Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Огласи за продажба на градежни машини, камиони, виљушкари и други товарни и тешки возила

Оваа категорија на Пазар3.мк ги содржи сите огласи за продажба на нови и користени градежни машини, камиони, виљушкари и многу други тешки и товарни возила. Физички лица и компании - секој може да продава тешки товарни возила, комбиња, виљушкари и други машини на Пазар3.мк. Претставете ја Вашата понуда пред многубројната Пазар3 публика!

13 септ. 11:01
Линк
Авто плац Градежни машини  ·  Штип

Hidraulicen kos kran

3 500 ЕУР

22 мај 11:55
Линк
Товарни и Влечни возила  ·  Iveco  ·  Daily  ·  Битола

IVECO DAILY 3.0 65C

8 000 ЕУР


Вчера 22:51
Линк
Товарни и Влечни возила  ·  Mercedes-Benz  ·  Vito  ·  Тетово  ·  Желино

Mercede Vito

Вчера 18:29 Патнички возила  ·  Fiat  ·  Ducato  ·  Скопjе  ·  Скопје

FIAT DUCATO MAXI 2.3 MULTIJET 2016g. SO KLIMA FULL OPREMA

Вчера 18:18 Товарни и Влечни возила  ·  Ford  ·  Transit  ·  Скопjе  ·  Скопје

FORD TRANSIT 2.2 TDCI 2012 GODINA

Вчера 16:14
Линк
Товарни и Влечни возила  ·  Volvo  ·  420  ·  Штип

Prodavam Volvo EEV 420 Eur 5. Cerada

16 500 ЕУР

Вчера 15:54 Авто плац Товарни и Влечни возила  ·  DAF  ·  XF  ·  Скопjе  ·  Карпош

DAF XF Euro 6 Mega

14 000 ЕУР

Вчера 13:44 Товарни и Влечни возила  ·  Peugeot  ·  Boxer  ·  Куманово

PEUGEOT BOXER 2.2HDI 2008 NEUVEZUVANO

7 500 ЕУР

Вчера 12:54
Линк
Авто плац Товарни и Влечни возила  ·  Scania  ·  R 410  ·  Скопjе  ·  Илинден

SCANIA R410/ WIELTON

47 000 ЕУР

Вчера 09:54 Авто плац Патнички возила  ·  Ford  ·  Ford Transit  ·  Велес

FORD TRANSIT 2.2 TDCI 17sedista

15 ЕУР

Вчера 09:42 Авто плац Товарни и Влечни возила  ·  Ford  ·  Transit  ·  Велес

FORD TRANSIT 2.4TDCI

55 ЕУР

Вчера 02:42
Линк
Патнички возила  ·  Друга марка  ·  Drug model  ·  Куманово

Vivaro 2.0 cdti

5 000 ЕУР

Вчера 01:52
Линк
Патнички возила  ·  Друга марка  ·  Neoplan  ·  Куманово

Avtobus Neoplan

23 мај 21:21 Градежни машини  ·  Скопjе  ·  Скопје

Bager Liebherr 900c god.2009

23 мај 15:24 Товарни и Влечни возила  ·  MAN  ·  TGX  ·  Скопjе  ·  Скопје

Се продава Мan Euro 6

23 мај 15:03
Линк
Авто плац Градежни машини  ·  Скопjе  ·  Сарај

Mini bager Bobcat E55

31 000 ЕУР

23 мај 14:10 Авто плац Товарни и Влечни возила  ·  Volvo  ·  FH  ·  Скопjе  ·  Скопје

Volvo FH 460 - Tegljač

36 500 ЕУР

23 мај 13:40 Товарни и Влечни возила  ·  MAN  ·  TGA  ·  Скопjе  ·  Арачиново

MAN TGA

9 000 ЕУР

23 мај 13:40 Патнички возила  ·  Mercedes-Benz  ·  Sprinter  ·  Скопjе  ·  Арачиново

Minibus Mercedes-Benz

12 000 ЕУР

23 мај 13:30 Патнички возила  ·  Mercedes-Benz  ·  Sprinter  ·  Скопjе  ·  Арачиново

Mercedes-Benz Sprinter

23 мај 12:22 Авто плац Товарни и Влечни возила  ·  MAN  ·  18.280  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Man 18 280 TGM 2008

13 900 ЕУР

Купување на градежни машини, камиони, виљушкари и други машини


Барате да купите половен камион? Нови или половни виљушкари и градежни машини?


Погледнете ги Пазар3 огласите каде сигурно ќе најдете полуприколки, комбиња, багери, кранови, градежни машини, камиони, виљушкари и многу други тешки и товарни возила.


Продажба на градежни машини, камиони, виљушкари и други машини


Градежни машини


Најдобрите 5 производители на градежни машини низ светот


Како најдобри производители на градежни машини во светот се вбројуваат:


1. Caterpillar (САД)


Нудат широк асортиман на градежни машини кои задоволуваат многу различни потреби. За Американскиот производител Caterpillar иновацијата и постојаниот напредок се основа на нивната работа. Заедно со нивната неприкосновена репутација, Caterpillar претставуваат лидери и главни играчи во производството на градежни машини.


2. Komatsu (Јапонија)


Јапонски гигант во производството на градежни машини. Komatsu се во листата на најдобри година по година. Најпознати се по автономните системи за превоз и други hi-tech иновации.


3. Hitachi (Јапонија)


Машините на Hitachi се карактеризираат по вградените елементи како батерии и хирдаулични системи кои придонесуваат кон зачувување на животната средина.


4. Volvo (Шведска)


Volvo од секогаш ја имале репутацијата на безбедни и квалитетни градежни машини.


5. Liebherr (Германија)


Liebherr нуди голем избор на машини како телескопски ракувачи, кранови, багери, натоварувачи на тркала и дозери. Германскиот производител се стреми кон создавање на машини со високи перформанси.


Сите овие градежни машини се продаваат и/или можете да ги продавате на Пазар3.мк. Половни или нови градежни машини, камиони, виљушкари, и други машини - тука се продаваат најдобрите машини од светот.


Половни камиони


Продажба на половни камиони Iveco, MAN, Mercedes, Volvo, TAM камиони, и полуприколки од сите производители. Огласите за продажба на камиони може да ги сортирате по цена или марка на камион.


Виљушкари


Без разлика на тоа за која висина на подигнување или должина се работи, со над 800 огласи во категоријата "Виљушкари и ракување со товар" сигурно ќе најдете соодветен тип на виљушкар кој во целост ги задоволува Вашите потреби. Litostroj, Still виљушкари, Indos и Linde виљушкари се едни од најзастапените виљушкари кои се продаваат на Пазар3.


Доколку и Вие имате градежни машини, камиони, виљушкари или други машини за продажба, регистрирајте оглас на Пазар3 веднаш! За фирмите, специјализирани за продажба на градежни машини, камиони, виљушкари или други машини, Пазар3 нуди поволни услови за огласување.


Погледнете ги деталите за огласувањето на градежни машини, камиони, виљушкари, и тргувајте на најдобриот огласник во земјата - Пазар3.мк!
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации