машини и градежни материјали, Ледиком, Авто Був, МТ-Ауто, Агро ГЕА, и многу, многу други бизниси своите производи и услуги ги нудат пред многубројната публика на Пазар3.мк.Повеќе од 400.000 огласи се активни на Пазар3.мк! Тука можете да најдете буквално сè! Продажба на автомобили, изнајмување станови, продажба на недвижности, мобилни телефони, бела техника, домашни миленици, земјоделска механизација, приклучни машини, мотори, градежни машини, ПВЦ столарија, музички инструменти, облека, и многу друго, секојдневно се огласува на Пазар3.мк!
Продажба и купување Автомобили на Пазар3.мкДоколку за Вашето пребарување | Prodazba na (Prodaj) | Автомобили | Alfa Romeo MiTo | не најдовте соодветни резултати, Ви препорачуваме да регистрирате оглас со кој ќе добиете понуда за она што го продавате или купувате.Доколку сте заинтересирани за купување регистрирајте оглас со наслов "Купувам (име на производот за кој би сакале да добиете понуди)", или погледнете ги активните огласи согласно Вашиот интерес.Доколку пак продавате, регистрирајте оглас со наслов
"Се продава (име на производот кој го продавате)", и очекувајте да бидете контактирани од потенцијално заинтересираните купувачи."Без разлика дали продавате или купувате - Пазар3.мк е вистинското место за Вас! Со публика која што постојано расте, на Пазар3.мк со сигурност можете да продавате ЛЕСНО, БРЗО И ЕДНОСТАВНО!Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации